Zub moudrosti. Chytnul vás v období kojení?

vefa
26. led 2008

Ahojky, už vás někdy chytnul zub moudrosti v období kojení? Začal se mi tam dělat asi zánět, ale k zubaři moc nechci, mám obavy, že by mi dal antibiotika a tím by asi moje kojení zkončilo. Nemáte s tím někdo zkušenosti, nebo neznáte nějaký jiný tip na léčení?

ene
26. led 2008

Moudrak ti antibiotiky urcite lecit nebude, ten ti rovnou vytrhne a mas klid.

vanusak
26. led 2008

Jenže pokud se ti tam tvoří zánět už teď anebo vytržení bude komplikovanější, antibiotika nasazuje zubař každopádně... Já to tak měla u 3 zubů ze 4 vytrhlých... Nechci strašit, ale s každýmz těch 3 jsem byla cca 14 dní doma na antibiotikách a opuchlá jak koule až do krku a k uchu... (mám krásná fota na památku... ;o) Záleží, jak se tělo vypořádává s takovým zásahem... Pomáhalo mi žvýkat hřebíček.

vefa
autor
26. led 2008

No právě, vytrhnout mi to kvůli zánětu nemůže, obzvlášť když mi ten zub zarůstá do kosti, minule jsem dostala akorát ty antibiotika. No tak jestli někdo má doma zubaře tak prosíím o radu. Díky moc...

lucia283
13. kvě 2009

ahojte baby ja tiez prosim o radu...zrejme mi ten potvorak rastie,ale mam take bolesti,ze vobec niesom schopna zivota a vyraza mi to najme do oka,licnej kosti a spanku.,...vcera mi isla cela hlava prasknut a dnes je to prave ten spanok,oko a licna kost a v noci este aj ucho ma bolelo...myslela som si ,ze sa mi tvori kaz pod blombou jednej stolicky a aj som bola s tym u zubara a spravil mi to...bola som stastna ,ze mam po bolestiach ale teraz je to zase a ziadna tabletka mi nezabera...som uz zufala a k tomu som v uk a nemam na to aby som sla opet k zubarovi tu nakolko uz mesiac a pol ani nerobim:( neviete poradit co na to pomoze?a nasledne aj co s tym asi spravi zubar???prosim kto ma skusenosti?

jabber
13. kvě 2009

lucia - ty máš tu osmu prořezanou nebo není vidět? Já jsem takovéhle bolesti měla, když se mi snažila růst osmička, která byla neprořezaná a položená v dásni a tlačíla na kořen sedmičky. Bylo to peklo, nezabíraly už žádné prášky, po dvou dnech jsem už ani nevěděla, jestli mě vlastně bolí zub nahoře nebo dole. Ale nakonec se mi to podařilo nějak umrtvit několika panáky rumu. Pak se to několik let neozvalo, nicméně zubařka doporučila jí z dásně vyndat, protože se to může (ale nemusí) opakovat a vyndavá se to právě v klidovém stavu, protože když je to rozdrážděné, tak nezabere ani injekce a pak se to musí dělat zaživa 😲 Letos v únoru jsem konečně sebrala odvahu a nechala jí vykutat ven a nebylo to ani tak strašné. Ale leží mi ještě jedna, takže mě to čeká ještě jednou 😅
Takže moje rada - zkus ten zub ožrat, kloktej nějaký alkohol. A určitě musíš k zubaři 🤐

lucia283
13. kvě 2009

no pani tak super zo nabuduci tyzden idem na svadbu:D mam o dovod viac sa opit co bude asi uz po druhom poldeci:D no ono mna to trapi asi tristvrte roka a postupne sa to stupnuje...najskor som si myslela,ze to je oko...nejaky ocny tlak,alebo take nieco,pretoze mi to vyraza do oka a licnej kosti a spanok....a nemala somm na vyber a bola som na praskoch...v zime to uz zacalo castajsie boliet a tak som sa rozhodla cez vianoce ist za lekarom...myslela som si,ze mam zapaleny nerv a tak ma poslal na ocne a na krcno nosne...vsetko v poriadku bolo...ziaden tlak a ani nerv...tak potom som si povedala,ze to bude zrejme zub...bolest sa zacala stupnovat tak ,ze ma nebolel asi 2-3 dni v tyzdni a tak som sla tu v uk k zubarovi a bola som strasne rada,ze je to hotove a kedze to stale boli tak jedna mi povedala ci nahodou mi nejde zub mudrosti...a asi ide...prerezany nieje ale ked si prejdem tu zadnu cast dasna jazykom tak tam citim taku tvrdu hrcku...verila som ,ze mi nikdy nenarastu:( tebe ho trhali ked uz bol prerezany???

peppapig
13. kvě 2009

Na zanet da kazdy zubar antibiotika, dokonce jsou ATB, ze clovek nemusi hned s kojenim prastit 🙂 tak ja bych rozhodne k zubari utikala. Me ted 3 osmicky trhali a hrozne se mi ulevilo, jsem 2.den po operaci a vse je ok, ani to skoro neboli, jen mam napuchlou jednu tvar jak melounek, ale nemam ani modriny atd a sekali mi to do kosti. U kazdeho je to hojeni jine, ale ja jsem zatim spokojena.

lucia283
13. kvě 2009

no ja nekojim a ani nemam dieta:D dokonca ani zapal tam pravdepodobne nieje,lebo napuchnute nic nieje..len tie priserne bolesti....a aby nebolo toho mala tak pred rokom sme sa prestahovali a ja som potom isla do uk takze kartu mam u zubara v byvalom meste a noveho zubara nemam a ani neviem za akym ist:(a bojim sa,ze ma ani nebude chciet vziat bez karty a preventivnej:(

peppapig
13. kvě 2009

lucia ty zijes v uk nebo na sk. Pokud v uk, normalne si na nhs direct najdi nejblizsi zubare od tveho bydliste nebo soukromeho a zavolej tam, zeptej se zda berou nove pacienty a udelaji ti preventivni vstupni appointment, zadnou kartu nebude chtit. Jak je to na sk nevim, ja mam v cr 2 zubare.

lucia283
13. kvě 2009

no som v uk ,ale v sobotu idem uz na sk...a tu v uk aj nemam ziadnu poistovnu tak neviem ako by to bolo

peppapig
13. kvě 2009

lucia ale tady jsi pojistena pres stat u nhs a prispiva ti tam cast z tveho NI

lucia283
13. kvě 2009

ja som mala ale pracu nacierno a teraz uz mesiac nepracujem takzem mam smolu:( ale popravde radsej by som si to dal robit u toho zubara co som bola tu v uk...to bol uzasny pritup...o injekcii som ani nevedela,ze mi dal a bol mili a jemny...fakt super....

jabber
13. kvě 2009

lucia - vyndavali mi ho neprořezaný, já měla obě spodní osmičky prostě položené v dásni = nikdy nevyrostou. Když se rozhodnou růst, tak rostou vodorovně a ne nahoru. Ono nevyrostlé osmičky nejsou žádná výhra, jak vidíš, mně ta jedna dělala neplechu v dásni. Co se týká antibiotik, tak při tom vyndavání už nedávají ATB jako tabletku, ale dají je nějak přímo lokálně do té rány.

krista
5. dub 2010

Ahojky,
narazila jsem na tohle téma, trpím odvčera, dneska se mi to ještě vystupňovalo, nemohla jsem se pořádně najíst, mám nateklou tvář, bolí mě hlava, v krku, ucho... vlastně jsem se tady ani pořádně nedočetla, jestli něco můžu, jestli vám zabraly nějaké prášky? Bohužel ožrat se nemůžu, protože právě kojím 😅 a tak nevím jestli se mám snažit to vydržet nebo radši upalovat k Dr.? 😔

jabber
6. dub 2010

krista - určitě upaluj k Mudrovi, určitě ti s tím něco udělá 😉 Abys neměla třeba zánět trojklanného nervu 😖 😅

krista
7. dub 2010

Jabber dneska už jsem u Dr. byla a vzhledem k tomu že nemůžu otevřít pusu ☹ tak jsem dostala 😅 ale zatím mi nic nedělala, byla jsem na RTG a v tom se vážně nevyznám, může mi někdo poradit jestli má osmička jednoduchý kořen nebo takový ten dvojitý 😅 Dostala jsem i ATB a Tantum Verde na proplachování a zítra tam jdu znova, docela se bojím, protože jak říkám - nemůže se mi do tý pusy dostat, tak vyhrožovala i nemocnicí, ale snad to nedojde takhle daleko 😉

jabber
7. dub 2010

😅 tak to tě teda lituju 😅 😖 ale oni ti s tím něco provedou 😉 spíš je horší, že když už je to v zánětu, tak ti nemusí zabrat umrtvující injekce a pak je to asi celkem masakr 😅 no ale všechno lepší než mít takovýhle bolesti furt 😅
Osmičky mají nejčastěji kořeny dva, ale můžou mít i tři.
Držím ti pěsti, dej vědět, jaks dopadla 😅

monik76
7. dub 2010

pred rokem me taky zacaly bolet zuby a myslela jsem ze chcipnu tak mi vytrhly 2 osmicky naraz pri kojeni ti muzou dat lokalni umrtveni nebo jak se to rika nastesti zadne komplikace nebyly a pak jsem brala ibalgin na bolest jen nevim jestli ten se muze pri kojeni kdyztak Paralen teda drzim pesti at ti to dobre dopadne

krista
7. dub 2010

Ahojky,
já jsem normálně teď odpoledne trénovala otevírat pusu a cosi mi tam prasklo, vyteklo a dostavil se obrovský pocit úlevy 😅 jako bolí to pořád, ale rozhodně míň a mám lepší náladu, můžu chodit atd. 😅 to se mi předtím moc nedařilo 😝 chvilku předtím jsem si vzala Paralen a ATB a dokonce mě na chvilku přešla ta bolest do zad 😅 ale nevím jestli to s tím má spojitost, taky mám pocit, že opadá ten otok a otevřu víc pusu... ještě se teda nechci radovat, aby to nebyl jen klid před bouří, ale je to fajn pocit když mě to bolí daleko míň 😵

Holky a ty osmičky se trhají až když jsou vyrostlé že? Pokud vyrostlé nejsou tak se nějak vysekávají? Brrr 😝

krista
8. dub 2010

Ahojky,
tak já jen přišla podat info, že dneska huba opět nateklá, takže vyhráno fakt nemám a až mi to splaskne a budu moct pusu otevírat tak musím do nemocnice na vyndání. Akorát nevím co se tím vyndáním přesně rozumí, radši jsem se neptala 😅

jabber
8. dub 2010

Ano, když jsou vyrostlé, tak je vytrhnou, to je sranda záležitost, to je hned 😉 Pokud leží v dásni (jako ležely obě spodní mně), tak to už nedělá normální zubař, ale chirurg, a musí to vykutat. Když to přijde k sobě, tak to bolí jako kráva, musí se to hodně chladit, jíš akorát jogurty. Pokud se chodí do práce, tak na to dostane člověk neschopenku.
Ale dá se to normálně vydržet a hlavně že už je pak navždy od nich pokoj 😉

krista
8. dub 2010

Jabber tak to vidím na toho chirurga asi, zrovna se mě manžel ptal proč mi to neudělá ona 😖 to kutání bude paráda, ale říkala jsem si, že se rovnou zeptám jestli mi neudělaji všechny 🤐 co myslíš jde to? Já jen, že radši snesu jednu otřesnou bolest než potom na víckrát tu menší 😉

krista
8. dub 2010

Jo a ještě se zeptám, to kutání, na to se umrtvuje taky jen nějakou injekcí? 😅

jabber
8. dub 2010

Jako všechny 4? To asi neudělají, možná že 2 a 2, ale všechny to pochybuju 😅 No zeptat se můžeš, budeš vypadat jako megahrdinka 😉 😎 Mně zatím vykutali jenom jednu, ale ten chirurg mi, ještě než začal, říkal, že na tu druhou už možná neseberu ani odvahu 😅 takže jsem pak byla docela překvapená, že to celkem šlo, čekala jsem to horší 😉 Nicméně na té druhé jsem ještě nebyla 😀 😀 😀 Nejhorší bylo, že jsem nad sebou měla zrcátko a zvědavost mi samozřejmě nedala - takže jsem tam vždycky mrkla, viděla obrovskou díru v puse plnou krve a jak on se v tom hrabe...a zase jsem radši zavřela oči - na chvíli 😀
Umrtvuje se to injekcí, myslím, že jsem dostala dvě, jestli se nepletu - jednu do patra a jednu do dásně

krista
9. dub 2010

Já už nevím co si o tý mojí puse myslet, včera to jakž takž šlo co se bolesti týče, nejhorší teda pro mě je, že pořád nemůžu otevírat, ty jsi měla taky ten problém nebo ne? Takže celej den cvičím a i přes bolest otevřu pusu sotva pro to abych si strčila prst dozadu a sáhla na tu osmičku... jak jdu spát tak ráno to mám ztuhlý a je to horší... dneska už nemám otok na zubu nebo ne tak velkej, ale natekla mi půlka horního rtu a kupudivu ta naproti zubu 😖
To je mi jasný že bych vypadala jako obrovská hrdinka, ale taky se obávám, že jak půjdu jednou tak už nikdy nepůjdu a pak budu znova přes týden v šíleným stavu než se někam dokopu, než mi to udělají a než se mi to zahojí, no nevím ☹

jabber
9. dub 2010

Ne, já problém s otevíráním pusy neměla, já jsem neměla žádnej otok ani zánět, mně ta osmička rostla v dásni do kořenu sedmičky, takže mě vlastně strašně bolela sedmička 😅 a osmička musela ven, protože kromě toho, že to bylo nesnesitelné, tak by mi jí časem vyviklala 😅 🙄
Hlavně tam určitě jdi i kdyby tě to třeba najednou úplně přestalo bolet, protože podle zákona schválnosti tě to pak znova chytne až se to bude nejmíň hodit, třeba na dovolené 😒
No prostě zuby - pohroma huby 😀

krista
9. dub 2010

Jo určitě tam půjdu, na to už se vyprdnout nechci, protože s tím přesně počítám, že to třeba přestane a začne za chvilku znova 😝 já ale vůbec nevím co dělat s tou pusou abych ji otevřela, nechci aby mi pak rozřezali ksicht 😅 mě už to ani tak nebolí to otevírání, ale otevřu ji jen trošku a prostě mám takovej pocit jako kdybych ji měla úplně dokořán a dál nemohla, snad to takhle nezůstane 😖 já teda podle toho RTG co mi ukazovala Dr. a vysvětlovala mám tu osmičku celkem rovnou (ono to tam nebylo celý) ale taky hodně blízko sedmičky, tak já vlastně ani nevím co mě to bolí 😝 a to mě dokonce bolela i spodní osmička když mi na ni mačkala 😅 už v tom mám bordel jak jsem bolavá celá 😅

jabber
9. dub 2010

Jo, ono když se to pak rozjede, tak už člověk pořádně ani neví, co ho vlastně bolí, to znám 😅 Já pak už ani nevěděla, jestli mě bolí zub nahoře nebo dole 😅 😀 Přišla na to až zubařka z rentgenu, co se tam vlastně děje 😅
Já nevím, já bych zkusila tu pusu rozcvičit, jak jsi psala a pak bych hned vyrazila do tý nemocnice na vyndání 😅 A co teda teď máš od zubařky na to, aby to splasklo? A co ti vůbec řekla, že se tam děje?
A teď ke všemu víkend na krku 😅 😖

krista
9. dub 2010

No takhle, jak jsem byla u zubařky první den, tak se mi tam nemohla ani pořádně dostat, ztěží mi tam narvala prst, že prej tam nevidí a že je divný že mi natekla pusa od horní osmičky, že to dělá často spodní osmička, ale já jí říkala že tou horní jsem si jistá, tak mi tam mačkala, někde mě to bolelo, někde ne a pak mačkala na tu spodní tak ta mě bolela taky (ale nevím jestli tím jak moc mačkala nebo čím 😅) tak mě poslala na RTG a že mám přijít další den, napsala mi teda ještě ATB a že si mám koupit kloktadlo Tantum Verde a cvičit tu hubu 😖 na RTG mi sotva narvali ten malej plíšek do pusy aby mi to mohli udělat, ale nějak jsem to přežila 😝 takže další den se mi v tom zubařka zase hrabala, koukala, že tam opět nic nevidí, hodně mi to stříkala, mačkala, všechno bez umrtvení takže slast 🙄 že prý ty ATB zabírají obvykle po 24h (nevím na co přesně měli zabrat, na otok? na bolest?). No a poslala mě domů, obj. jsem znova na úterý, že kdyby se cokoliv zhoršilo tak hned na pohotovost a jinak až budu moct otevírat pusu tak do nemocnice na to vyndání. A tak nějak si uvědomuju že mi ani pořádně neřekla co mi tam roste, ale já sama cítím z vnější strany jak se mi prostě řeže ta horní osmička. Já ale netuším jak tu pusu mám trénovat, mě to fakt nejde, už jsem četla i na jiným fóru že to někomu operovali zvenku, rozřezali mu čelist, protože to nemohl otevřít, snad takhle nedopadnu 😒 Jo a taky ještě říkala že můžu ledovat, ale ne moc dlouho, to jsem zkoušela, ale výsledek žádný. Dneska jsem si ledovala ten opuchlý ret a to mi teda splasklo, teď mě ale pro změnu bolí zase záda, já mám prostě pocit,že ta bolest cestuje, přestane jedno, začne další, už jsem z toho vyčerpaná a to jsem si ještě přečetla na netu otřesný reference na tu moji zubařku, tak si říkám aby mě prostě "netrápila" zbytečně dlouho... ale pohotovost = řezníci 😅 😔

jabber
9. dub 2010

No a když k ní nemáš důvěru, tak co zkusit rovnou tu nemocnici? Buď potvrdí co říká ona anebo ti s tím něco udělají hned 😅 Atb ti dala asi na zánět, ale když ti teda nezabraly, tak to možná špatně odhadla, já nevím 😅 To je teda peklo 🙄