SP ve 4tt - komu se to stalo taky?

natalia1216
11. srp 2018

Zdravím 🙂

před pár dny jsem prodělala SP asi ve 4tt, bohužel ani léky nepomohly k udržení plodu. Kyretáž nebyla potřeba a sp v takto raném těhotenství beru takměr jako přirozenou věc i když to bylo zklamání veliké. S přítelem se budeme snažit dále, ale bojím se že by nás mohlo při dalším pokusu potkat to samé. Zajímalo by mě zda má někdo podobnou zkušenost s sp a s následným otěhotetním popřípadě za jak dlouho se vám zadarilo znovu otěhotnět? Děkuji 🙂

michaela19911991
11. srp 2018

Ahoj ja primo zkušenost nemam, ale segra ano. Byla z toho taky hrozne smutna a bala se aby se to neopakovalo - doktorka ji ubezpečila, ze se to stava vetsinou z duvodu nejake vady plodu a i kdyz se to neposloucha dobre je lepsi, ze si to telo vyresi samo hned nez to potom resit po potratem vev vyssim stadiu těhotenství. Podarilo se ji otehotnet hned dalsi mesic. Drzim palce at to klapne co nejdrive.

pejskyne
11. srp 2018

@natalia1216 Ahoj, drž se, je to smutné, ale přejde to, můžeš znovu otěhotnět klidně hned při další ovulaci. Opakovat se to nemusí, může, každopádně pokud k tomu nemáš nějaké vážné důvody, nezjišťuj příště těhotenství tak brzy, jsou to zbytečné nervy. Málokdo ví o tom, že by potratil ve 4 tt, většina lidí tou dobou má sotva ducha na testu. Takže jestli se mi to někdy stalo, nevím, je to možné. Každopádně mám za sebou zamlklé těhotenství ve 13 tt a otěhotněla jsem nějakých 8 týdnů po revizi, takže hlavu vzhůru, jde to.

lachtanice86
11. srp 2018

@natalia1216 a testovala si až po vynechání ms? Že píšeš asi ve 4tt. To podle mého není potrat ale biochemicke. Zažila jsem to několikrát. A v životě mi na to žádný doktor nedal léky. Ten začátek je buď a nebo. A nam se podařilo po biochemickem í sp za dva až tři cykly. To že to nevyšlo a opakovalo se to je věc jina

priefi
11. srp 2018

@natalia1216 ahoj, zkusenosti mam, v prosinci 17 sp, unor 18 biochemicke, kveten uspesne tehu a ted jsem v 19tt a prave ted citim, jak mrnousek kope. Preji hodne stesti 😊

oveckaluky
11. srp 2018

Potratila jsem poprvé v 6. tt...otěhotněla jsem cca 6 týdnů poté a dneska už je dceři 17 let 😉
Loni potrat v 10. tt, povedlo se tedy až za 7 měsíců, zato teď čekáme dvojčátka, která už můžou přijít co chvíli. Hlavně to nevzdávat a moc se tím netrápit - mně třeba po tom potratu v 6. tt pomohlo, když jsem věděla, že ještě neťukalo srdíčko...v tom 10. tt už to bylo horší. Hlavně myslet pozitivně 😉

journals
11. srp 2018

Můžeš tomu částečně předejít, když nebudeš testovat dřív, než dorazí/nedorazí menstruace. Holky, když ono je to těžké, když testujete pomalu druhý den po sexu a i falešný duch je pro vás pozitivní test... (myšleno obecně, čtu to tu každou chvíli). SP ve 4 tt není potrat, je to jen menstruace. A je lepší, považovat jí za menstruaci, za nic jiného. Testuj až v době, kdy se testovat má, ne dřív, je to zbytečný stres...

andelka
11. srp 2018

Zkoušela bych to hned,v podstatě ten sp je jako menstruace. Kdybys netestovala brzo,tak ani nevíš že jsi těhotná asi chvilku byla.
Kamarádka to tak měla 2x krátce po sobě,a potřetí se srdíčka dočkala a snad to bude už ok.
Já po zamlklém v asi 16 tt otěhotněla 3 měsíce poté ( dřív jsme ani nezkoušeli) a teď jsem zas v 16 tt.
Takhle brzkým koncem příroda řeší nějakou svoji chybu. A čím dřív tím líp v tomto případě.

jitaha
12. srp 2018

Ahoj,
1) 1.tehu odešlo 8-9tt, naštěstí se vyplavilo vše samo, ale bolest příšerná. Podařilo se o dva měsíce později. Z toho mám skoro 7mi letou dcerku.
2) Pak jsem měla 5 biochem.tehotenstvi a končili v 5tt, 6tt. Bylo to vždycky ob 1-2 cykly.. z šesteho pokusu je druhá dcerka.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru