Antibiotika malým dětem. Je to v pořádku?

brnda
16. lis 2007

ahoj přijeli jsme prave od mudr. meli jsme jit na očkovani, mali trochu kašlal,poslechla ho a že se ji to nelibi,že je tam piskani a napsala mu antibiotika sumetrolim,potom spiropent a mucosolvan,zda se me toho trochu moc,je pravda že už mali kašle v poslednim mesici po třeti davali jste taky tak malim detem antibiotika a jak to snašeli,všude pišou že se s antibiotikama nema přehanet ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

macek13
16. lis 2007

mi jsme meli sumetrolim na 8 dni, kvůli zánětu močového měchýře. Nebyla jsem nadšená, ale vyléčit se to musí. ☹ 😉 dávala jsem to na lžičku ke konci jídla, protože je trochu nahořklý, tak aby mu ta chut pak nezustala v pusině a v pohodě polikal.

johanda
16. lis 2007

Holky, sumetrolin je chemoterapeutikum, ne antibiotikum, riziko rezistence je u něj menší než u ATB.

zevina
16. lis 2007

Brnda, myslím, že dnes už to žádný doktor s antibiotiky nepřehání a rozhodně je nenapíše, pokud nejsou bezpodmínečně nutné 😉 náš malý měl antibiotika hned po narození, protože dostal novorozeneckou sepsi, takže tam jiné východisko nebylo, zachránily mu život 🙂 a pak ve 4m. kdy byl ošklivě nachlazený, nic nezabíralo ☹ a mudra měla strach, že z toho může být i zápal plic. Naštěstí se mé obavy, že prcek bude mít narušenou imunitu nepotvrdily a klučina je zdravý jak řípa, ťuk ťuk, jinak nestonáme 🙂 někdy opravdu není zbytí a nasadit se musí, buď ráda, že existují, tvému malému se brzy uleví a bude v pořádku 😉