6ti měsíční miminko blinká. Jak zklidnit žaludek?

paseky
18. bře 2008

Potřebuju poradit, moje holčička se mi dnes dvakrát po sobě poblinkala. Je jenom kojená. zkouším příkrm, ale ten odmítá. Takže prakticky mi teď už vynechala dvoje kojení, a vůbec se mi zdá, že dnes špatně pije. V rodině se objevila střevní chřipka, ale já ji nemám. Nevím co jí mám dát, aby se jí žaludek zklidnil. vše odmítá lžičku, lahvičku a ani o prso moc nestojí!!!!!!!!!!!!! děkuju za radu

kristynaw
18. bře 2008

zavolej doktorovi,on ti poradi,nesmi dojit k dehydrataci

xsipm04
18. bře 2008

Jestli je to vyrový, tak se jí snaž kojit, příkrmy ani nic jinýho nezkoušej. Pokud ti přijde, že všechno vyblinká, tak si kup v lékárně nápoj Kulíšek (je to proti dehydrataci) a přislaď ho Glukopron (hroznový cukr, taky se prodává v lékárně), aby to bylo sladší a víc jí to chutnalo. My měli něco takového v 7 měsících. Na pohotovosti mi řekli ať jí zkouším dávát tohle po lžičkách, postupně přidávat a pokud se mi to povede a třeba hodinu mi to nevyzrvací, tak zkusit nakojit. Pokud kojení vyzvrací, tak zase zkoušet po lžičkách toho Kulíška, aby se žaludek trošku uklidnil. Tak ať se brzy uzdravíte 😉

xsipm04
18. bře 2008

vyrový=virový 😠

paseky
autor
18. bře 2008

dík já jsem zkusila teplotu tu nemá, ale i tak jsem jí dala paralen čipek snad pomůže ☹

bledulka
18. bře 2008

jak řekla xsipm-zkus kulíška,koukni i na http://www.kulisek-ors.cz/ tam je,jak se hodnotí dehydratace...,jinak u kulíška je krásně návod,jak přesně v jakých případech dávkovat atd..
má průjem a teploty ?
Pokud by se to nelepšilo,tak bych ale radši lékaře vyhledala (sice to pravděpodobně bude ta střevní viroza-pokud u vás řádí,ale mohl by být i jiný důvod ke zvracení a pokud by se o horšilo,tak radši ať malou nějaký dr vidí..
jinak kulíška dávej např dávkovačem od panadolu (když nechce lahvičku) je to po malém množství a pěkně se dávkuje (nedávno jsem řešili to samé co ty )

tak at je líp 🙂

paseky
autor
18. bře 2008

dík, probém že nemáme kulíška doma a do města to mám 10 minut a lékárny v 17 zavíraj takže jsem jak se lidově říká v pr... no mám doma smectu co zkusit tu?

kristynaw
18. bře 2008

smectu bych bez porady s lekarem miminku nedavala

s2007
18. bře 2008

já mám prosbu nevíte kolik ditě musí vypít tekutin za den,my dneska byli u dr,dostal antibitika a řikala jsem ji že mi málo jí a pije ale nic neřikala jenom že to mám zkoušet ☹

s2007
18. bře 2008

jo a jak poznám že je dehydrovany já s prvním synem takovy problemi nemusela řešit

bledulka
18. bře 2008

s2007-koukni na ten odkaz jak jsem psala výše,tam je popsáno jak určit stupeň dehydratace..

paseky
autor
18. bře 2008

no vypadá to, že jí ten čípeček pomohl ,tak jsem ráda a toho kulíška si obstarám děkuju za rady 😉 přeju hodná zdravá miminka 😀 😀 😀

s2007
19. bře 2008

jj diky za rady pa 😉