Zvracení u 3 měsíční holčičky. Znepokojuje mě to

monina8
12. lis 2009

Ahojky,rada bych se nekoho zeptala,jestli mel take problem se zvracenim u sveho ditete.Moje mala je plne kojena a stale zvraci.Myslim,ze je to stare mleko,je takove cire barvy a smrdi.Uz sme byli dvakrat u doktora a nic moc.Ma take porad zacpany nos,takze sme dostali jen kapky do nosu a neco jako Sterimar(bydlime v zahranici),a taky Fenistill syrup na odhleneni.Nos po mesici trochu polevil,ale to zvraceni me znepokojuje.

momin
13. lis 2009

Ahojky monina8 se zvracenim mame bohate zkusenosti... 😔 Bohuzel maly ublinkava do ted,ale uz to neni tak silene jak kdyz byl uplne malinky... Nam doktorka poradila davat Nutrilon AR ,ale bohuzel sme ho z financnich duvodu nemohli kupovat porad. mel ho jenom parkrat. Ale ty kojis... Ja sem mela vzdycky malo mlika tak sme museli asi od 2 mesicu dokrmovat UM,jak sme ho zavedli tak maly zacal moje mliko zvracet jeste vice nez pred tim-letelo to z neho prouden vzdycky. nakonec sme zustali jenom na UM ale blinkal a blinka porad ☹ HHMM to je rada co?! Doktorka nam rekla ze nektere deti ublinkavaji treba i do roka. Podle me to taky neni moc dobre ale mam se hadat s doktorem?! 😨

tomasek06
13. lis 2009

Náš malý taky ublinkával strašně dlouho. Jinak momin my jsme kupovali ten nutrilon ar. Sice neblinkal, ale o to měl větší hlad. Bylo nějaké hladové. Tak jsem myslela, že skrachujeme. Nakonec zabral sunar a od té doby vůbec neblinkal. Ale u kojeného dítěte vůbec netuším jak poradit 😔

momin
13. lis 2009

Taky mi prislo ze ho moc nezasytil... ale nevim no. ja mu ted davam samotne mliko uz jenom v noci-to hned usne a neblinka. Pres den mu ho vzdycky s necim smicham at to nema tak tekute a to v sobe udrzi spis. Blinka hodne i cajik-no proste vsechno co tece....

meleri
13. lis 2009

ahoj náš malý zvracel ale on měl nevyvinutý jícen, reflux. tedy pořád se mu to vracelo..doktor vám na to nic neřekl? náš zvracel jak čerstvé tak i natrávené už.
nám pomohlo jedině odříhávání a pak všelijak podkládat hlavičku, v postýlce, v kočárku...mě tenkrát doktorka řekla kojit raději častěji a v menších dávkách, ale ono se to nedá moc naprogramovat, děcko si řekne kdy chce a kolik..:( ale zkoušela jsem mu pak dávat častěji a je fakt že pak pil co 1,5-2 hodky ale míň. taky jsme měli syrup, a bylo to lepší.
je možné že nos má zacpaný právě tím že jak zvrací tak se mu to dostane i do nosu?

kutcher
13. lis 2009

Jako zvraci obloukem nebo jen ublinkava a jak dlouho to ma?

momin
13. lis 2009

Z naseho to nekdy letelo uplne obloukem. ted uz ne... Vim ze to by nemelo! Ale uz sem u treti detske doktorky s malym a kazda mi rekla jenom ze to casem prejde.. Vice doktorek uz tu neni... 😎

monina8
autor
13. lis 2009

Holky moc diky za odpovedi.No,maly mel take ten reflux,takze to by me tak neznepokojovalo,ale mala proste zvraci nejak vic mi prijde.I nekdy obloukem.Kamoska mi rikala,ze je to prave tim zacpanym nosem a az se to odhleni tak by to melo prestat.Tak jeste budu dva dny davat ten sirup a uvidime.Nekdy je to v pohode,ale nekdy,jako vcera vecer,to zvracela asi 4 krat a prevlikala sem jak vztekla.Taky sem ji zkousela davat obdobu toho nutrilonu,bydlim v zahranici,a rekla bych ze dobry,pak mi ho ale nechtela uz pit.A zase rikam,dokud ji muzu kojit,tak tim lepsi.Maleho jsem kojila jen dva mesice,ted to jde,tak to chci vydrzet. 😉

martulikk
13. lis 2009

Já také plně kojím a malá (3,5 měsíce) stále blinká a blinká, je to děs... Máme šílenou spotřebu oblečků, pyžámek a bryndáčků... jeden čas jsem denně převlékala postel a drbala koberec... Ono se lehko řekne: po jídle odříhnout, jenže ne vždy je to tak jednoduché... i když si třeba i několikrát odříhne, stejně blinká. Byly dny kdy to bylo i obloukem, tak jsem byla vyděšená. Jediné co nám poradili je neměnit příliš a náhle polohy (vodorovná, svislá), zvednout naklonění postýlky, dávat odříhnout třeba i během kojení, no a na závěr to nejdůležitější: VYDRŽET, uf... no, rada nad zlato, že?

joplin
13. lis 2009

Taky zdravím,

my ublinkáváme někdy i 2 hodinky po koju---taky to čiré sražené mléko - smradlavé...
Pokud Ti malá přibývá na váze, tak bych se toho nebála......a jak píše Martulikk,podložit postýlku...a nechat odříhnout i během koja....já někdy úplně cítím, že je nahltaná vzduchu, tak já nechám odříhnout a pak pokačujeme....a taky se snažit s miminkem moc nehýbat.......někdy jsou dny..kdy ublinkává - nonstop jí převlíkám.....pak taky ty dny, kdy vůbec.....nám tvrdila pí doktor, že je to tím, že se malá přepíjí---možná na tom taky něco bude.....

andykov
13. lis 2009

Pokud se nepřepíji a nemá reflux, tak to přejde tak kolem 5.měsíce 😒