Borová voda pro 2 měsíčního syna. Neublíží?

kulich
12. čer 2008

Mohly by jste mi prosím poradit. Mám 2 měsíčního chlapečka a má vyrážku, mamka mi doporučila omývat obličejik borovou vodou. Koupila jsem ji,ale na letáčku je napsáno " pro děti starší 10let "!
Vím, že jako malá, mi mamka taky otírala obličejík borovou vodou, tak mě to na tom letáku zarazilo. Ted nevím. Jaké máte zkušenosti? 😖

janicka.ziv
12. čer 2008

Tak na omývání teda nevím. Ale my ji měli na otírání oka, když malé slzelo očko a žádný leták jsme u toho neměli. Akorát měli všude jen nějakou silnější a tak nám všude nakazovali, at jí to hlavně do toho oka neleju, ale jen at si to naliju na vatičku a opatrně vytřu.

krista
12. čer 2008

Kulich to je divný od 10ti let 😲 My jsme s tím malé vytírali očka od narození, takže to je nějaký divný 😅

janaboris
12. čer 2008

Vyslala jsem manžela koupit do lékárny borovou vodu do očiček našeho,tehdy týdenního chlapečka a tam mu řekli že se nemá borová voda používat.
Kulich asi záleží co to je za vyrážku...jestli to jsou potničky,nebo nějaký exém nebo kopřivka.Podle toho bych i zvolila léčbu.

janaboris
12. čer 2008

Jo a prodali mu v té lékárně místo borové vody opthal. 🙂

svoma
12. čer 2008

Kulich já bych být tebou zašla k dr. 🙂 Něco to na to poradí nebo předepíše.

kulich
autor
12. čer 2008

Borovou vodu na očka mám taky koupenou. Ale tohle je normální borová voda a myslela jsem, že bych mu Tím myla obličejík. Tak nevím...čím ho mám umývat. Umývala jsem ho převařenou kojeneckou vodou, mylsela jsem, že ta borová voda bude lepší. Čím omýváte obličejík vy? Ještě při takových vedrech... ☹

janaboris
12. čer 2008

Omývám ho každý den pouze bavlněnou plenkou namočenou v čisté teplé vodě.A obličejík má hezoučký.Ani ho ničím nemažu.

svoma
12. čer 2008

Obličej jí myju jen vodou,ale malá měla taky něco jako vyrážku a dr. řekla,že je to z vody a předepsala nám na to Excipial U Lipolotio a je to vpohodě,hned to zmizlo,používáme to pořád a na celé tělíčko po vykoupání a říkala,že jí tím klidně můžu mazat dvakrát denně,to ale nedělám,přijde mi to zbytečné. 🙂

agatka77
12. čer 2008

kulich: nečetla jsem to celé ale my malého v obličeji také omýváme bor.vodou a nemám problém ji vůbec sehnat.v jakékoliv lékárně říkám,že chci tříprocentní bor.vodu a pro doplnění dodávám,že je to na umývání obličeje mimi a vždy mi jí dali.jen by neměla přijít do očiček.

Jmenuje se to přímo SOLUTIO ACIDI BORICI 3%HBF, vyrábí Herbacos-bofarma,stojí 34kc a je toho 100g ve skle ve formě tekutiny 🙂

kulich
autor
12. čer 2008

No to je to stejné co mám já a v letáku je napsano nedávat dětem do 10 let! Tak já už nevim 😒

agatka77
12. čer 2008

hele ani v jedný lékárně mi to neřekli a malej žije 😀 .má kůžičku v obličeji jak "miminko" 😀 .Leták jsem ani nečetla haha.....

andys26
12. čer 2008

Nám taky v lékárně řekli že se borová voda nemá používat (chtěla jsem to na vytírání očiček), takže jsem pak použila heřmánek. Když jsem potřebovala otřít pusinu, protože malý se nějak osypal, tak pomohla převařená voda a když byl moc červený tak jsem mu dávala oblkadek ze slaboulinkého černého čaje. Jo a jinak teď jsme zkoušeli lékařskou bílou vazelínu na střídačku s osvědčenou modrou Indulonou a pusinku má hlaďoučkou jako zadeček 😀

herta
12. čer 2008

nám na vytírání očiček dali opthal,borovou vodu jako takovou tu klasickou v lékárně dělanou už na oči dávno nedávájí.a na obličej bych to taky nedávala.a když je to tam napsaný maj k tomu důvod.je spousta jinejch věcí jak píše andys třeba ten heřmánek apod.ale některejm mimi naopak heřmánek vadí,např.nám,tak my dostali hypermangan ten se rozpustil ve vodě a strááááááááášně naředil a bylo to v pohodě. 😉 hlavní je taky zjistit co za vyrážku má.jestli se náhodou neklube exém.ale to by ti asi řekla mudra.

nensy
12. čer 2008

tak mi jsme teda taky borovou vodu nepoužívali 😀

kacka.va
12. čer 2008

nám v porodnici říkali, že se borová voda už moc nepoužívá. na očíčka prý obyč. voda a na vyrážky normální studený černý čaj

janao
21. říj 2010

Prosím vás a ako často za deň môžem dojčaťu pretrieť tvár touto vodou?

nicku
19. dub 2013

Prosím Vás, 40 let se užívá borová voda. Včera jsem v Brně v lékárně se dozvěděla, od magistry, že je škodlivá!! Jak může být škodlivá, řekla má kolegyně, vždyť obsahuje kys. boritou. A poté magistra tvrdila, že výroba je pro lékárny moc drahá,že u nich bychom se nedoplatily!!! Že máme ji jít koupit si do nemocnice. Byznys je byznys. Já vyrostla téměř od narození na této desinfekci i 3 sourozenci, mí, a dalších 7 dětí, a máme oči jako rys. V obyčejné vodě může být kdoví co, to bych miminu moc očička tím neléčila.

dadulala
2. srp 2014

Já ve Stadelmannce (Zdravé těhotenství a přiroený porod) našla, že světlík lékařšký a mateřské mléko pomůže.... a tedy je tam toho mnohem víc, ale já zkusila ty dvě..Po týdnu a půl slzniček jsem včera koupila světlík a otírám očko na sterilní gáze čerstvým vychladlým odvarem a začala občas prokapávat i mlékem a dnes, po jednom dnu, po zánětu ani památky, hurá. (malému jsou 2 a půl týdne)