Baby calm, Sab simplex 14ti dennímu miminku. Daly byste?

safounek
10. říj 2011

Dobrý den mám 14 dní starého syna je to moje první dítě takže spoustu věcí nevím a teprve se ji učím.Od začátku máme bolení bříška a prdíky už v porodnici nám dávali jednorázově kapky espumizan.Koupila jsem Sab simplex a baby calm,ale na baby calmu píšou že až od ukončeného měsíc a sab po 3 týdnech ještě nám týden chybí ☹ pročítala jsem různá fora a vesměs tam maminy píšou že to nevadí prosim poradte mi někdo předem moc děkujiii všem za odpověd 😅

terkao
10. říj 2011

nám tyto kapičky vůbec nepomáhaly, ale už v porodnici dávali našemu malému Lefax a ten jediný nám pomáhal, dávala jsem i hned jak jsme přišli z porodnice a to před každým kojením jsem mu stříkla do pusinky. Na bolení bříška jsme bohužel trpěli hodně 😔

petra.happyday
10. říj 2011

My jsme užívali Sab Simplex....ale raději zavolej k doktorovi, ať Ti poradí dávkování. Jinak Sab Simplex jsou i na předpis 🙂

cinky
10. říj 2011

Ahoj, já jsem dala Sabky ve 14- ti dnech a malá je zdravá. A pak jsem dostala doporučení na espumisan a ten byl asi nej. A taky jsem malé po lžičkách dávala čajík. Třeba hipp má čaj pro dobré bříško, který je použitelný od prvního týdne.

sebestka
10. říj 2011

Dobrý den, Sab opravdu nevadí pro 14-denní miminko, dr. říkal, že se jen výrobce chrání. Ale nechcete zkusit Infacol? Ten Karolínce zabral a hlavně je tam psáno od narození. Dokonce se může dávat přechodně i dvojitá dávka. Karolínce Sab simplex nezabral, ale chce to vyzkoušet. Ten Infacol ji dávám zároveň s laktobacilky, ty jsou také od narození, a už nevím, co je bolení bříška. Obojí koupíte v lékárně a u obou je psaný dávkování. u nás laktobacilky stojí 149 Kč a Infacol 169 Kč.

zandanem
10. říj 2011

ja baby calm dávala dceři od 1 týdne, hned jak jsme dojely z porodky... 🙂 a při každém kojení tz i po dvou hodinách 🙂 a pohoda 🙂 na noc jsme dávaly sab sim...

terkaz
10. říj 2011

ahojky, my jsme davali Sab.s. skoro od zacatku. Nadsena jsem z toho nebyla, ale jinak to fakt neslo ☹ Nedavali jsme plne davkovani, ale docela casto. Baby calm nepomahal vubec a po lactobacilkach jsme meli boleni jeste vetsi ☹ To mam opravdu vyzkousene, kdyz jsme ji davali laktobacilky po antib. mela vzdycky boleni ☹

lucifukafuk
10. říj 2011

my jsme davali baby calm je to prirodni pred kazdym kojenim 10kapicek a pomahalo to ale kazde mimi je jine to chce ozkouset 😉

luthien.k
10. říj 2011

Bolesti bříška u miminek mají nějakou příčinu, a tu je třeba řešit! Jde většinou o nezralé trávení, nedostatečné osídlení střev tou správnou mikroflórou, příčinou může být i alergie na něco z matčiny stravy... To vše je třeba řešit, ne pouze dávat kapičky, které mohou díky svému alergennímu (dráždivému) potenciálu situaci ještě zhoršovat 😉 @safounek, klidně se mi ozvi do pošty, můžeme to pořešit.

alaga
20. lis 2011

Malu trapilo dost brusko – vyskusali sme Subsimplex – kde sa mi nepacilo ze ho urobili sladky, vyskusali sme teda Baby Calm, ktory fungoval trochqa lepsie … ale najlepsie zafungoval „kmin s vodou a medom“ ktory vypila mama 2× denne, dcere sa dostal cez mliecko, uz ziadne kvapky, funguje to ukazkovo

anieanne
20. lis 2011

U nás v porodnici dávali už i novoškům Sab Simplex. V měsíci jsme ale hned přešli na BabyCalm, zabíral mnohem lépe. Navíc jsem koupila Laktobacílky, a malý dostával denně do mléka ( byl na UM odmalička ) jednu kapsličku. Navíc jsem koupila fenyklový čaj, a snažila do něj dostat alespoň malé množství.

kutcher
20. lis 2011

@safounek tak se zkušenostmi z 1. dítka jsem teď jednala okamžitě při menším náznaku prdíků. Malému budou 4 týdny a od 1. týdne mu dávám ráno 10 kapek baby calmu, v poledne 10 kapek babycalmu, odpoledne probiotický kapky a večer nahřívám bříško dětským termoforem z DM a dám 12 - 15 kapek sab simplex - je to na stejné bázi, jako Espumisan, sem tam rektální rourku a já přes den piju 3 šálky kojícího čaje a sem tam si lupnu po 2 tobolkách Espumisanu. A výsledek? Malej je úplně v poho...

zuzanaa2
23. bře 2013

Já jsem koupila Espumisan, jelikož ho malý dostal už v porodnici. Je šetrný a nevstřebává se do krve, jak mi bylo v porodnici zděleno, takže jsem moc spokojená, jelikož toho moc není, co může tak malé mimi když ho bolí bříško.

sonia79
23. bře 2013

Sab Simplex jsem začla dávat asi od dvou a půl týdne, schváleno doktorkou v nemocnici, byl to očistec pro obě do té doby ...

twoangels
23. bře 2013

Já dávála všechno od narození, střídala jsem espumisan, baby calm, sab simplex, bio gaia ale nejvíc nám zabrala probiotika BIOPRON probiotické kapky 7ml - vřele doporučuju!!!

agentkadaisy
23. bře 2013

prdíky jsou mýtus. taky jsme byli přesvědčení, že je máme, dokud jsme nenarazili na zázračnou knížku - doporučuju - Nejštastnější miminko v okolí 😉

lck79
23. bře 2013

Já si teda rozhodně nemyslím, že prdíky jsou mýtus 😀 Malá řvávala jak tur, dali jsme Espumisan, vyprděla se a byl svatej klid 😉

petrusew
23. bře 2013

Já dávala Infacol, ten nám pomáhal. Jinak na prdíky je senzační koupací kyblík! Miminko je tam krásně pokrčené, prohřeje se mu bříško a blaženě se vyprdí🙂 Ten jediný nezklamal nikdy🙂 K otázce: Už v porodnici dávali ten infacol, myslím, že zrovna tyhle kapičky jsme dávali později.

karbi
25. bře 2013

Já dávala espumisan kapičky. Ty se můžou dávat už od narození. Když jsem byla v porodnici, tak je tam prckům při prdíkách dávali 🙂

jennyska
18. črc 2013

Ahoj Maminky,

máte-li s kapičkama Sab simplex zkušenosti, prosím, vložte je i do naší společné Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme 🙂 Ve Wiki jsou obecné informace a zkušenosti na jednom místě, přehledně a rychle dohledatelné, proto bude fajn, když se zapojíte a pomůžete tak dobré věci.

Stačí kliknout zde https://www.modrykonik.cz/sab-simplex/ a přidat zkušenost, která ostatním maminkám určitě velmi pomůže.

Mějte krásný den!
Janča
Modrý koník - Asmira team

sarinkaropuska
26. črc 2013

ahojky holky mám doma 14denni miminko mužu mi dát sab simplex na prdiky děkuji

breadfish
7. zář 2015

Já dávala Espumisan, ten se dá dávat miminkům hned od narození a pokud vím, tak i obsahuje nejvíc účinné látky. 🙂

lenka_o
7. zář 2015

Mně se nejvíc osvědčil Infacol, je od narození 🙂

svetlanap
10. zář 2015

mě se teda osvědčil jak infacol tak i espumisan. Ty jsou myslím oba od narození. Dětský doktor mi pak poradil, že je kolikrát dobré, když třeba sníš něco nadýmavého - čerstvé pečivo např. aby si i maminka dala espumisan - dle dávkování pro dospělé a bylo to fajn, pila jsem i půl litru feniklu s anýzem denně

lucienn5
31. bře 2016

My dávali přírodní kapky Coliprev, které se mohou už od narození 🙂

akyna
10. čer 2020

@alaga Mohu se prosím zeptat, to se lžička kminu zalila horkou vodou a přidal se med?