20denní holčičku bolí večer bříško, co na to?

Dobrý den.

Máme doma 20ti denní holčičku. V posledních dnech jí každý večer bolí bříško. Někdy kvůli tomu nemůže ani spát. Můžete mi prosím poradit nějaké tipy, co na to bolavé bříško? Už jak když už bolí, tak i něco jako prevenci? Slyšela jsem že miminkům feniklový čaj. Jak a kolik ho dávat? Malá je na nutrilonu, nekojím.

Děkuji.

simca1987
21. črc 2014

@lenickalenickalenicka Ahoj, já piju přímo čaj: Apotheke bylinný čaj pro kojící matky Bio a ten má obsah feniklu. Udělám si každý den ráno sáčky do konve a to piju cca do oběda. Malej je bez bolestí a prdíky jdou krásně ven. Tak to zkus a potom i mast PUPÍK se jmenuje. ta nám taky zabrala, než jsem si koupila čaj.

lenickalenickalenicka
autor
21. črc 2014

Díky na odpověď, ale psala jsem, že nekojím, tudíž pít čaj pro kojící matky je pro mě zbytečné. A PUPÍK nám nezabírá bohužel.

whitelilith
21. črc 2014

Espumisan-co se trocha chemie týče a babycalm-ten je přírodní. Oboje používám až když je problém. Jako prevence mi byly doporučeny probiotika-pro dítě, ale nezkoušela jsem, nemám zkušenost.

beruskaev
21. črc 2014

@lenickalenickalenicka taky jsem dávala malé Espumisan (dávali nám ho už i v porodnici) a byl klid. Dává se před pitím mlíčka, bylo to myslím 5kapek, to už nevím přesně, ale v lékárně poradí a v příbalovém letáčku to taky píšou... (nedávala jsem před každým pitím, ale podle situace, jak ji to trápilo) Já jsem kojila, ale taky dokrmovala, protože jsem měla slabé mlíčko. Dávají se i probiotické kapičky Bio Gaia, jsou dražší a pozor při převozu, musí být v chladnu.. Přeju Vám, ať máte prdíčky co nejdříve za sebou 🙂

tamarila
21. črc 2014

@lenickalenickalenicka Nám pomohl Espumisan a BioGaia. Jenom ta Biogaia je docela drahá (asi 600). A taky rektální rourka. Je tady dost diskusí o kolikách, tak zkus počíst. Bohužel, ne každému zabere totéž, někomu jenom čas.

zuzana_ka
21. črc 2014

@lenickalenickalenicka jak je již poraděno ESPUMISAN v kapkách. Fakt pomáhá 🙂 nakapala jsem cca 7 kapek do víčka a kapátkem jsem jí ho dala do pusinky. Voní po banánech a je sladký, takže si i pošmákla 🙂
Jinak jsem ještě dělala rozcvičky a to tak, že jsem jí položila na bříško a houpala jsem jí nožičkama doleva a doprava aby se jí rozhýbali střevíčka 🙂

petronelka20
21. črc 2014

Za me kapicky babycalm pred kazdym jidlem, jine nam nezabiraly, cviceni s nozickama, nahrivani briska, noseni v pozici na tygrika, opatrne masirovat brisko a kdyz nic jineho nepomaha, tak rektarni rourka.

sanousek
21. črc 2014

lenickalenickalenicka Nechci tě strašit,ale nám nepomohlo vůbec nic. Vyzkoušely jsem snad všechny kapky,probiotika i v prášku,nahřívání bříška atd. Jediné,co opravdu zabíralo bylo cvičení. Kroužili jsme s nožičkama jak blázni a teprve pak se malá vyprděla a byl klid,na chvilku. Má jediná rada zní,přečkat do 3.měsíce,pak to odezní samo. 🙂

ev13inka
21. črc 2014

my máme problém stále, ale hodně zabraly kapky Sab Simplex- dávám 3x d 10 kapek(dle doporučení pí dr) a hodně cvičíme bříško 🙂 a je to mnohem lepší a prej pevný nervy 😎