Ztratila jsem mléko. Může se znovu objevit?

luckysun
29. zář 2011

Mám otázku, nevím jestli správně sem, ale zkusím to. Moje malá má 5 měsíců, asi od tří týdnu je na UM, protože jsem během tří dnů zcela ztratila mléko. Nyní jsem objevila mokrý flíček na noční košili, zkoušela jsem jen náznakově odstříkat a objevila se na obou kapička mléka. Je možné, že by se mléko znoa objevilo? Díky všem... 😨

jop
30. zář 2011

určitě je to možné

martule20
1. říj 2011

Ahoj, můžu se zeptat, co se stalo, že jsi ztratila mléko? Pokud to byla psychika, tak třeba stačí hodit se do pohody a mlíčko zase začne fungovat. I když po takové době nevím. Ale kdysi mi jeden lékař řekl, že rozkojit lze každou ženu, tak třeba je příroda opravdu zázračná. Za sebe ale můžu říct, že jsem před prvním těhu a potom i po ukončení kojení měla to co teď Ty jako standartní stav. když jsem bradavku trochu zmáčkla, objevila se na ní pokaždé kapička, někdy až z pravého prsu mléko vystříklo a to při každém stisknutí. Běhala jsem kvůli tomu před lety po doktorech, ale nikdo nic nezjistil...

monika6e
1. říj 2011

@luckysun Ahojky luckysun, trošku Ti dodám energie - když malýmu končilo šestinedělí, skočil mi pod auto čtyřletej kluk. Bylo to hodně ošklivý. Říkala jsem si, že jestli tohle rozchodím s kojením, tak už všechno. Volala jsem laktační poradkyni a ta mi říkala, že když jsem se rozhodla, že budu kojit dál, tak prostě budu. Že je to v hlavě a rozkojit se můžeš klidně prý i po měsíční pauze. Stalo se to v pátek a s malým jsme měli krušnej víkend, kojila jsem co hodinu... Problém totiž prý nebyl v tom, že by se mi zarazilo mlíko, ale ve spouštěcím reflexu. Malej byl naštěstí trpělivej a sál dlouho "nasucho", než se nějaký mlíčko objevilo. Chlapeček se pak dal dokupy, policie ten případ uzavřela, že kluk byl holt raplík, taťka si ho neohlídal, já jela pomalu a zareagovala jsem nejlíp, jak jsem mohla... Teprve od té doby se mi to zase srovnalo a mlíka bylo opět haldy. A protože od 5týdnů malýho pracuju a řeším i spousty "bláta", tak mám občas pěkný nervy. Ale mlíčko to zatím vždycky zvládlo. Chce to fakt klid, říkat si, že je to to nejdůležitější a že to půjde! Krom toho kojící čaje, melta a hooodně tekutin, ale to určo víš. Jo a taky má na moje mlíko vliv jídlo. Jak uberu (páč bych chtěla kila dolů...), tak padne... Tak pěkně malou přikládej, tak často, jak to jde... A držím pěsti, ať se to podaří!