Blinkání hlenů u miminka. Jak se toho zbavit?

ammalka
16. bře 2008

Ahojky holky, potřebuju radu, malý mi občas ublinkne, už jsem začínala mít strach, aby netrpěl refluxem, ale blinká třeba až hodinu po jídle a hlavně hleny. Máme kapičky do nosánku Libenar, občas kápneme, ale nevím, jak se hlenů zbavit v bříšku??? ☹

abinka
16. bře 2008

ammalko miminka neumí smrkat tak to polikají.Prostě musíš odsávat,odsávat a odsávat.My jsme zahlenění už měsíc a teda že bych viděla zlepšení to se říct nedá.My ty hleny máme spíš ve stolici.

frog
16. bře 2008

Ahojy Amamalko,naše Anča když má rýmu tak taky blinká hleny a klidně i 2 hoďky po jídle..tedka už to není tak hrozným,ale když byla malinká jako vy,tak jsem z toho byla taky hotová..odsávaní je jediné řešení,Libenar tak 15 min před každým krmením,aby se ty cestičky stihly uvolnit apk by to mělo být lepší.Za reflux se prý pokládám zvracení do dálky,třeba když ti dítko blinkne až 20 cm do dálky obloukem,jinak je to prý normální,že některé dítka hodně zvraci a hlavně při rýmě.

aponchie
16. bře 2008

porad odsavej! 😉

kar.la
16. bře 2008

Ahoj Ammalko, Adélka na to taky trpí. Ona když má rýmu, tak tu tzv. zadní, tzn. nos celkem čistý, ani nejde odsávat (a to máme odsávačku na vysavač), ale hleny padají do krku a následně je pořád blinká.
Co nám pomáhá u rýmy je co nejvíce fenyklového čaje (kupujeme v DM v bio kvalitě vhodný pro děti od 2týdnů...) No a včera jsem se náhodou dočetla, že fenykl se velmi doporučuje pro odhlenění při onemocnění horních cest dýchacích 🙂