Baby calm, Sab simplex 14ti dennímu miminku. Daly byste?

31. března 2016 
Dobrý den mám 14 dní starého syna je to moje první dítě takže spoustu věcí nevím a teprve se ji učím.Od začátku máme bolení bříška a prdíky už v porodnici nám dávali jednorázově kapky espumizan.Koupila jsem Sab simplex a baby calm,ale na baby calmu píšou že až od ukončeného měsíc a sab po 3 týdnech ještě nám týden chybí pročítala jsem různá fora a vesměs tam maminy píšou že to nevadí prosim poradte mi někdo předem moc děkujiii všem za odpověd
10. říj 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám tyto kapičky vůbec nepomáhaly, ale už v porodnici dávali našemu malému Lefax a ten jediný nám pomáhal, dávala jsem i hned jak jsme přišli z porodnice a to před každým kojením jsem mu stříkla do pusinky. Na bolení bříška jsme bohužel trpěli hodně
10. říj 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My jsme užívali Sab Simplex....ale raději zavolej k doktorovi, ať Ti poradí dávkování. Jinak Sab Simplex jsou i na předpis
10. říj 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, já jsem dala Sabky ve 14- ti dnech a malá je zdravá. A pak jsem dostala doporučení na espumisan a ten byl asi nej. A taky jsem malé po lžičkách dávala čajík. Třeba hipp má čaj pro dobré bříško, který je použitelný od prvního týdne.
10. říj 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, Sab opravdu nevadí pro 14-denní miminko, dr. říkal, že se jen výrobce chrání. Ale nechcete zkusit Infacol? Ten Karolínce zabral a hlavně je tam psáno od narození. Dokonce se může dávat přechodně i dvojitá dávka. Karolínce Sab simplex nezabral, ale chce to vyzkoušet. Ten Infacol ji dávám zároveň s laktobacilky, ty jsou také od narození, a už nevím, co je bolení bříška. Obojí koupíte v lékárně a u obou je psaný dávkování. u nás laktobacilky stojí 149 Kč a Infacol 169 Kč.
10. říj 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja baby calm dávala dceři od 1 týdne, hned jak jsme dojely z porodky... a při každém kojení tz i po dvou hodinách a pohoda na noc jsme dávaly sab sim...
10. říj 2011 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, my jsme davali Sab.s. skoro od zacatku. Nadsena jsem z toho nebyla, ale jinak to fakt neslo Nedavali jsme plne davkovani, ale docela casto. Baby calm nepomahal vubec a po lactobacilkach jsme meli boleni jeste vetsi To mam opravdu vyzkousene, kdyz jsme ji davali laktobacilky po antib. mela vzdycky boleni
10. říj 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme davali baby calm je to prirodni pred kazdym kojenim 10kapicek a pomahalo to ale kazde mimi je jine to chce ozkouset
10. říj 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Bolesti bříška u miminek mají nějakou příčinu, a tu je třeba řešit! Jde většinou o nezralé trávení, nedostatečné osídlení střev tou správnou mikroflórou, příčinou může být i alergie na něco z matčiny stravy... To vše je třeba řešit, ne pouze dávat kapičky, které mohou díky svému alergennímu (dráždivému) potenciálu situaci ještě zhoršovat @safounek, klidně se mi ozvi do pošty, můžeme to pořešit.
10. říj 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Malu trapilo dost brusko – vyskusali sme Subsimplex – kde sa mi nepacilo ze ho urobili sladky, vyskusali sme teda Baby Calm, ktory fungoval trochqa lepsie … ale najlepsie zafungoval „kmin s vodou a medom“ ktory vypila mama 2× denne, dcere sa dostal cez mliecko, uz ziadne kvapky, funguje to ukazkovo
20. lis 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
U nás v porodnici dávali už i novoškům Sab Simplex. V měsíci jsme ale hned přešli na BabyCalm, zabíral mnohem lépe. Navíc jsem koupila Laktobacílky, a malý dostával denně do mléka ( byl na UM odmalička ) jednu kapsličku. Navíc jsem koupila fenyklový čaj, a snažila do něj dostat alespoň malé množství.
20. lis 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@safounek tak se zkušenostmi z 1. dítka jsem teď jednala okamžitě při menším náznaku prdíků. Malému budou 4 týdny a od 1. týdne mu dávám ráno 10 kapek baby calmu, v poledne 10 kapek babycalmu, odpoledne probiotický kapky a večer nahřívám bříško dětským termoforem z DM a dám 12 - 15 kapek sab simplex - je to na stejné bázi, jako Espumisan, sem tam rektální rourku a já přes den piju 3 šálky kojícího čaje a sem tam si lupnu po 2 tobolkách Espumisanu. A výsledek? Malej je úplně v poho...
20. lis 2011 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Já jsem koupila Espumisan, jelikož ho malý dostal už v porodnici. Je šetrný a nevstřebává se do krve, jak mi bylo v porodnici zděleno, takže jsem moc spokojená, jelikož toho moc není, co může tak malé mimi když ho bolí bříško.
23. bře 2013 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sab Simplex jsem začla dávat asi od dvou a půl týdne, schváleno doktorkou v nemocnici, byl to očistec pro obě do té doby ...
23. bře 2013 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dávála všechno od narození, střídala jsem espumisan, baby calm, sab simplex, bio gaia ale nejvíc nám zabrala probiotika BIOPRON probiotické kapky 7ml - vřele doporučuju!!!
23. bře 2013 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
prdíky jsou mýtus. taky jsme byli přesvědčení, že je máme, dokud jsme nenarazili na zázračnou knížku - doporučuju - Nejštastnější miminko v okolí
23. bře 2013 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si teda rozhodně nemyslím, že prdíky jsou mýtus Malá řvávala jak tur, dali jsme Espumisan, vyprděla se a byl svatej klid
23. bře 2013 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Já dávala Infacol, ten nám pomáhal. Jinak na prdíky je senzační koupací kyblík! Miminko je tam krásně pokrčené, prohřeje se mu bříško a blaženě se vyprdí Ten jediný nezklamal nikdy K otázce: Už v porodnici dávali ten infacol, myslím, že zrovna tyhle kapičky jsme dávali později.
23. bře 2013 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dávala espumisan kapičky. Ty se můžou dávat už od narození. Když jsem byla v porodnici, tak je tam prckům při prdíkách dávali
25. bře 2013 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj Maminky,

máte-li s kapičkama Sab simplex zkušenosti, prosím, vložte je i do naší společné Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme Ve Wiki jsou obecné informace a zkušenosti na jednom místě, přehledně a rychle dohledatelné, proto bude fajn, když se zapojíte a pomůžete tak dobré věci.

Stačí kliknout zde http://www.modrykonik.cz/sab-simplex/ a přidat zkušenost, která ostatním maminkám určitě velmi pomůže.

Mějte krásný den!
Janča
Modrý koník - Asmira team
18. črc 2013 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky mám doma 14denni miminko mužu mi dát sab simplex na prdiky děkuji
26. črc 2013 v 08:01  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dávala Espumisan, ten se dá dávat miminkům hned od narození a pokud vím, tak i obsahuje nejvíc účinné látky.
7. zář 2015 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mně se nejvíc osvědčil Infacol, je od narození
7. zář 2015 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě se teda osvědčil jak infacol tak i espumisan. Ty jsou myslím oba od narození. Dětský doktor mi pak poradil, že je kolikrát dobré, když třeba sníš něco nadýmavého - čerstvé pečivo např. aby si i maminka dala espumisan - dle dávkování pro dospělé a bylo to fajn, pila jsem i půl litru feniklu s anýzem denně
10. zář 2015 ve 13:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
My dávali přírodní kapky Coliprev, které se mohou už od narození
31. bře 2016 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek