Ztráta mlíka a menstruace hned po šestinedělí

sluninka
19. bře 2009

Ahojte, mám dotaz...
máme doma 2měsíční holčičku, od narození je dokrmována Nutrilonem 1HA, postupně se začala u kojení hrozně vztekat a kroutit, tak jsem zkoušela odsát a nic, pak jsme pár kojení vypustili a zkoušela jsem znovu odsát, měla jsem málo mlíka. Teď nemám mlíko vůbec, malá tahá ale nic. Navíc jsem to už teď dostala ☹ Je možný, abych se opět ještě někdy rozkojila??

Mockrát děkuji za odpovědi...

theresa
19. bře 2009

Ahoj Sluninko, měla jsem to naprosto stejně, od začátku příkrm Nutrilon 1HA. Když byly Honzíkovy tři měsíce tak jsem kojení vzdala, neměla jsem vůbec mlíko, když jsem odstříkala z obou prsou tak max. 20ml. Menstruaci jsem taky dostala hned po šestineděli. Být tebou možná bych se zkusila ještě poradit z laktační poradkyní.

mousunek
19. bře 2009

sluninka - souhlasim s theresou urcite se zkus poradit, pokud se to nevzdavat, zkus caje pro kojici a podporujici laktaci, zkus pred kojenim horky hadr na prsa hodne pij hodne basti polivky a uvidis trebas to jeste pujde.
Ja jsem to mela taky tak jenze u me byl problem narozeni cisarem a s prckem nas dali dohromady az po 3dnech pac neblyo misto tak jsem byla na jipce od nedele do utery. Ja jsem odstrikavala i odsavala mela jsem max 40ml.

mousunek
19. bře 2009

Jo a menstruaci jsem dostala az po 2mesicich ale mliko jsem nemela neslo nic odsat ale kazdou chvilku jsem mela mokry flek na tricku

minea
19. bře 2009

Sluninko, mlíko se tvoří tím, že je dítě pravidelně u prsu a saje. Pokud kojení vynecháváš a dokrmuješ UM - asi z lahve, že - tak to jsou všechno kroky k ukončení kojení. Je ten nutrilon nutný? Proč dávají matce, která má mlíko, nutrilon? Holčička se u kojení vzteká, protože dítě krmené z lahve začne prso odmítat, tím se tvoří míň mlíka a je to začarovaný kruh.

mousunek
19. bře 2009

minea - proc davaji nutrilon jednoducha odpoved prachy prachy prachy preci jen je to nejdrazsi mliko,
ale souhlasim s Tebou ja tim ze jsem byla 3dny od prcka tak odemne taky nechtel moc sat kdyz mu hned po narozeni dali flasku

holly1
19. bře 2009

určitě je možné se ještě rozkojit, ale bude to časově náročné - kojit velmi často, plus ještě odstříkávat, ale určitě to možné je

shaula
19. bře 2009

Podle mě záleží, jak dlouho nekojíš a neodsáváš. Je škoda, že jsi s tím kojením přestala... Určitě to bude hodně těžké, ale za zkoušku to stojí. Jen aby se malá ještě naučila sát z prsu... Záleží i na tom, jak jste dokrmovali - z lahve nebo jinak? My měli taky s kojením ze začátku dost problémy, ale nevzdala jsem to a časem se to zlepšilo.

roana
19. bře 2009

sluninka - A rodilas císařem? Mělas malou hned u sebe, myslím v pordnici? Jakej byl porod? Pokud tam byl někde problém, tak mimi někdy mlíko odmítaj (jako naše malá), na to je pak dobrý zkusit homeopatika, jestli na to teda seš....
Ale určitě přikládej k prsu každou chvíli, ať si jen cucne. A hlavně!! Kojit v noci, to se tvoří prolaktin, hormon odpovědnej za tvorbu mlíka...

sluninka
autor
19. bře 2009

minea...lahev jsem nepoužívala, mlíčko dostávala stříkačko a "sála ho po mým prstu" lahvičku jsme začali dávat až v 5.týdnu,kdy stříkajda byla na prd, malá sála jak ďas a kuckala a pak blinkala...

shaula...večer ji přikládám, to si vážně trochu cucne a pak se vzteká...

roan... na homeopatika teda vůbec nejsem 😉

ale zkusim ji přikládat pořád dál, snad se to zlepší a mlíčko vážně ještě bude ☹

roana
19. bře 2009

Tak držíme palce, zkus zavolat na laktační ligu, jestli ti poradí ještě něco, akorát se musíš obrnit trpělivostí...

garfie
19. bře 2009

Sluninka, držím pěsti, ještě to zkus!!! 🙂 Pozvi si nějakou dobrou laktační poradkyni, hodně odpočívej, hodně pij!!!-to je fakt důležité, zkus nějaké čajíky a pořád malou přikládej. Hrozně tam hrají nervy, já málem taky přestala kojit, týden po porodu jsem musela do nemocnice, obíhala doktory....no děs, malá vůbec nepřibírala, musela jsem dokrmovat, ale pak se to rozjelo a nakonec jsem lahvičku úplně odstavila. Důležitý je mít co nejmenší savičku-s malým průtokem, aby se u toho nadřela a vždycky!! jí dej napřed prso a pak až lahvičku.
Jo a myslím že homeopatika stojí za to zkusit i když jim nevěříš, ublížit ti neublíží 😉

meleri
19. bře 2009

já co dvě hodˇky odsávala, pak se mi to rozběhlo, ale to mluvím o prvním dni po porodu, tak nevím jak to může fungovat takto pozdě....
zkus taky prsa sprchovat teplou vodou a mě pomohl fenyklový čaj, ale úplně nejvíc mě pomohla melta, čili žitná káva...

a vypít aspon tak 2,5 l denně..

přeju ti at se zadaří a at se ti mlíčko vrátí... 🙂

sarka_k
19. bře 2009

Ahoj sluni, říká se že když se ztrácí mlíko, tak co nejčastěji přikládat mimi k prsu nebo odsávat. Taky pomáhají čaaje pro kojící matky (Leros) a má se pít i Melta, dokonce jsou i nějaká homeopatika. Když se zeptáš Hanky v českobudějovickém témátku, tak ti určo poradí, anebo nedávno Hanka vkládala odkaz do naší diskuze, tak to tam najdeš (cca týden zpátky) 😵. Pošestinedělí se úbytku mlíká říká laktační krize. A MS je normální třeba i měsíc po porodu, jako jsem to měla já 😠

sluninka
autor
19. bře 2009

holky..jste zlatý..děkuju za odpovědi...zkusim dál bojovat 😉 😵

shaula
19. bře 2009

Pokud ji stále večer přikládáš, tak by to mělo jít. Jen přikládat co nejčastěji, i když si jen cucne, zkus odsávat a dobrá by byla i konzultace s laktační poradkyní. Moc moc držím pěstičky, určitě dej vědět, jak se daří!!!

roana
19. bře 2009

A kdybys chtěla poradit s homeo, ozvi se. Jinak držím palce!!!

minea
19. bře 2009

Sluninko, můžu se zeptat, proč byla holčička od narozní dokrmovaná? Byly k tomu nějaké zásadní důvody? Já to chápu, když je to jednorázově, třeba když pár dní trvá, než se spustí mlíko, ale jakmile se nastartuje laktace, už by se do toho nemělo zasahovat, aby si dítě samo regulovalo odběr a tvorbu. Jinak je vidět, že ti na kojení záleží, takže to určitě zvládneš. Jak už psaly holky, určitě se obrať na laktační poradkyni a taky prostuduj http://www.kojeni.net/databaze.php
Držím palce.

shaula
19. bře 2009

Minea: ono to někdy vyplyne ze situace.. U nás to bylo podobně, z porodnice jsme odešli s trošičkou kojení a hodně dokrmem UM, a pak už jsem si nikdy nebyla jistá, že kluci mají dost (měla jsem to v sobě prostě zafixováno), a tak jsme taky pořád dokrmovali i doma. Zlepšilo se to až časem.

marselina
19. bře 2009

sluninka:nevzdávej to uvidíš že se ještě pěkně rozkojíte.držíme pěstičky.taky jsem asi na dva dny ztratila mlíčko,a ejhle kojíme pořád,doufám že ještě dlouho budeme 😀 😀

andy80
19. bře 2009

Tak u mě to bylo naprosto stejně. Po šestinedělí mlíčko prostě došlo. MS jsem tedy nedostala a šest týdnů po konci kojení jsem byla na injekci vyvolávající MS. Jinak jsem pořád zkoušela přikládat a odsávat, ale marně. Po týdnu jsem to vzdala, protože fakt nešla ani kapka.

Minea: moje malá byla taky už z porodky dokrmená. Na jedno kojení jsme z obou prsou vydolovali max. 15-25ml mléka. A to jsem co 2 hodiny přikládala a když malá spala, tak odsávala. Ve dne v noci. Bohužel mlíčka se víc netvořilo. Stálo mě to hodně úsilí, ale nepodařilo se. Byla jsem šťastná, že jsme alespoň do těch 6ti týdnů částečně kojili.

sluninka
autor
19. bře 2009

minea...nepřibívala vůbec na váze, z nemocnice nás nechtěli pustit než by dosáhla určité váhy a jen kojením to nešlo, proto příkrmy...

sluninka
autor
19. bře 2009

minea..a děkuji za odkaz, jsou tam uolně bezva rady a tipy...on ten mlj problém vážně asi nebude tak horkej 😉 chce to nejspíš jen trochu víc času a hlavně trpělivost.

skata
20. bře 2009

Ahoj, my jsme také od porodnice po kojení dávali nutrilon ha 1. Zhruba tak do 3 měsíců s kojením nebyly problémy, ale pak se to změnilo a malej prso vůbec nechtěl. V té době jsem s ním byla na 6 týdnů v nemocnici kvůli kyčlím a jelikož se to nevyvíjelo dobře tak jsem byla pořád ve stresu. A v tom byl zřejmě ten problém. Takže jsem začala odstířkávat. Ze začátku jsem za celý den odstříkala tak 70ml a postupně se to snižovalo až jsem toho nechala protože pro těch pár kapek to nemělo cenu. Sem tam se snažím malého přiložit,protože ještě mléko mám, ale bezvýsledně, hned začne brečet.

novako
20. bře 2009

Sluninko: Je potřeba kojit hlavně v noci, protože v noc se mléka dělá nejvíc a dětem také nejvíc chutná. Koj z obou prsů, nejdřív z toho, ze kterého už pila, pak z toho plnějšího. - neboj se, že se příště nestihne mléko udělat. Funguje tu zákon nabídky a poptávky = čím víc mléka dítě vypije, tím víc se ho příště udělá + si k tomu tělo vytvoří i rezervu, kterou pro případ, že by dítě mělo ještě větší hlad.