• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Aktiferin. Jak ho mimča snáší?

31. března 2010 
milé mamky,mám tří měsíčního syna a dostaly jsem Aktiferin.zajímalo by mně,jak to vaši mimíšci snáší.ten můj má průjem,nebo nevím jestli to je průjem,prostě má řidší stolici,tak nevím jestli do něj ještě prát rýžový odvar :unamused:
22. dub 2008 v 15:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Aktiferrin? To je na nedostatek železa? já jsem to brala skoro celé těhotenství, měla jsem anémii, a bylo mi po tom hodně zle, tak bych se ani nedivila, kdyby to mimisci nesnášeli... :frowning2: tedy jestli je to to samý... :slight_smile:
22. dub 2008 v 16:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
je to ono,má nedostatek železa,ale jinak to bere statečne.bodejt ne,když to do něj naliju :frowning2:
22. dub 2008 v 16:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to mi už ho bereme dva měsíce a máme úplně opačný problém než mandragora. Do teď to malý snášel jakož takož :wink: ,akorát poslední dva týdny nás začalo trošku zlobit bříško a prďola má problémy se pořádně vykadit :frowning2: takže si myslím že za to může to dlouhodobé užívání. :unamused:
22. dub 2008 v 16:35  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
z té zácpy mám taky strach,to nevím jak bych to z něj dostávala.
Andys a ty kojiš?
22. dub 2008 v 17:01  • Odpověz  • To se mi líbí
já teda nevím lukáš bere aktiferin už 8 let a nikdy průjem neměl.mi ho snášíme dobře.ted místo aktiferinu máme sorbifer dulures je to taky železo :grinning:
22. dub 2008 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
My ho taky bereme už 2 týdny a máme taky průjem. Nehledě na to, že malý ho snáší velice špatně, jen když vidí lahvičku, jak mu kapu na lžičku dostává záchvaty pláče. A taky to nechává žluté skvrny na oblečení a pak to nejde vyprat :angry: (to jen tak na okraj) :sweat_smile: Asi si nechám předepsat něco jiného :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. dub 2008 v 17:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Nensy to je pořád Luky chudokrevnej? I po tolika letech užívání železa?
22. dub 2008 v 17:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Mám 11měsíčního synka a bereme ho 3x15kp už druhý měsíc.Zezačátku to nechtěl teď protože asi ví, že mu nic jiného nezbyde otevírá pusinku.My máme stolici jednou řidší a pak tužší dokonce ze začátku jsme měli opruzeniny....
Ježiš Nensy snad to nebudeme brát tak dlouho....to je děs.....ať jste brzy bez něj
22. dub 2008 v 17:59  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
nensy to je děs,že to bere tak dlouho. :cry:
22. dub 2008 v 18:09  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ten můj synek je od té doby takovej nesvůj a protivnej,myslíte,že to může být z toho?
22. dub 2008 v 18:10  • Odpověz  • To se mi líbí
já nevím mandragora každý dítě reaguje na léky jinak .skus se zeptat na ten sorbifeer ale nevím od kterého věku to je je to už v tabletách :grinning:
22. dub 2008 v 19:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Mandragora to nevím, mé dítě je totiž permanentně živé, tak já to nedokážu posoudit :sweat_smile:

JInak dnešním dnem jsem zcela vysadila Aktiferrin, Marco se mi po něm pozvracel, tak už mu ho dávat nebudu a musíme s doktorkou vymyslet náhradní léčbu. Ho to teda nadavovalo pokaždé, co jsem mu to dávala a to bylo 2x denně víc jak 2 týdny, ale dnešním dnem to je konečná :unamused:
22. dub 2008 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Mandragora: zatím plně kojím :slight_smile: a to je zřejmě ten problém proč malý musí dostávat železo, alespoň tak mi to v poslední poradně vysvětlita mudra. Že do mlíčka se ho nedostane tolik a proto je maléj chudokrvný. Dneska jdeme znova do poradny tak se musím zeptat, protože sledovat ho jak se každý den kroutí jak paragraf :frowning2: ......
23. dub 2008 v 08:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Aha, tak to je kvůli kojení jo? Já totiž taky do této doby kojím, sice už ne plně, ale min. 5x za den, k tomu počítám i ranní a večerní kojení.
23. dub 2008 v 08:51  • Odpověz  • To se mi líbí
tak naše natálka má hraniční hodnoty železa aktiferin máme brát2X5 kapek zvládala to v pohodě ani průjem ani zácpa, pak dostala průjem po očkování neví se z čeho na týden sem vysadila a ted se nějak zapomínám vrátit ale je to tím že není akutní problém
23. dub 2008 ve 14:34  • Odpověz  • To se mi líbí
My měly z Akt. průjem , zácpu a pak krev ve stolici, naštěstí jsme měly taky pouze hraniční hodnoty, tak nám mudra řekla vysadit :sunglasses: kojila jsem a kojím, tak jsem ho dobrala já a jím hovězí maso a tak ...
23. dub 2008 ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
mně doktorka neřekla,že je to kvůli kojení,tak to nevím,ale je to možné.já si myslím,že to je asi o výživě v těhotenství,já totiž miluju černý čaj,pila jsem ho po litrech a ten obsahuje kofein a ten prý žere železo z krve :slight_smile: .je fakt,že u prvního syna jsem v těhu brala železo,ale ted v tomto těhotenství ne.
Musím se snažit jíst potraviny se železem,protože malý z toho má asi fakt průjem,dneska kadil už třikrát a to je teprv odpoledne :unamused:
23. dub 2008 v 16:21  • Odpověz  • To se mi líbí
tak my jsme brali Aktiferin týden a totální zácpa,tak jsme byli u doktora a ten nám napsal Maltofer a zatím v pohodě...doufám,že tuhle chemii nebudeme brát dlouho :frowning2: a jak píše krikri27 snažím se dostat co nejvíc železa do sebe,aby ho malá dostala mlíčkem
23. dub 2008 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Helenka brala Aktiferrin nekdy v prvnich mesicich a zacpu mela uplne prisernou, kakala tak jednou za tyden po velkem usili svem i mem... Kdyz jsme ho vysadili, tak zas mela nejakou dobu prujem, nez se to srovnalo, a pak uz to bylo OK.
23. dub 2008 ve 22:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Železo v jakékoliv formě a pod jakýmkoliv názvem ve většině případů staví. :pensive:
23. dub 2008 ve 23:31  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ježíš,vy mně děsíte :frowning2: my máme zatím teda průjem,no uvidíme co bude dál.Myslíte,že ten maltofer je šetrnější?
24. dub 2008 v 06:59  • Odpověz  • To se mi líbí
nasa Sona brala aktiferin 2 tyzdne, blinkala po nom viac nez bezne, tak to potom dr. zmenila na maltofer, to uz bolo lepsie, nenapinalo ju z toho, a aj inak to znasala dobre
24. dub 2008 v 07:10  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak jsem dneska volala mudr,jelikož má malý dost vodnatou stolici a prý mu mám dávat rýžový odvar :stuck_out_tongue_closed_eyes: a když mu to nezabere,tak mu nasadí Hylac.další jedy do něj do chudáka.
25. dub 2008 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsme dostali místo aktiferinu taky maltofer, jestli ho nebude lépe snášet. Dneska jsem ho byla teprve vyzvednou takže začneme až od zítřka a jsem teda zvědavá. Prej nezanechává takové skvrny jako aktiferin, tak alespoň něco :wink: . Hlavně abychom jsme měli na chvilku klid. :zipper_mouth:
25. dub 2008 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak my už od minulého týdne Aktiferrin nebereme, máme sice ještě hraniční hodnoty, ale na ty se to už brát nemusí. Akorát za měsíc musíme ještě na kontrolní odběr a pokud by se hodnoty opět snižovaly, nasadí nám něco jiného, se mi zdá, že zrovna ten Maltofer....
2. kvě 2008 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
holky tak semi natálka po aktiferinu tak poblinkala 2x že sem ho rovnou hodila do koše, ale nemáme akutní nedostatek
2. kvě 2008 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Cazadora, to je jak u nás, my ho prostě nesnesli a jak se jednou po něm tak strašně poblinkal, přestali jsme ho brát. No uvidíme, co za hnus dostaneme, pokud nám hodnoty zase klesnou... :unamused: :rolling_eyes:
2. kvě 2008 v 15:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky
chtěla jsem se jenom zeptat jestli vám ten aktiferin pomohl a za jak dlouho.Včera nám ho doktorka napsala,říkala že pokud se to nezlepší tak nám hrozí transfuze :unamused: Za 14 dní znova odběr krve.Ještě nám napsala kyselinu listovou.Aktiferin bereme 2*12 kapek.
26. bře 2010 ve 13:15  • Odpověz  • To se mi líbí
andy, to ale musí mít nějaké kritické hodnoty?? :frowning2: Malá to měla na hranici, měla brát 3x5 kapek, trochu se to zlepšilo, ale už to máme vysadit...Bere to od 3. měsíce.
30. bře 2010 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
vubec nevím jaký měla hodnoty,za 14 dní jdem znova na krev tak snad to bude dobrý.Dneska jsem mluvila se známou ,má malou taky nedonošenou a jsou na tom stejně,prej to nedonošenátka mívají :frowning2:
31. bře 2010 v 18:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek