Astma - zvykací tablety Montelukast. Pomohly?

mjanca
8. čer 2012

ahoj 🙂 prosim, mate nekdo zkusenost se zvykacima tabletama Montelukast Actavis 4 mg? Hlavne by mne zajimalo, zda to pomohlo a zda deti nemely nejake vedlejsi ucinky 🙂. Dekuju! 🙂 Jinak Lucka astma potvrzene nema, jen ma proste dlouhodoby kasel, zhorseny venku, pri namaze... mozna predzvest astmatu.

dana3262
8. čer 2012

@mjanca
Syn užívá Monkasta. Myslim, ze Montelukast Actavis je v podstate to same. Uziva jej ted asi mesic. Podrobne jsem to zatim nestudovala, ale je to moderní dobrý lék. Pomaha mu to na alergie, ale presto bere 2x denne antihistaminika. Tohle jsou antialergika, ze? Ten kasel bude asi taky alergicky, ze? Memu synovi jsem bohuzel jen 2 roky. Tyto problemy maje deti az od tech 4 ☹

mjanca
autor
8. čer 2012

@dana3262 Lucka k tomu bere Aerius, jednou denne, rano. Lucce delali testy a ma malinko reakci na roztoce, jinak ok, dychala spirometrii a vychazi taky ok, takze v podstate nevim, proc kasle ☹ . Ale uz je to proste pro mne narocne. Je mi lito, ze prcek ma problemy od 2 let. Lucka zacala mit prvni zanety prudusek take kolem 2 let, ale pomohl nam imunoglukan, pozdeji aerius, ma i odstranenou nosni mandli a stejne vysledek zadny. Zacala letos chodit do skolky, tak mozna to ma i tim zhorsene, fakt nevim.

mjanca
autor
8. čer 2012

@dana3262 jeste neco, pomaha mu to, kasle?

dana3262
8. čer 2012

@mjanca eda kašle. Hlavně ráno. Ty léky Ho držej. On je zas pylař. Imunita slaboucka. My oba z muzem jsme celkem chcipaci, ale mrzí me, ze to na něj přišlo uz v tak nízkým věku. Nam zas hlavne pomohl ribomunyl (malej mel hemofila, a stafylokoka). Atb zatím nebral, tomu jsme se po dohadach s pediatrickou vyhnuli, ale se skolkou fakt nepočítám. Vlastně teda nevím, jestli mu ta monkasta pomaha kdyz užívá jeste xyzal a lokalni léky (do oči a nosu). Každopádně tomu věřím. Je to mozna jen takova berlicka, ze bez těch antihist.by byt nemohli. Takže vlastne nevíte, proč malá kašle? To je divny.. 😒

andrusek
8. čer 2012

ahoj, mala bere montelukas,vedlejši učinky teda nepozoruji, bere ještě xyzal a zabira to ikdyž jsou dny kdy se ji to zhorši, a dny kdy nema žadne přiznaky astmatu.Zlepšení uvidíš ale až po několika tydnech,ne hned 🙂

marty2008
8. únor 2013

ahoj,pomohly tyhle tabletky nekomu a za jak dlouho?Lucinka uz dva mesice kasle suchy kasel ted mnela spatnou spirometrii a dostala Montelukast bere to čtvrtý den a pořád kašle 😠