Alergie na Nurofen i Panadol. Co mu teda můžu dát?

boobinka
1. lis 2009

Po nurofenu se osypal, dr rikala ze rozhodne nemam uz nurofen vubec davat.
No a ted po ockovani jsem mu proti horecce dala panadol a osypka jeste horsi a trva nam 4 dny. Jindy byla do druheho dne pryc. Co teda mam dat na horecku? poradte 😒

anke
1. lis 2009

zkus Ibalgin, i kdyz ten ma stejnou ucinnou latku jako tusim nurofen, ale mohl by mit jine slozky ... nejlepsi by ale bylo konzultovat to s doktorkou, aby zjistili, na kterou latku by ta alergie mohla byt ...

jjaanca
1. lis 2009

Tak tohle zkonzultuj určitě s doktorkou. Ta by měla umět odhadnout (nebo zařídit testy) jestli je to alergie na účinnou látku nebo nějakou přísadu a doporučit něco vhodného.

boobinka
autor
1. lis 2009

ono jeste musi byt neco na snizeni teploty, ale radeji uz nic neriskovat. No zitra zavolam dr a uvidime.
Jeste me napada jestli neni homeopatikum na snizeni teploty ?

ludmilka
2. lis 2009

Homeopatikum na teplotu neexistuje ziadne, existuju Viburcol cipky, ale tie su skor proti bolesti. Ibalgin obsahuje rovnaku ucinnu latku ako Nurofen, ale je mozne, ze maly ma alergiu na nejaku pomocnu latku o to skor, ak si davala sirup, su tam rozne farbiva, konzervanty, stabilizatory, korigencia vone, ale nie je vylucena aj alergia na ucinne latky. Mozno by som vyskusala dat cipok Nurofen alebo Panadol ci Paralen, tam je tych prisad podstatne menej. Teplota sa zbija az nad 38st, to uz urcite vies. Ak by to bolo zle aj po cipku, tak by som skusila nejake obklady, zabaly a urcite by som vyrazku riesila s doktorkou.

kaleilah
2. lis 2009

jen mě napadlo, jestli se osypak prčitě po tom apnadolu. Nemohla to být i reakce na to očkování?

boobinka
autor
2. lis 2009

kaleilah... byla to druha davka synflorixu. Po vsech ockovanich mel max. horecku, ale i pri horeckach se nikdy neosypal. Po nurofenu to bylo jednoznacne, davala jsem mu ho uz trikrat a vzdy druhy den kdy jsem mu nurofen dala se osypal.

jjaanca
2. lis 2009

Tak co na to doktorka? Volalas?

jabber
2. lis 2009

boobinka - Viburcol je i na horečku a je výbornej 😉
http://www.lekarna-zdravi.cz/eshop/detail-33380...

boobinka
autor
3. lis 2009

jjaanca... volala. Dnes rano jsem nenasla ani flicek, tak ve ctvrtek se jdem poradit.
jabber... dekuji za tip. Uvidim co poradi dr.

minnie77
19. bře 2012

Páni, to slyším poprvé, že by se někdo osypal po Nurofenu. Ale všechno je možné, a obzvláště u dětí. Můj syn se zase osypal po ACC 100. Jinak si myslím, že čípek Nurofen nebo Panadol by mohl být lepší, nejde přes žaludek a neobsahuje ty látky, jak psala ludmilka. No musí se to vyzkoušet. Já jsem na ty fleky dala synovi Fenistl kapky - jsou výborné.

silvapokorna
26. dub 2013
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@minnie77 mně děti zase po Nurefenu zvracely a hrozně krkali. 🤐