Antibiotika pro miminko při nachlazení. Dáváte?

janeses
26. zář 2007

Ahoj holky, řeším dilema...poradě....moje Nellinka, 5 měsíců, má asi dva dny trošku rýmu a pokašlává (ale má to na průduškách), dneska jsem s ní zašla raději k doktorce a ta mi dala stoptusin a antibiotika...nevím jestli jí ty antibiotika dát nebo ne.?Teplotu nemá vůbec a je normálně čilá, nezdá se mi tak moc nemocná, že by potřebovala antibiotika, je jen nachlazená....Vy dávate hned antibiotika při nachlazení?CO jí dám až bude mít opravdu horečky a bude marod, to jí zase potom ty atb nezaberou... co byste dělaly??díky Jana 🙂

ronie
26. zář 2007

Jani normálně doktorům hodně věřím, ale v tomhle případě bych se s doktorkou zkusila domluvit buď ,aby udělala aspoň nějakou laborku ať se ví co to je za bacila nebo bych to konzultovala ještě s jinou doktorkou-jestli nemá teplotku tak to třeba není potřeba a na druhou stranu z toho může být pěkná polízanice pokud se to dostane na plíce-což hrozí. Rozhodně bych si to nevzala na vlastní triko..

janicckka
26. zář 2007

Asi takhle-né všechno co mě doktorka předepíše používám 😲 😀
Vyzvedni si to a počkej jestli se to bude horšit tak to dej,tak to dělám já 😵 a někdy opravdu ty léky nejsou potřeba a neli je ještě tak malinká na atb 😎

johanda
26. zář 2007

Janeses, u prcků bývá někdy problém v tom, že jsou dost nemocní a přitom teplotu nemají. Pokud to má na průduškách, už to asi nabíhá na zánět, äle jak píše Ronie, bez kultivace ani doktor neví.Co ti dr. napsala za atb?

janeses
autor
26. zář 2007

johando, ještě jsem se sem mrka a vidím tvou odpověď...zatím jsem jí nic nedala, zítra asi zavolám mudr. a ještě se jí zeptám. Dala mi Zinnat. Jenže ona nemá ani davivý kašel, jen tak pokašlává, ale zahleňeně, rýmku už skoro nemá...teďka spinká a vypadá to, že bude spinkat až do rána... 🙂

mikca
27. zář 2007

ahoj , no nevim, jestli má poslechovej nález na průduškách, tak ty ATb bych jí určo dávala, nemusí být žádná laborka, protože určitě dostala nějaká širokospektrá ATB, tudíž zabírají na většinu mršek...že nemá teplotu není vůbec podstatné, až jí bude mít tak to bude znamenat, že se to akorát zhoršílo a ATB budete muset brát např déle, nebo jíná...
takže bych jí je určitě začla dávat, aby se to zastavilo v začátcích a nevznikli žádné komplikace..

johanda
27. zář 2007

Janeses, tak jak? Ten Zinnat asi 125, že? Se divím, že ti dala tak silné atb. Udělala aspoň sedimentaci nebo rozbor krve?

janeses
autor
27. zář 2007

Ahoj Holky, tak mi to nedalo a zašla jsem s malou ještě jednou k doktorovi, ale k jinému...(je tady vyhlášený). Poslechl si malou a řekl, že na průduškách nic nemá a že nechápe proč mi dala ta doktorka atb...že prej zbytečně..má jen nějakou slabou vizoru a na to atb neberou, max jí mám dát jitrocilovej sirup pro kojence na ten kašel, jinak nic. Tak jsem ráda, že jsem jí je nedala...nakonec jsem si k němu dala i kartu a budeme chodit k němu, zdá se mi mnohem lepší než minulá doktorka... 🙂

valsik
27. zář 2007

Jani, to jsi udělala dobře. Vidíš, jak jsou doktoři pitomí? Aby si ulehčili práci, tak hned píšou antibiotika, ale vůbec nemyslí na to mimčo, jaký to je pro organismus záhul brát něco takového...Tak ať se vám daří 🙂

andys26
7. srp 2008

Prosím o radu. Syn 7 měsíců dostal kašel, který se mu usadil na prodůškách od úterka bere antibiotika, můžu s ním jít ven? Teploty ani žádné jiné problémy nemá. 😉

janeses
autor
7. srp 2008

Ahoj andy, tohle jsme už s malou taky řešili....Dokror říkal, že pokud nejsou teploty, tak ven na chvilku může, ale v žádném případě na sluníčko a v klidku, jen nějakou procházku....tak ať jste brzy fit... 🙂

binki
7. srp 2008

andys26, když nemá teploty, běž s ním na vzduch, malý měl těžký zánět na průduškách a chodila jsem s ním občas ven, pokaždé se mu ulevilo, pozn. bez atb bychom to nezvládli, takže ne vždy jsou na škodu

oliinkaa
11. čer 2012

Ahojte maminky.. Já měla syna stále nemocného od 3 měsíců. Nevěděli jsme už co vyzkoušet. A jediné, co nám opravdu zabralo byl Biopron Junior...

med
12. čer 2012

Koukám, že diskuze už není aktuální, ale přesto přidám pár svých zkušeností... Nás malý právě prodělává již po 4. za sebou zánět průdušek. Poprvé měl k tomu horečky a jeli jsme na pohotovost, dostali jsme atb+spiropent (na roztažení průdušek)... doktor nečekal ani na CRP... nakonec jsme zjistili, že CRP nebylo tak vysoké, aby dostal atb, ale vzhledem k horečce nám je dr. stejně nechal. Podruhé, potřetí jsme atb nedostali, neboť horečku neměl a zvládli jsme to s Mucosolvanem a Spiropentem. Teď počtvrté je opět bez horeček, ale kvůli rychlému zhoršení z počátku nemoci nás tentokrát nechala mudr. hospitalizovat a opět to zvládáme bez atb... v nemocnici dostal Ventolin + inhalace. Takže asi né vždy se musí na zánět průdušek nasazovat atb... my to měli vždy virové.