Chuť a barva kapek BioGaia. Jakou mají mít?

hanule05
6. lis 2010

Ahoj,
dnes jsem chtěla dát dcerce tyto probiotické kapky, protože bere ATB a jak kojím, tak ty ATB jdou do mlíka. Tak jsem myslela, že bych mohla dcerce kápnout tyto probiotika.

Máme je už delší dobu v ledničce, asi tak rok (možná dva) jsme je nepoužili, spotřebovat se mají do prosince tohodle roku. Tak jsem jí před kojením kápla do pusinky pět kapek a pak nakojila. Poté mě napadlo, že jsem je měla nejdřív ochutnat, jestli jsou OK (no blboňka - nejdřív je dám dcerce a pak teprve ochutnám ☹ ).

Zjistila jsem, že nejsou úplně čiré a mají takovou jemně nahořklou kokosovou chuť, tak teď mám strach, jestli nejsou nějaké zkažené, jestli jsem dcerce nějak neublížila.

Napište mi prosím, jakou chuť mají mít, jestli naprosto bez chuti nebo mají být trochu cítit.
Jo, ještě jsem se koukala do toho příbalového letáku, jestli se tam zmiňují o tom, do kdy se mají spotřebovat po otevření - a nic tam nepíší. Naopak tam píšou, že neotevřené kapky spotřebovat do data uvedeného na krabičce. Tak to je snad jasný, ne? Ale dokdy je spotřebovat, když už jsou kapky otevřené, to tam nenapíšou.
Díky

motylek
6. lis 2010

Po otevření tam opravdu spotřebu nepíšou, to ti moc neporadím, ale je fakt, že jsou takové nahořklé, malá se mi u nich vždycky šíleně ksichtí 😉 😉 😉

motylek
6. lis 2010

A čiré taky nejsou 😉

hanule05
autor
6. lis 2010

@motylek díky motýlku, tak snad jsou dobrý. Malou teď pozoruju, jestli na ní není vidět, že by jí bylo nějak blbě, ale zatím vypadá vpohodě, tak snad se nic neděje.

motylek
6. lis 2010

@hanule05 Já tomu teda nerozumím, ale myslím, že maximálně ty bakterie jakože vymřou 😀 😀 😀 a nebude to fungovat, ale fakt nevím.

makcza
8. dub 2012

@hanule05 otevrene kapky spotrebovat do mesice!!!

monulkah
10. dub 2012

@makcza Ahoj. V příbalovém letáku jsem četla že 10ml balení opři užívání 5kapek denně vydrží 50dní, takže logicky musí otevřené vydržet déle než 1 měsíc🙂

makcza
10. dub 2012

@monulkah no vidis, ja mam u 5 ti ml napsane, ze otevrene muzou byt 4 mesice, o spotrebe nic nepisou. Tim mam na mysli, ze spotrebovat je muzes driv, paklize kapnes vedle a kapku opakujes nebo nektery den zapomenes

makcza
10. dub 2012

@monulkah chtela jsem napsat 4 tydny, nikoliv 4 mesice!!!!