Antibiotika pro malé dítě. Jsem z toho přešlá

janicka006
8. lis 2011

Hezký den všem,jdu na radu...jsem z toho nějak špatná....naší slečně se totiž nelepší kašel a rýma,takže jsme se dneska vydaly k mudře...v noci strašně chrápe,je slyšet,že dýchá pusou,a do toho ten kašel.... a tak jí dneska mudra nasadlila nějaké 3denní ATB....a já jsem z toho nějaká přešlá,pořád nad tím přemýšlím....volala jsem manželovi,ten mi ještě vynadal,ať jí žádná ATB nedávám.
Ale mám pocit,že naše mudra je taková,že hned každému na počkání necpe ATB,ale vždy nám dávala nějaké přírodní preparáty.Už se s tím ale trápíme víc jak tři týdny...Tak tady sedím a nějak si to moc beru...je taková malá a musí mít hned ATB☹((

ffiinnkkaa
8. lis 2011

My brali ATB v 5 týdnech..

mamkamarketa
8. lis 2011

@janicka006 kolik je male? a delali CRP? nevim,ale pokud se ji ryma a kasel nelepsi a poslechove k ATB byl duvod,tak bych je dala.

dagmarkaaa
8. lis 2011

@janicka006 asi malé mudr nedělala CRP? To by pak bylo jednoznačné zda atb dát nebo ne. Naše malá měla nedávno antibiotika protože měla dlouho kašel a nic nezabíralo. a ty atb nepomohli stejně akorát po nich měla kopřivku, jsem blbá že jsem jí je dávala, ani jí právě neudělala z krve to CRP.
Asi před měsícem měl atb mladší syn ☹ ale to měl CRP dost zvýšené takže tam to bylo opodstatněné.
Nech jí udělat ten test CRP, ten ukáže zda je onemocnění virové nebo infekční a podle toho rozhodnout, jinak bych je nedala!

ffiinnkkaa
8. lis 2011

@janicka006 souhlasím s @dagmarkaaa

janicka006
autor
8. lis 2011

Mudra mi řekla,že by správně měla odebrat krev na testy(to je asi ten vámi zmiňovaný test),ale že by případně léčba byla stejná,tak jí nasadí rovnou....takže máme za sebou jen výtěr v krku,výsledky budou v Pá

ffiinnkkaa
8. lis 2011

@janicka006 nechápu proč doktoři na vše hned cpou ATB..přitom pokuď je to virového původu ATB jsou stejně na nic

veruska007
8. lis 2011

Malej má rýmu a kašel skoro pořád, hlavně ten kašel, spíš se bojím, že se z toho vyklube astma. Kašle už určo půl roku. ATB jsme na to nikdy nedostali ani bych je nedala, ty léčí jen zánět. I když je někteří dr. předepisují jako všelék ☹

lollaj
8. lis 2011

Syn má kašel víceméně od půl roka jeho života a furt to v něm chrčí. Chodím co 14 dní na poslech zda to nemá na průduškách.Měl 4x antibiotika a ty mu zabraly tak na dva dny. Když spí, tak kašle tak moc, že pláče a ani na ruce plakat nepřestává. Každopádně trochu pomohl zvlhčovač vzduchu a přidávám do něj jasmínový olejíček.
Spíš mě vadí,že nás mudra nechce poslat na vyšetření, zda se nejedná o astma nebo imunologii apod.
Nechci už mu dávat ATB, nám nepomáhají a myslím,že zbytečně huntují tělíčko.

leninnek
8. lis 2011

loni přesně v tuto dobu nám malá začala kašlat kašlala v kuse asi pět šest týdnů nám doktorka řekla že se tělo musí poprat samo dávali jsme jen mucosolvan na střídačku s jitrocelovým sirupem jenže přes svátky se to zhoršovalo v lednu jsme byli u doktorky každý týden na poslechy, atb nám dávat nechtěla jelikož krev tedy CRP bylo v pořádku jenže malá i po sirupech nevykašlávala moc se to nelepšilo cca co 14 dní rýma koncem ledna měla horečky jeli jsme na pohotovost byla sobota doktor si ji poslechl řekl paralen a mucosolvan jenže horečky neustávaly v pondělí jsem s ní šla k doktorce ta si ji poslechla a rovnou na rentgen - oboustranný zápal plic což prej doktor na pohotovosti měl taky poznat bylo nám řečeno že se mohl utvořit i z těch hlenů které z těla neodcházely no do konce března jsme ho léčili na atb od té doby byla zdravá v létě možná jedna menší chřipečka nic vážného .... letos už pátý týden sedíme doma s kašlem rýmou, na kašel opět žádná atb jen nám dotorka dala erdomed a spiropent na roztáhnutí průdušek a s tím je to o něco lepší ale že by úplně bez kašle říct se nedá ale atb opět žádná CRP v pořádku prej je možné že malá bude astmatička uvidíme příští týden jdeme na kontrolu po tom erdomedu a spiropentu uvidíme ale už to vidím tak že prosedíme zimu doma školka nám byla do konce roku doporučena přerušit uvidí se po novém roce :( to já jen teda že nám bylo řečeno pokud je CRP v pořádku není důvod na ATB jinak na ty noci taky máme doporučený zvlhčovač vzduchu netopit před spaním hooodně vyvětrat ty noci jsou s tímto lepší ale jinak nic moc tak uvidíme už jsme taky zoufalá hlavně proto že malá brečí o školku a taky ji to doma nebaví.

urbisa
9. lis 2011

@leninnek doma sedět nemusíte,ven určitě může,jen když má teplotu tak se musí být doma,u nás v nemocnici ženou děti ven,ten vzduch jim dělá líp než když jsou zavření doma,ale samozřejmě záleží i na inverzi,to je lepší být doma,ale jinak na kašel je super i déšť.S Erdomedem jsem maximálně spokojená,ještě jestli můžu doporučit,vystřídejte Mucosolvan s Ambrobene,hodně maminek v mém okolí na něho přechází,Mucosolvan nám po několika dnech opět zhoršil kašel na dráždivý,my jsme ale astmatici,takže u nás když se začne kašlat,tak to nemá konec,držte se....

leninnek
9. lis 2011

@urbisa no to víš že ji občas vezmu aspon na malou procházku to bych s ní nevydržela i když doktorka nám dala zákaz ted jsme nemohli i kvůli tomu zánětu stř. ucha s tím jdeme na kontrolu zítra .... jinak mám pocit že ten ambrobene jsme loni taky mívali ten mucosolvan jsem letos po pěti dnech vysadila absolutně nezabíral ........... na ten erdomed jsme slyšela jenom chválu je to lepší ale už mám obavu že jak ho dobere tak za dva dny jsme tam kde jsme byli ☹ už se toho děsím uvidíme musíme vydržet jinak když je bez rýmy a má jen ten kašel je vlastně zdravá a stejně do školky nemůže to mě hlavně štve ☹

urbisa
9. lis 2011

To se divím,že máte zákaz od dr.,u nás ve Zlíně je to úplně jinak,ve třech letech měl kluk uši,vytíkal mu hnis,zalepovalo se mu to,dr. nás poslala do nemocnice,ne kvůli uším,ale kvůli čepům na mandlích,myslela si,že má inf.mononukleozu,druhé ATBnezabírali ani na čepy ani na uši,v nemocnici nás posílali ven,když jsem se zeptala,že mám obavu kvůli těm uším,protože byli velké větry,že mu tam nafouká,tak mi řekli,že vítr mu neuškodí,že je to vše z nachlazení a ne z větru,že stačí v létě šiltovka a v zimě čepice a samozřejmě neprochladnout,taky se mě to moc nelíbilo,když nás hnali v nemocnici se zápalem plic ven,pokud není teplota,ven může takovou u nás mají léčbu,je fakt,že kluci chodí ven i když jsou nemocní-bez teplot,a pomáhá to.Když jsem je nechávala doma,podle naší mamky tak vyléčení trvalo dýl,ale jak říkáš vycházka je ideální,jen jsem se chtěla zeptat a nemá náhodou reflux?Ono by to ten stálý kašel vysvětlovalo,a nebo astma,toto všechno taky máme,takže super...

leninnek
9. lis 2011

no říkala právě doktorka že uvidíme co ten erdomed a jinak je možnost astmatu uvidíme ten příští týden, netuším jak se astma projevuje ještě jsem si o tom nějak nečetla, ale manželova sestra má astma takže v rodině by asi bylo jestli to může mít taky souvislost .... jinak s tím venkem teda fakt netuším prostě nám to na orl doktor zakázal koupat a ven ale dneska jsme si taky udělali procházku s pořádnou čepicí ..... no jsem zvědavá mě spíš mate že opravdu jaro léto nic jen ty podzimy a zimy .....