17 měsiční má už podruhé antibiotika. Není to moc?

lenerka
30. kvě 2008

ahoj maminky

naší dceři bylo nedávno 17měs.a chudák malá už má podruhé v jejím životě antibiotika
mě přijde,že snad ničím jiným neumějí léčit!!!
poprvé je měla před 2měsíci nejdříve měla rýmu pak do toho přišeĺ kašel sedlo si to na průdušky a ještě teploty 38,7 a bum Dr.předepsla antibiotika
chudák to jedla skoro 14dní!!!!pak se osypala a přestali jsme s nima
ani jí po vyléčení nevzala krev jen ranní moč
a tuto středu z ničeho nic 39,7 paní Dr.se podívala do krku prý má bílý jazyk a nález na pravé mandli prý angína
a opět je na antibiotikách
opět nám vzala jen moč a poslechla si srdíčko
neměla vzít náhodou krev????
ve středu máme přijít na ko.
už včera lítala doma po bytě jako zdravé dítě
mám strach jestli se paní DR,nezmílila
nebo,že by tak brzy zabrali ty jedy antibiotika
bojím se aby Kačka nedopadla jako můj táta na všechno mu cpali antibiotika a má zuby v čoudu i imunitu
někdo na něho něco prskne a on je měsíc doma jako vždy s antibiotikama!!!!
a ještě jeden dotaz prosím
co pak mám dávat dceři,aby se jí zpravil po těch antibiotikách žaludek?
prej jsou dobrý jogurty tvarohy s tou živou kulturou bifidus aktiv je to pravda????

děkuji moc za názory

johanda
17. čer 2008

lambrusko - atb kvůi uším se dává někdy i bez rozboru krve, je to blízko mozku; zkušený ORL doktor by měl poznat, jedná- li se o bakteriální nebo virovou infekci.
S tím nachlazením je to divné - většinou jde o virózy, tam bych na odběru krve trvala

lambrusco
17. čer 2008

Johando, když byl nachlazený a měl ATB, tak odběr krve dělali. Jen právě po těch uších ne, proto mě to překvapilo, myslela jsem, že se krev bere vždycky když jsou antibiotika.

nursik
18. čer 2008

Lambrusco, nebere se vždy po ATb krev. Např. po otitídách se nebere, pokud tam nebyla ještě další přidružená infekce. Ušař po propíchnutí ucha buď nasadí ATB nebo ne, záleží, co z toho ucha teče a jaké jsou celkové příznaky. My jsme u 2 zánětu ATB vůbec neměly, teď u 3 ano a to neměla žádné příznaky, ale vyšel jí pozitivní pneumokok 😠
No a ATB u nachlazení se nedávají, muselo v tom být ještě něco - nevyšla mu krev špatně, co se týče zánětlivých faktorů?

lambrusco
18. čer 2008

Nursiku, antibiotika na to nachlazení měl proto, že se mu to asi dvakrát za sebou vrátilo a nemohli jsme se toho zbavit a sirupy typu Nurofen a Panadol nepomáhaly. Po ATB už měl klid a krev byla v pořádku.

womenne
19. čer 2008

no tak sa pridavame včera večer som bola u lekara a zase mame priedušky,každy mesiac antibiotika ja užnevladzem.Presne takto to mal moj manžel ked bol maly do 3rokov to mal každy mesiac.To može byt tak dedične?do 1.5roka nemali žiadne antibiotika ale ako sme sa prestahovali do noveho bytu strašne tu vlhlo tak odvtedy sme stale chory 😢

petule.h
19. čer 2008

určitě to může být dědičné, např. můj manžel když byl malý, tak měl pořád angíny a trpěl na teploty, já nikdy nic a malej měl tedy angínu jen 2x, ale pokud má teploty, tak jedeme 39C a více, takže něco na tom je...někdy jsou atb nutné, my je měli za celé 2 roky 5x a 2x angína a 2x uši a 1x prostě taky bojoval z průduškama 3 neděle a nic nezabíralo...

petrushka101
10. črc 2008

Ahoj maminky, taky mam nemocnou 14 měsíční dcerku.Začátkem června prodělala pyelonefritidu(zánět ledvin), byla v nemocnici, teď už bere čtvrté antibiotika a pořád není v pořádku. Vždy když jí je vysadí objeví se teplota a pořád dokola. Taky mám strach, že jí ty antibiotika zničí imunitní systém. Jestli máte někdo podobnou zkušenost tak napište. Už si totiž nevím rady. A taky se chci zeptat zda s dětmi chodíte ven, když berou antibiotika a nemají samozřejmě teploty. Mám totiž ještě čtyřletého syna a ten by chtěl být pořád venku. Moc děkuji

jaduska
10. črc 2008

Ak berie dieťa ATB, tak vraj sa treba vyhýbať slnku, ale ja som nechodila radšej von vôbec. Maličká mi teraz berie už ATB už druhý týždeň a stále sedíme doma. Maximálne ideme na balkón, ale to len vtedy, keď nesvieti slnko. S ostatným ti neporadím... 😒

pizicek
10. črc 2008

ahojte mamicky tak to mame tiez nacvicene s antibotikami na nas sa to zacalo vsetko lepit v januvari stale horucky kasel .infekcia mocovych ciest ,stale sme boly v nemocke nevedeli najst pricinu .Nakoniec nam oznamili,ze ma pnemokoka dali sme sa zaockovat a aj tak sme uz boly chory som stoho vsetkeho zufala lebo stale ho dopuju liekmi.A teraz nam zistili ,ze je alegik poradte nejakeho lekara skusim vsetko dik.

milhaus
16. črc 2008

petrushka na prudke slnko určite nie ale večer na chvilku sa da ked nema horučky ale davaj pozor na prechladnutie ked ma problemy s ladvinami

nosorozik
17. říj 2008

na mou dcerku vskočil pneumokok v 8.měs,týden jsme čekali na antibiotika, výsledky nových a nových testů a pak málem bylo pozdě,...v brně, po operaci ouška,dlouuhém pobytu na JIP a super silných ant byl 4 měsíce klid.dnes pneumokok diagnostikovám znovu,pravda, v menší síle,ale nervy už nám pracují a přiřknutí léčby ant beru jako "jediné" východisko! proto, maminky, jednou je na nasazení ant brzy, jindy pekelně pozdě,....a ještě - kdo můžete, očkujte, očkujte,očkujte,..ty potvory pneumokokový - děs běs!Vyškovsko.

kubaka
18. říj 2008

jej lenerko - teď jsem ti psala do tématu o plavání. A koukám, že máte i zdratovní problémy. - vypadá to,že to souvisí - jestli má podruhé ATB (není to nijak moc, děsit se nemusíš a s kojením už to taky nesouvisí) tak to plavčo jí opravdu nesvědčí a možná ani ty prašné kroužky cvičení. Ony ti dětičky někdy demonstrují odpor k něčemu zvýšenou nemocností. Je to takový signál. Já osobně hodně dám na nemocnost dětí a snažím se odhadnout, co mi ta jejich nemoc chce říct - určitě bych v tom viděla spojení a nechala ji pár měsíců v klidu odpočinout od bacilů a kroužků. Psychosomatika dokáže fakt neskutečné věci: zažila jsem to na vlastní kůži.
Marián je vlastně stejně starý, kojený byl do 9. měsíce a zatím neměl fakt ani rýmu. Až se to stydím přiznat 🤐
Ony děti sice vypadají, že potřebují vybíjet pořád energii, ale na druhou stranu je příliš aktivit spíše vysiluje - i když na to ďáblíci nevypadají. Kamarádka takhle vodila děti všude možně už od mala, byly taky nemocné a doktorka jí nakonec řekla, ať je nechá vklidu. A byl pokoj...

tak vám držím palce, bude určitě líp 🙂

lenerka
autor
18. říj 2008

ahoj kubaka

no já kačku kojila asi do 16měsíců
no ty antibiotika poprvé to jsem chápala,že je od paní doktorky dostala
měla rýmu pak jí to přešlo na kašel a pak jí to sedlo na průdušky a k tomu ještě horečky
ale u těch druhých antibiotik to bylo zbytečný
měla jen 1den horečky jinak nic
naštěstí už máme novou Dr.a ještě má v ordinaci ten přístroj co ti vezmou krev z prstíku a pozná se jestli je to na antibiotika
naštěstí Kačka je zdravá
a občas má jen rýmu nebo kašel,ale to je tím podzimem
snad to bude dobrý a kojení nebylo zbytečné!!!

benyka
28. únor 2011

Ahojte mamičky, chcela by som sa vás spýtať, môj syn je už 5 dní na antibiotikách a už tri dni nemal teplotu, mal nález na prieduškách, preto nám pani doktorka predpísala antibiotiká, ale túto noc sa mu prudko zdvihla teplota až na 38,3 ... neviem prečo, nádcha mu ustupuje, kašel aj soplíky, dýcha už čisto, len neviem, prečo mal tak vysokú teplotu, keď je tak dlho na antibiotikách a vyzerá to tak, že je to každým dňom lepšie a lepšie....aj vy ste mali taký prípad??? prosím napíšte, idem ešte volať pediatričke, zatiaľ ďakujem za zaždú odpoveď .

kamila297
28. únor 2011

Naše lékařka je k ATB velmi obezřetná. Když si není jistá, zda nasadit nebo ne, odebere krev na CRP (pár kapek z prstu) a ví to během minutky. CRP rozliší, zda jde o virózu (ATB ne) nebo bakteriální onemocnění (ATB ano). Vyplatí se to! Zkuste si v okolí najít takovou lékařku, pokud máte pochybnosti o stanovení diagnózy vaším pediatrem. Jinak u dítěte se bere za teplotu pouze teplota nad 38,5 st. (měřeno v zadečku).