Používáme cookies. Více informací zde. OK

Ztráta mléka? Co s tím?

veritanas
31. led 2016
Ahoj maminky, mám takové trápení..dnes se mi stalo něco, čemu moc nerozumím..😞 v noci jsem syna (4měsíce) normálně nakojila ve 4 a 7, tak jak je zvyklý..a pak v 10 hodin začal dělat scény - začal se prohýbat, pouštět, 3x, 4x potáhl a pustil se zas, potom se napil, ale musela jsem změnit polohu a dlouho ho krmit(pro jistotu jsem mu dala 50ml UM) a teď jednu hodinu se nanapil vůbec..prsa mám měkká a zdá se mi, že tam není žádné mléko, ani odstříkat nešlo nic..máte někdo nápad co s tím? přikládat nepomáhá, dělá to pořád stejně..😞(
lajla
31. led 2016
@veritanas bojkot! ?Určité nedavat um to mléko ztratite. Přikládat zkoušet
Někdy to trvá den někdy týden zažili jsme taky..
Ale třeba někdo pomůže líp
cabalkova
31. led 2016
@veritanas Hlavne to nevzdavej, taky se mi to stalo, kdyz bylo male par mesicu a kvuli viroze spatne pila. POkud mas odsavacku, tak se mezi kojenim pokus odsavat, aby se tvorba mlicka stimulovala, hodne pij (mas-li, tak kojici caj a caro), muzes si zkusit vzit Paralen, protoze bylo zjisteno, ze podporuje tvorbu mleka, v lekarne si zitra muzes koupit homeopatikum riccinus communis a hlavne se nestresuj, pokus se byt v klidu a jdi si i behem dne lehnout, jestli muzes, odpocinek taky dela svoje. Drzim palce, a kdyztak pis, kdyz budu umet, zkusim poradit.
viridie
31. led 2016
Pravděpodobně nastala fáze, kdy se mléko začíná tvořit přimo při kojení a syn musí chvíli "pracovat" ,aby se tvorba spustila+ bojkot. Určitě nepanikař, hodně stále přikládej ,ale nenuť, před kojením bych prsa i nahřála-pomůže to spuštění mléka ,zvedla příjem tektutin a vyčkávala. UM zkus nedávat- zhorší situaci. Držím palce.
lajla
31. led 2016
@cabalkova tak i kdyby to byla pravda... Tak paralen bych teda kvůli mliku nebrala...?/mužů se zeptat na zdroj??? Zda se mi to fakt blbost...existuje tolik přírodních věci
Chemii do sebe a do mimca určité zbytečně nervat
cabalkova
31. led 2016
@lajla Zdroj je porodnice.
lajla
31. led 2016
@cabalkova aha...tak to se nedivim. Tam řadí v 99% špatně, dekuji
karlajasmine
31. led 2016
@veritanas můžou to být i zuby, když mimca bolí dásně tak se jim nechce pít. Nestresuj se a dal se pokoušej kojit. UM určitě nedávat, tím si to zhorsis
ivasad.
31. led 2016
@lajla a kde poradí dobře, když v porodnici ne? Děkuji 🙂
kajalka
31. led 2016
@ivasad. Porodnice je největší kazič kojení, co znám. Totální dezinformace. Poradí na mamile či v laktační poradně.

Jinak ano - upravuje se tvorba mlíka přímo na kojení, prsa už se nalévat nebudou. Dítě si na to musí zvyknout, tak vydrž! UM je zaručená cesta k odstavení. A ten ricinus - ředění 5 (5CH), pokud bys vzala 30, kojení si zastavíš.
lajla
31. led 2016
@ivasad. ....bohužel je to tak...mám 4 děti a pokaždé vše špatně...už první den do nich rvali um a ve F-m dokonce z flasky...
Knihy, internet, zkušenosti dalších...
Neznam nikoho komu by v porodnici dobře poradili ale existují výjimky...
Ale poradit paralen na tvorbu mlika je fakt na hlavu postavené sorry🙂
lajla
31. led 2016
http://www.kojeni.net
Taky dobré stranky
cabalkova
31. led 2016
@lajla Vsak jak jsi jiste cetla, nebyl paralen jedina vec, o ktere jsem psala. A to ani zdaleka. Odkojila jsem dve deti a u obou jsem si kojeni musela vybojovat, mlicko se mi zacalo delat az doma, a to po dlouhe hospitalizaci po obou porodech, takze cca dva tydny po porodu, vyzkousela jsem vsechno mozne, odsavacka byla moje nejlepsi kamaradka, propadala jsem mnohdy zoufalstvi, ale nevzdavala to... dcerku jsem nakonec kojila do roka a synka do dvou let. Tak jsem proste napsala to, co mi pomahala. Tak snad tu kvuli tomu nemusi byt tak zle. Dekuji.
ivasad.
31. led 2016
V porodnici, kde jsem rodila já, jsou skoro všechny dětské sestry zároveň laktačními poradkyněmi :-o je škoda že jinde to tkoukám tak není :-| paralen jsem nikdy neslyšela, taky bych ho nebrala a UM z flašky, to je fakt cesta do pekel
lajla
31. led 2016
@cabalkova jezis to vůbec... Mě ani nenapadlo to nějak napadat... Jen se mi to zdálo jako fakt hloupé a prostě jsem chtěla zdroj...a porodnice jako zdroj mluví sama za sebe...
Boj o mliko znám... Plno fíglů taky ale prostě paralen ne🙂 když ho někdo bere...jeho věc...
Mi to trvalo půl roku nahoru dolů a pořad dokola... Měla jsem odsavacku medelu na dvě prsa super věc...a kojim dosud
lajla
31. led 2016
@cabalkova asi jsi reagovala na...poradit paralen....už to chápu... Bylo to myšleno na stranu porodnice...a poslala bych je s tím někam...
lajla
31. led 2016
@ivasad. Ony prakticky všechny porodnice skoro jsou baby friendly a sestry laktační odbornice🙂)) co poradit neumí...
drakenn
31. led 2016
Jj, Frydek je unikat! Ja odchazela s ragadama jak kravama, v papirech uvedeno - koji bez potizi! Zachranily me kamaradky a i to, ze jsem zdravotnik.
Maly mi tohle delal take, bojkotoval kojeni, z prsu jsem vymackla sotva 40 ml.. zvysila jsem pitny rezim, babske rady jako polevky, homeo a bylinky a podarilo se. Drzim palce

Sem začni psát odpověď...

Odešli