Aloe vera gel a Colostrum. Máte zkušenost?

sjuzan
2. čer 2010

Holky,máte některá s těmito produkty zkušenosti?Pokud ano,ráda bych znala Váš názor.Díky.S.

dvojka
2. čer 2010

ahoj,my s colostrem-dcera užíva teměř měsíc,ale čekala jsem teda větší zázrak 😅

sjuzan
autor
2. čer 2010

A užíváte jenom Colostrum?Tekuté nebo tablety?Máte to na podporu imunity nebo jako momentální léčbu akutní nemoci?

dvojka
2. čer 2010

Užívali jsme dva týdny tekuté a pak najeli na tabletky,který jí rozpouštim ve vodě...Máme to na podporu imunity a zároven na zlikvidování nemocí(malá měšla dvakrát po sobě středoušní zánět,laryngitidy),ale zatim je nastydlá pořád 😖 -ted už má během užívání colostra druhou hnisavou rýmu 😒

dvojka
2. čer 2010

ano,užíváme pouze colostrum

judit22
2. čer 2010

Ahojky, já dávám Ondráškovi taktéž měsíc Colostrum, teď jsme teda už týden bez, nedošla zásilka z Německa, kde to kupujem, protože to vyjde levněji. Když jsme začali užívat, měl Ondrášek akutní zánět průdušek a hnisavou rýmu. Během týdne bylo po nemoci. Za dobu dalšího užívání pak byl fit. Teď mám trošku strach, zítra jdem na Priorix, Colostrum dojde až v sobotu, tak snad to zvládnem bez virozy a bez teplot.

Jinak s gelem Aloe od LR i s Aloe - spray první pomoci mám taktéž velmi dobré zkušenosti. Jednou jsem se vybourala na kolečkových bruslích, měla jsem opravdu ošklivou krvavou, hnisavou podlitinu a po mazání gelem jsem měla do týdne i sloupaný strup. Spray první pomoci užívá taky bráškovo rodina a ti ho užívají téměř na vše, i na bolesti v krku.

Takže zatím jsem s oběma přípravky spokojena.

Dvoji, to je mi líto, že pořád bojujete. Ty tablety jsou taky pro děti??já zatím kupuju pořád tekuté Colostrum.

dvojka
2. čer 2010

Judit-tak fajn,že vám to pomohlo 😵 😵 😵

Smí se užívat,pokud obsah tobolky rozpustíš ve vodě či čaji 😵

andyalukasek2008
3. čer 2010

Ahoj mamky, máte porovnání, kolik to stojí tady a kolik v Německu? Děkuji

sjuzan
autor
3. čer 2010

Kolik stojí v Německu,tak to nevím..ale u nás vyjde Colostrum tekuté 125ml na 1326Kč a Aleo Vera Gel..u té záleží na druhu,ale vychází 1l od 930Kč do 1233Kč.....Aleo Vera Spray "první pomoci"....500ml za 774Kč..je to docela dost peněz,ale dá se třeba najít i jiná varianta,jak pořizovat tyto produkty levněji a vyplatí se,pokud asi nakupuješ produkty pravidelně..víc o tom ale psát nemůžu,abych nedělala reklamu.Ptala jsem se právě na Vaše zkušenosti,protože s tímto taky začínáme.Dcera od konce března kašle,prodělala Bronchitidu,pak údajně Bronchopneumonii,ale na to má každý lékař jiný názor,k tomu ještě Mononukleozu...pořád zahleněná,kašlala ve dne , v noci...někde už jsem na toto téma zakládala i diskuzi.Jsme v koloběhu doktorů....měsíc ATB(nakonec konstatované,.že zbytečně,neměla bakteriální infekci a ATB neučinkovala),další spousta sirupů na kašel a odhlenění apod....z toho absolutně rozhozené zažívání(zácpa,tuhá stolice),i přes užívání probiotik.Te´d byla týden relativně bez kašle a včera už to začalo nanovo..kašel po ránu.....tak se děsím,co zase bude.Máme udělaná testy na Alergologii a Imunologii,ale výsledky budou až za 3 týdny.Do toho syn taky kašel a rýma před 3 týdny,teď už ho má zase zpátky.Do této doby děcka výrazně nemocný nkdy nebyly,maximálně rýma a a asi 5x za rok 2-3 dny teplota...jinak ok,ale od března je to mazec.Už jsme nevěděli kudy kam,tak jsem se začalá informovat na nějaké přírodní preparáty na podporu imunity a celkově na zlepšení zdrav. stavu...a narazila jsem na tyto produkty....děti je užívají teprve krátkou dobu,tak ještě nemůžu hodnotit,tak proto bych ráda znala názory těch,co už třeba s užíváním zkušenosti mají..ať už pozitivní nebo negativní.....díky moc holky.

judit22
3. čer 2010

Já mam Colostrum od švagrové sestry, která je v Německu vdaná a dělá kosmetiku LR, dává mi to za nákupku, takže mám jednu lahvičku za 800Kč, což je super cena. Jinak Aloe Vera Gel 250ml mi vyšel taky u ní na 350Kč. Aloe Vera Spray jsem nekupovala, ale můžu se zeptat švagrové, za kolik ho má.

Jinak s námi se to táhlo od ledna skoro do května, měsícové táhlé záněty průdušek, neustálé rýmy, zahlenění, hrůza. Teď mam hrůzu, co zas vyvolá ten Priorix, četla jsem tu na to doslova horory, vysoké horečky, rýma, kašel, průjem,zvracení...☹(( Říkala jsem si,že by i Colostrum mohlo trošku ztlumit nežádoucí účinky, tak uvidíme. K tomu to šílený počasí, tak není čemu se divit, že jsou děti neustále nemocné.

Právě nám Colostrum zastavilo zánět průdušek za týden a půl, měl i lehčí průběh nemoci, normálně se to s námi táhne fakt měsíc. Kamarádky kluci taktéž užívají Colostrum a říkala, že prý jsou od té doby méně nemocní a když tak mají lehčí průběh. Toť moje zkušenost, nicméně je taky možné, že je teď tři týdny zdravý normálně, nikoli díky Colostru, to člověk fakt nemůže říct.

dvojka
3. čer 2010

Judit-No právě-to je ještě krátká doba na to aby se řeklo,že to je díky kolostru.Až nebude marodit půl roku i víc-tak je to jasný 😵 😀 ...Já už další peníze do colostra investovat nebudu.Doted nás to stálo 2500kč a změny jsem žádný nezaznamenala-snad jen na začátku 🙂

sjuzan
autor
3. čer 2010

Judith....a to Colostrum dáváš pravidelně???Jak už dlouho a va jakých dávkách?Malej má 17. měíců?Ještě jsem se chtěla zeptat,jak píšeš,že malej měl vleklý zánět průdušek.....měl nějaké ATB nebo jen sirupy a taky pořád kašlal?Poslechově měl celou dobu nález?Nezlob se,že se tak ptám,ale ráda bych si o tom popovídala(popsala 🙂 s někým,kdo má stejné problémy,jak my....naše malá má 18měsíců a začalo to koncem března....

sjuzan
autor
3. čer 2010

Jo,jinak prý Colostrum je dobré dávat v době akutní infekce,aby se s tím tělo lépe popralo a nepřešlo to do horšího stavu a preventivmě by se mohlo dávat Aloe..to dlouhodbě,výsledky jsou prý znát nejdřív za 3 měsíce.......

dvojka
3. čer 2010

sjuzan--ale colostrum by se mělo používat měsíc a pak by měla být třítýdenní přestávka.Něco jiného je,pokud dítě během užívání stále merodí-jako je tomu u nás.To by se možná mohlo používat nepřetržitě-ale přijde mi spíš že se takhle tahaj z lidí peníze ☹

sjuzan
autor
3. čer 2010

Pokud by to pomohlo,tak by člověk asi ty peníze tak neřešil..i když je to teda pálka,která rodinný rozpočet určitě poznamená,zvlášť,když je člověk doma na mateřské...já už jsem doma 5 tým rokem....Určitě to ale není možné dávat dítku při každém zakašlání....malá je teď ale tak dlouho už nemocná a nemá to konce,tak teď jí to dávám..nám zase jeden lékař,který má i infolinku a tyto produkty doporučuje a chválí,říkal,že Colostrum ve fázi akutní infekce,pak,že dlouhodobě Aloe.....tak nevím.Každopádně teď budu malé Colostrum nějakou dobu dávat,protože už zase kašle a k tomu Aleo a budu pevně doufat,že to aspoň trochu pomůže.

dvojka
3. čer 2010

To je fakt,kdybych zaznamenala nějaký úspěch,tak možná bych dál kupovala,ale takhle 😒 ..Doktorka mi říkala,že na akutní onemocnění to pomůže hned a Anetky tělo tenhle fakt nehodlá přijmout 😀 ...
Důležitý je i dodržování podání colostra...Měl by se podávat na lačný žaludek a nebo 2 hodiny po jídle.My ted při nemoci podávali ve dvou dávkách a to ráno po probuzení půl hopdiny před jídlem a večer před spaním a beztak nic-no fakt hrůza.
Naše Anetka je nemocná cca od listopadu,ale ty nejhorší nemoce přišly v únoru to měla dvakrát zánět průdušek-pak byla naočkovaná poslední hexou a mělla laryngitidu + ty středoušní záněty a tak se v tom plácáme pořád dokola 😒

misi78
3. čer 2010

Malej uziva colostrum, manza dela LR tak je to za nakupku, ale i tak je to palka. Je pravda ze nebyva skoro nemocny. Ted teda ma rymu a trochu kasle ale to nic neni, meli sme i patou nemoc a pupinky co pak naskocili byli minimalni a strasne rychle se ztratili. Davame tekute. Ja uzivam aloe.

sjuzan
autor
3. čer 2010

misi....jak často a v jakých dávkách to malej užívá???

misi78
3. čer 2010

Mala lzicka rano bud pul hodiny pred jidlem nebo dve hodiny po jidle. Kdyz je nemocnej tak klidne velka polevkova lzice. Nebo mala rano a vecer.

dagina
3. čer 2010

Ahojky maminy, s LR už mám delší dobu zkušenost - z počátku tedy jen s gelem a se sprejem první pomoci - oboje super - sprej mě zbavil gynekolog. zánětů, lépe se mě po něm hojilo i poporodní poranění.
Kolostrum používá malá cca přes měsíc, bylo nám doporučenou na atop. ekzém, zatím se tělo čistí, takže těžko říct zda pomůže, ale věřím tomu.... . Zlepšení očekávám tak po třech měsících.

sjuzan
autor
3. čer 2010

dagi....a to Colostrum budeš dávat pravidelně jak dlouho???Celý ty 3 měsíce nebo ještě déle?A jakou denní dávku holčičce dáváš?Jak jsem psala(viz. výše),tak nám lékař na infolince,co radí ohledně různých nemocí a neduhů,řekl,že má malá užívat to Colostrum při akutním onemocnění,jinak to Aloe.Dávala jsem to malá 10dní a v sobotu vysadila,ale teď už zase začíná kašlat..tak nevím,jestli začít dávat znovu nebo delší dobu?Od včera dávám i Aleo,účinky prý nejdřív do 3. měsíců,ale s tím Colostrem teď teda nevím.

sjuzan
autor
3. čer 2010

misi...a Ty to dáváš malýmu jak dlouho??myslím měsíc..dva....???

dvojka
3. čer 2010

@sjuzan a nechceš si tam radši ještě zavolat a zeptat se?Ono to může být úplně jinak než při léčbě ekzému 😉

dvojka
3. čer 2010

Pokud se objeví u Vašeho dítěte příznaky choroby, resp. už propukne, lepší je, když dávku, kterou byste podávala 2x denně rozdělíte např. na 4 dávky-pokud Vám to režim dítěte dovolí. Tzn. že množství, co se vleze na polévkovou lžíci rozdělíte např. na 2 čajové lžičky - podáváte na lačno, nebo 2 hod. po jídle, jak už jsem dříve uvedla.

Pokud je dítě nemocné, je dobré postupovat následně: 3x denně užívat colostrum po dobu 1 týdně, pak 2x denně 2 týdny a pak 1 lžíce jen večer (asi tak měsíc). Pak vysadit a pozorovat. Kdyby se objevilo nějaké další nachlazení apod. dá se podávat kapslové kolostrum (z důvodu toho, že je levnější) - 1 tabletku vysypete do vody a podáváte večer (pozor, špatně se rozpouští). Pokud byste měla dost financí, můžete podávat klidně tekuté.
Preventivně je pak dobré užívat kolostrum v době, kdy řádí různé virózy a je hrozba onemocnění - 1 lžíci denně, nejlépe večer.

dvojka
3. čer 2010

tohle neni z mojí hlavy,aale i já jsem se dost informovala a to přímo na stránkách kde se dá colostrum objednat.Neni to ovšem firma LR,ale biocolostrum,které je ošem též velmi prospěšné protože je děláno zastudena.
Pokud bys tady sjuzan odpovědi nenašla-mohla by ses zaptat přímo tam.Určo ti tam poradí...Adresu bych kdyžtak písla do IP-nevim jestli by to tady nebylo jako reklama 😅

sjuzan
autor
3. čer 2010

Bohužel unás to na lačno jde pouze 2x a to ráno,než jdou děti snídat, a pak těsně před spaním..večeří kolem 18 hod,a pak už nic nejí a jdou kolem 19.30-20hod spát..přes den pořád něco pojídají....jsou ještě malí,tak jim nejde moc vysvětlit,že teď nesmí 2 hodiny nic jíst.... 😒 Tak budu teď dávat malé 3x denně s tím,že v poledne to nebude tak na lačno a za týden pak 2x denně....
dvojka...díky 🙂 ...jak to,že má š k tomu tolik onformací?Máš je tod nějkého lékaře nebo se tím "živíš" sama?Já jsem partnerkou jedné nejmenované firmy,ale mám to jen kvůli své potřebě...abych měla produkty levnější....jinak s tím nijak "neobchoduji".

sjuzan
autor
3. čer 2010

Aha...tak,než jsem to dopsala,tak už jsi to napsala sama. 😉

misi78
3. čer 2010

My davame colostrum malemu porad, aloe je pry vhodnejsi az od tri let.

dagina
6. čer 2010

Sju, colostrum mám dávat 2x denně čajovou lžičku - než odezní příznaky (v našem případě ekzém). Po té mám dávat jako prevenci jednu lžičku denně pořád. Aloe gel je doporučován až od tři let, takže není kam spěchat.

misi78 - a ty už máš nějaké výsledky s colostrem??

sjuzan
autor
6. čer 2010

Díky.... 🙂 malé je 18. měsíců a Aloe jsme začali dávat už teď.Je sice doporučované od 3. let,ale doporučil nám to primář dětského oddělení jedné nemocnice....tak dáváme 1ml na 1kg váhy,rozložené ve 2.dávkách...to máme dávat dlouhodobě jako prevenci infekcí apod...a při akutním onemocnění přidat Colostrum....jenže malá je teď poslední 2 měsíce nemocná tak nějak tahem,tak jsem začala s Colostrem v polovině května a ještě zatím neskončila..jedeme třetí lahvičku,takže mazec.Tak teď zkusím na radu "dvojky" týden 3x denně,pak 2 týdny 2x denně,pak 1x denně a vynechat...uvidíme,co to udělá.Navíc stříkáme Aleo i do nosu a do krku...a to oboum dětem.Staršímu synovi jsme taky začla dávat preventivně Aloe.Sama jsem moc zvědavá,jestli to bude mít efekt.....za ty peníze by teda mohlo. 😉