Aktiferin. Jak ho mimča snáší?

mandragora
22. dub 2008

milé mamky,mám tří měsíčního syna a dostaly jsem Aktiferin.zajímalo by mně,jak to vaši mimíšci snáší.ten můj má průjem,nebo nevím jestli to je průjem,prostě má řidší stolici,tak nevím jestli do něj ještě prát rýžový odvar 😒

nanya
31. bře 2010

Ahojky, jen sem přihodím zkušenosti s Aktiferinem.
Mám nedonošeného chlapečka /nar. 28tt/ a nedonošeňátka jsou většinou anémické, protože jim berou neustále krev. Po propuštění nám brala dr. každých 14 dní krev, aby zkontrolovala, jestli železa a krvinek přibylo, což bylo špatně, za 14 dní se utvoří sotva tolik červených krvinek, kolik dítěti při odběru vzali. Aktiferin /železo/ se vstřebává dlouho a trvá, než si tělo vytvoří červené krvinky, za 14 dní je to fakt blbost. Nám takle brala dr. co 14 dní krev a pořád se to vlastně zhoršovalo a pořád říkala, že jí na tom něco nesedí, že železo v krvi soupá a krvinky ubývají. A víte, proč ubývaly? Protože mu vlastně pořád krev brala. Přišla na to naše kardioložka a naší dr. telefonátem domluvila, od té doby nám krev nebrala, až za 3 měsíce a ejhle, máme hodnoty úplně perfektní, a to jsem Aktiferin flákala, stačilo přidat masíčko a zeleninku do jídelníku a byl klid. Jinak, jen pro zajímavost, pokud vám Aktiferin nejde vyprat, stačí, než hodíte potřísněný obleček do pračky, flek postříkat citronkou. A zaručeně tam po vyprání flek nebude.

erinka83
31. bře 2010

nanya, to s tou citronkou musím zkusit, fleky na plínkách, když se netrefím do pusiny, bych aji přežila, ale máme to i na body, tak to jsem zvědavá, už jsem to vzdala 🙂