Antibiotika jsem dala o 1,5 hodiny dřív. Kdy dát další?

finlay
29. srp 2013

Maminky jak jste na tom, co se tyce antibiotik? My jsme ted dostaly na anginu Penicilin, ale tablety, pry jsou ucinnejsi. Ale asi jako vetsina maminek mam problem s podavanim v noci. Ted jsem to male dala o hodinu a pul drive. Mam ji rano dat davku jako vzdy nebo podle te zmeny? Cetla jsem, jak je dulezita presnost, ale proste si myslim, ze je pro malou prijemnejsi si to vzit a dobre se vyspat nez abych ji vzbudila, sotva usne. Mate s ti. Taky nekdo zkusenost? Ceho se spis drzite? Opravdu to tak dodrzujete?

ange_de_la_morte
29. srp 2013

No ... hodina a půl není žádná hrůza ale každopádně čím přesněji tím lépe, nejste schopni dáwky nějak posunout aby wám to wycházelo ? myslím že by bylo dobré aby se to bralo do odchylky max.hodina ( omlouwám se za ,w,)

evaviki
29. srp 2013

@finlay no u atb su tie casy dulezite.. kolikrat denne ich uziva?

luthien.k
30. srp 2013

@finlay, atb. by se měly brát plus mínus půl hodina. Posunula bych celé dávkování tak, aby lépe vyhovovalo. U penicilínu je ta nevýhoda, že se musí brát obvykle častěji, třeba po 6 - 8 hodinách a to do spaní zasáhne vždy.

lck79
30. srp 2013

@finlay Antibiotika můžete dát dříve, ale ne později, než je určený interval. Je to opravdu důležité, může být významně snížena účinnost. Terapeutická hladina účinné látky v krvi už by nedosahovala požadované hladiny a nemoc by mohla znovu propuknout.

llluckaaa
30. srp 2013

Já si braní naplánuju tak, aby vycházelo dobře se spacím režimem. Tomu přizpůsobím první dávku a pak dávám pravidelně přesně podle budíku.

finlay
autor
30. srp 2013

@llluckaaa no jenže když mi malá spí 12hodin, tak je těžké to nějak nastavit :(

llluckaaa
30. srp 2013

@finlay Mně taky děti nespí 8 hodin každý den přesně. Plánuju to tak, abych je jen jednou budila, a to raději večer než ráno.

emenebeneme
22. říj 2022

právě teď tablety penicilin užívám a zrovna teď si je beru o půl hodiny dříve než obvykle, a to proto že do jedenácti večer opravdu nechci čumět do stropu.