17 měsiční má už podruhé antibiotika. Není to moc?

lenerka
30. kvě 2008

ahoj maminky

naší dceři bylo nedávno 17měs.a chudák malá už má podruhé v jejím životě antibiotika
mě přijde,že snad ničím jiným neumějí léčit!!!
poprvé je měla před 2měsíci nejdříve měla rýmu pak do toho přišeĺ kašel sedlo si to na průdušky a ještě teploty 38,7 a bum Dr.předepsla antibiotika
chudák to jedla skoro 14dní!!!!pak se osypala a přestali jsme s nima
ani jí po vyléčení nevzala krev jen ranní moč
a tuto středu z ničeho nic 39,7 paní Dr.se podívala do krku prý má bílý jazyk a nález na pravé mandli prý angína
a opět je na antibiotikách
opět nám vzala jen moč a poslechla si srdíčko
neměla vzít náhodou krev????
ve středu máme přijít na ko.
už včera lítala doma po bytě jako zdravé dítě
mám strach jestli se paní DR,nezmílila
nebo,že by tak brzy zabrali ty jedy antibiotika
bojím se aby Kačka nedopadla jako můj táta na všechno mu cpali antibiotika a má zuby v čoudu i imunitu
někdo na něho něco prskne a on je měsíc doma jako vždy s antibiotikama!!!!
a ještě jeden dotaz prosím
co pak mám dávat dceři,aby se jí zpravil po těch antibiotikách žaludek?
prej jsou dobrý jogurty tvarohy s tou živou kulturou bifidus aktiv je to pravda????

děkuji moc za názory

lenerka
autor
5. čer 2008

nursik

no tak jsem dneska běžela do lékárny a ten sirup neměli
tak nám ho objednali na zítřek
kačenka jak vidí stříkačku je zle
ale ze lžičky by si to taky nevzala
a ty vitamíny to jsou tabletky???to do ní nedostanu ani za boha
koupila jsem flor na zuby prášky a musela je drtit lžičkou a přidat do pití,aby to vypila
je to náš paličák

lenerka
autor
5. čer 2008

nursik koukám,že máme skoro stejně staré děti
kdy se Nikola narodila??
Kačenka 26.12.06 v Praze POdolí

nursik
5. čer 2008

Lenerko, ty vitamíny jsou sirup, bere se 2x denně 5 ml. Je to sladký, chutná to jako multivitamínový džus, takže když jí to dáš do pití, tak by to moohla vypít.
Nikolka je 23.1.

lenerka
autor
5. čer 2008

no vidíš máme je od sebe měsíc
Nikola je moc pěkný jméno možná ho dáme druhému dítěti,když to bude holčička
plánujete druhý?my příští rok ať má kačka sourozence

díky za rady určitě se ještě v lékárně na to poptám

sonoga
6. čer 2008

lenerka, este mozes kupit normalne tabletky nutrilon, to su kapsulky, otvorit ich a obsah vysypat( bud cely alebo len polovicu) do nejakeho jedla. a existuju aj probioticke kvapky Biogaia, ale pocula som, ze u vas stoja az 600,- U nas na Slovensku stoja 270,- Alebo ked vie cmulat, tak Biogaia tbl., cmulacie. ale tie su tiez drahe.
Inac ja podavam detom probiotika aj ked su zdrave, vlastne vkuse od narodenia, pretoze v jogurtoch nie je potrebne mnoztvo kultury a probiotika su perfektne, prospesne pre organizmus a pomocou nich sa predchadza roznym chorobam.

nursik
6. čer 2008

Lenerko,
druhý plánujeme, ale kdy, to je ve hvězdách 😀 Ale musí to být max. do 4 leto, protože pak už budu stará 😝
Je více preparátů s probiotiky a některé opravdu stojí těch 6,7 stovek, což je přehnaný. Ten Nutrolin je fajn a cenově dostupný.

najana
9. čer 2008

ahojky, jen se holkdy zeptám, když našli mrňouskům pneumokoka, nepřemýšleli jste o očkování ? my teď máme za sebou takovou blbou zkušenost s pneumokokem... ale základ bylo, že malý měl za sebou první dávku a v kultivaci měl neinvazivního pneumokoka, tak jsme dostali na přeléčení atb... a dr. mi řekl, že je nakonec dobře, že jsme očkovaný, protože pak i ty ostatní sérotypy, které nejsou ve vakcíně, se stávají citlivějšími na atb... jsou to jinak potvory vytrvalý a houževnatý a na atb nerady reagují...

lenerka
autor
9. čer 2008

najano

my jsme kačce zatím dopřáli meningokoka
a pneumokoka až ve dvouch letech
aspoň,že existují ty vakcíny člověk má aspoň klid na duši,že něco pro toho svojeho malýho človíčka udělal

nursik
9. čer 2008

Konzultovala jsem očkování s lékařem z Motola a bylo mi doporučeno nabrat protilátky proti pnumokokovi a teprve podle výsledku přemýšlet o očkování 😉

lenerka
autor
9. čer 2008

nursík

co je to nabrat protilátky?já jsem asi nějaká natvrdlá či co?

nursik
9. čer 2008

No máme jí nechat nabrat protilátky x pneumokokovi a když je bude mít, tak prý je očkování zbytečné

nursik
9. čer 2008

z krve 😀

lenerka
autor
9. čer 2008

aha vidíš jak jsem blbá 😀 😝

nursik
9. čer 2008

Ale nejsi, já taky nevěděla, že takhle by se to mělo 😉

lenerka
autor
9. čer 2008

no já se o to popravdě ani nikdy nezajímala
vím o těch vakcínách a tak jsem jí je chtěla dopřát
švagrová byla dneska na 18měs.prohlídce s dcerkou a ta jí nevnucuje všechny očkovnání ale tý naší je to fuk ani neporadí jen mi to vše odkejvne ať jí to dáme,když na to máme
fakt super Dr. ☹

lenerka
autor
9. čer 2008

už jsi byla s Nikolkou u zabaře?
já už byla 2x a 2x mi bylo oznámeno,že je to zbytečný,že až ve dvouch letech to je tedy přístup
a to už má malá 12zubů a po těch antibiotikách má na zoubkách povlak a nejde vyčistit
čiětění zubů je u nás děsný boj vždy se slzama

johanda
9. čer 2008

No naše dr. taky doporučuje test na protilátky v krvi, je docela proti neuváženému očkování, zbytečně to zatěžuje organismus.
Lenerka - doktor by ti měl před aplikací očkovací látky říct pro a proti a možné vedlejší účinky

nursik
10. čer 2008

Lenerko, jsem z oboru a tak i doktoři se se mnou baví na rovinu a klidně přiznají, že něco je hlavně tah farm. firem ☹ Já mám super doktorku, všechno konzultujem, vysvětluje, prostě je super. U zubaře jsme už byly a rozhodně se nenech odradit tím, že je to zbytečné. Máme zuby v pořádku, ikdyž čištění moc nemiluje. Máme jít na kontrolu zas za půl roku, tak se nenech oblbovat, máš na ty prohlídky nárok 😠 My máme 16 zubů.

najana
11. čer 2008

nursik, no nabírat protilátky u 2letého dítěte je už asi OK, ale nejrizikovější skupina na pneumokoková těžká onemocnění jsou mrňousci do 2 let a jak u nich napřed nabrat protilátky... já mám pocit, že to snad ani nejde zjistit...

nursik
11. čer 2008

Najano, proč by to nešlo zjistit, protilátky se dělají vyšetřením z krve ať je to dvouměsíční mimino nebo dvouleté dítě.

johanda
11. čer 2008

najano - mojí holce odebítali krev ve 4 měsících, není to nic neobvyklého. Mmch dost doktorů nedoporučuje aplikovat dobrovolné očko před ukončením povinného očkování, pokud není závažný důvod.

moba
11. čer 2008

Ahoj holky mám 2 letého kluka a nechala jsem do očkovat tim Prevenarem, trpěl na záněty středního uchan a často měl rýmu, a když mu byl rok tak měl pneumokoka v nose, od té doby co jsme oočkovaný, jsme bez nějakého podobného marodění.máme očkovaného i meningokoka a žloutenku A nebo B teď nevim která je v tom základnim no prostě tu druhou a na podzim jdeme na klíš´tovku

moba
11. čer 2008

jo a jestli můžu poradit nevim jestli už jste očkovaný proti příušnicím, zarděnkám, spalničkám, tak investujte peníze do té šetrnější vakcíny, všechny děti kom co byli očkované klasickou vakcinou měli blbé reakce, já mu koupila Priorix a neměli jsme žádnou reakci, je to jen rada a já za ní byla vděčná

vavka33
11. čer 2008

Lenerka,ja som mala taku 1.dcerku.stale mala ATB,eustale na nu nieco liezlo.Potom som sa docitala o jednych kvapkach,volaju sa vironal,najdes o tom aj a nete.Kupila som jej 1.flasticku,vyuzivala ju,potom druhu a potom rok nemala ani len nadchu.Kupovala som jej to vzdy,ked prichadzalo jesene pocasie,uzivala to vtedy aj cez zimu a pomohlo to.Jej zdrav.stav sa moc zlepsil a malokedy bola chora. 😉

vavka33
11. čer 2008

http://www.jasmin.sk/vironal.htm
pozri si to tu.
Je to sodt drahe,ale oplati sa dlho to vydrzi,dava sa to po kvapkach a po par dnoch je vzdy prestavka v uzivani

bibinka
11. čer 2008

vavka- to vyzerá zaujímavo, ja tiež hľadám riešenie ako predchádzať angíne a antibiotiká beriem ako nutné zlo čo sa dodáva do organizmu.

vavka33
11. čer 2008

Bibi,je to zaujimave.Ja som tiez tomu moc neverila,ked mi o tom lekarka vravela,ale rozhodla som sa to vtedy vyskusat a bolo to spravne rozhodnutie.
Ked moja mladsia dcera pojde do kolektivu,urcite jej to dam,ako prevenciu.
A dodava to detickam aj chut do jedla,celkovo ich to posilnuje. 😉

nursik
11. čer 2008

Ale nikde jsem nenašla, že by to bylo vhodné pro děti 😕

vavka33
11. čer 2008

je to vhodne,musi sa upravit davkovanie.Ja om to mavala od detskej primarky

lambrusco
17. čer 2008

Ahojky, našemu Honzíkovi je dnes rok a už má potřetí antibiotika - dvakrát kvůli uším a jednou kvůli nachlazení, které se mu vracelo. Taky mě to trápí, ale co můžu dělat, hlavně že mu to pomůže. Doktorka mu brala jen jednou krev, a to poprvé, podruhé né a teď zase říkali, že to není nutné, ale já na ní trvat budu. Pro jistotu...