Antibiotika 6ti měsíčnímu mimi. Nechci mu je dát

dadlina
9. říj 2008

Ahojte, jsem uplně neštastná, dnes mi doktor předepsal pro mého prcka antibiotika, má 6 měsíců a plně ho kojím, tak nevím co kde chytl 😢 4 dny jsme měli jen rymečku a byli doma, dle rady lékaře a po 4dnech dostal horečky 39 , tak ráno k lékaři, a bez vyšetření , výtěru konstatoval, že je to začínající zánět průdušek v že je nutné to přeléčit. Co když je to jen virového původu a antibiot. nepotřebuje?? jsem odpůrce antibiotik, pokud to samozřejmě není nezbytné. mám ještě 2 pubertální děti a ikdyž jim doktor předepíše na banality antibiot. tak je nedávám a vždy jsme to zvládli jinak. Ale to mimčo, to fakt nevím. Je to pro ně šílená zátěž, ale co když je nedám a bude problém?? co s tím??? Dadlina

dnada
9. říj 2008

a proč si netrvala na výtěru a jiných testech??? nebo změň Dr.,když nejsi spokojená.😉 Já mám výbornou dr. ,dělá hned stěry a testíky z krve,píchne do prstíku a ví,jestli sou třeba antibiotika či ne. Ona je nerada dává,když to není nutné.Sem za to moc ráda.Taky sem dlouho dr předporodem vybírala🙂
A co teď? zkus jiného dětského,třeba bude rozumnější,hlavně u takhle malého mimi 😉
No a když máš ještě 2děti,tak se nediv že i přes kojení prcek něco chytil,děti sou hrozný přenašeči bacilů ☹ 😠

radka.m.
9. říj 2008

pokud si ho doktor poslechl aspon fonendoskopem,tak bronchitidu zaručeně pozná podle poslechu.

dadlina
autor
9. říj 2008

výtěr z nosu byl negativní a když jsem chtěla výtěr z krku, tak řekl, že do průdušek se nedostane a z krku se to nedá poznat. to máš teda fakt super doktorku. já teď mluvila s kámoškou , šéfuje v biochem.laboratoři, mám přijít na krev z prstíku a na moč, ale antibiot. at radši dávám, když při poslechu diagnostik, zánět průdušek, tam je pak rozdíl zda jde o virové /na to antibiot.nezabírají / nebo bakteriové. já se zajímám o čínskou medicínu, reiki atd a klasickou medicínu a doktory moc nemusím, nevěřím jim, tak proto jsem tak vyjukaná a s každou dávkou antib. mám výčitky, navíc mu lezou 3 horní zuby zároveN , tak třeba ta horečka je i od nich. Určitě příště budu trvat na všem možném, než tomu mrňouskovi něco dám, a pokud doktor odmítne, tak ho určitě vyměním. díky