• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čím mazat neštovice?

11. října 2016 
Obě moje děti dostaly neštovice. Prosím poraďte, čím to mazat, co je podle vás nejlepší? Slyšela jsem spoustu věcí - tekutý pudr, genciánka, tea tree olej, imazol ..... Co se vám osvědčilo? Tekutý pudr prý zanechává stroupky a jizvičky, genciánku mi dcerka odmítá, když jí řeknu, že jí to namažu fialovou vodičkou, tak chytá hysteráky a brání se. Někomu tea tree olej vyhovuje, někoho zas dráždí. Tak teď fakt babo raď!
Předem děkuji za odpovědi.
14. led 2013 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tekutým pudrem :slight_smile:
14. led 2013 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tekutý pudr nebo imazol :slight_smile:
14. led 2013 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím pupínky! Prý nějaký speciální pudr, malá lahvička a docela drahý, třeba bude někdo vědět, jak se jmenuje. Někdo říká nemazat, ale můžu říct, že když jsem je měla před 2 roky, tak mi to osobně pocitově trošku pomáhalo, nesmíš se drbat, tak aspoň ten pudr to chvilku chladí. Já dávala ale ten obyč. a jizvičky mám já i malý jen na těch rozškrabaných. Jinak nejhorší byla druhá noc u mě i u malého, který to pak chytnul ode mě. Dr. mi poradila dávat fenystil kapky na to svědění. Genciálka mi teď naposledy v lékarně říkala, že prý je snad rakovinotvorná :confused: :confused: :confused: tak nevím.... Tak přeju,a by to rychle přešlo.
14. led 2013 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nejlíp ničím :slight_smile: Aspon u nás se to ukázalo jako nejlepší, líp a rychleji se to hojilo. A dávála jsem jim Fenistil kapky proti svědění.
14. led 2013 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
klasický obyčejný tekutý pudr
14. led 2013 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mazala děti Tanno- hermal lotion. Klasický pudr se drobil a tímhle se mazalo dobře, rychle to zasychalo na tělíčku a pupínky také dobře vysychaly :wink: .
Na noc Fenistil kapky nebo Dithiaden, myslím že 1/4 jsem dávala :wink: .
Koupat až tak 4-5 den a do vody přidat na špičku nože špetičku Hypermanganu, krásně to ztiší svědění, vysuší pupínky a zanechá stroupeček.
Ať je to brzy za vámi! :wink:
14. led 2013 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
mazali jsme Tanno hermal lotio, dávali Fenistil kapky a homeopatika na rychlejší výsev a zhojení, u malé kupodivu lepší průběh než u staršího, ať to máte brzo v pohodě za sebou! :slight_smile:
14. led 2013 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Není třeba mazat ničím, když budeš dávat Fenistil kapky proti svědění. Ověřeno před dvěma měsíci na dvou dětech.
14. led 2013 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já mazala tekutým pudrem a dávala fenistil kapky na svědění, malému se ty tečky líbily a já věděla, kolik přibylo nových.... Koupali jsme po 6 dnech. 9. den jsme byli na chvilku venku ( přesně na štědrý den ), pak jsme chodili na procházky a do kolektivu po 3 týdnech :slight_smile: .
14. led 2013 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Betadine :wink:
14. led 2013 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ilonko, už je to pár let, možná, už moje teorie není opět IN :slight_smile:
Pudr bych nedávala, ucpává pupínky a ty se hůř hojí.... Nám pomohla genciána, jestli jí malá nesnese, tak bych zkusila i Betadine, tee tree, prostě desinfekce. Já děti lehce a rychle osprchovala a jen ťupáním osušky (nejlepší je ta bílá tetra) osušila. Samozřejmě pak osušku vyvařit. Určitě zkus Fenistil nebo Zyrtec, ať se jí uleví. Rychlou, ale opravdu rychlou koupel v hypermargánu nebo v sodě. Krásně se tím pupínky vysuší :slight_smile: Snižovat teplotu, jestli je. A hlavně, žádné návštěvy. Děti jsou hodně oslabené a lehce něco chytí!!
14. led 2013 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tanno hermal lotio
14. led 2013 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj, taky je právě máme a druhé čekáme příští týden. :slight_smile: Jedna doktorka říkala nemazat, druhá doporučila Imazol. Mažeme Imazolem, myslím, že se hojí hezky a rychle, na noc Fenistil kapky nebo Dithiaden. Mazání se mi osvědčilo i v noci, když se syn mele, tak ukáže kterou namazat a pak hned usne a při dalším probuzení ukazuje jiné místo, proto si já osobně myslím, že to smysl má, že mu to pomáhá minimálně proti tomu svědění.
14. led 2013 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj. Děti je měli loni, mazali jsme Imazolem. doporučila nám ho doktorka a i lékárnice říkala, že je na to nejlepší. pupínky se rychle vysušily a vylouply. syn měl neštovice ošklivé, měl veliké nalité puchýře úplně všude, i v puse, několik dní teploty. Imazol vysoušel dobře.
15. led 2013 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, moje zkušenosti před pár týdny :slight_smile: starší syn 3,5 roku mazala jsem novinkou gel Care ViraSoothe, je přímo na neštovice (průhledný gel, stál asi cca 120 Kč doporučili ho v lékárně) a fenistil kapky -naprosto v pohodě, krásně se zahojil, žádná jizvička skoro se nedrbal. Mladší syn 4 měsíce : Imazol (ten gel je až od 6 měsíců) a fenistil kapky, taky se zahojil stroupky se ale vytvořily daleko později. Starší syn neměl 8 den skoro vše zhojeno a odloupáno, u mladšího se hojí ještě teď poslední stroupky cca 3 týdny.
15. led 2013 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
klasický pudr, fenistil a genciánka. oba se hezky zahojili a jizvičky nejsou :slight_smile:
15. led 2013 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jdu obnovit tuto otázku a chtěla bych se zeptat,zda jste mazali něčím ty zaschlé stroupky..malá má takový skoro kráter v loketní jamce a často pláče,že jí to bolí.. :frowning2: dávám jí obklad z řepíku,jinak nevím co bych mohla dát.. :frowning2: napadla mě ještě Calcium panth. :confused:
17. čer 2013 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
V lékárně nám doporučili Sudocrem a dětský lékař Betadine.
17. čer 2013 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mazalo se tekutým pudrem (za nás), ale teď už se prý doporučuje nemazat ničím... :wink:
17. čer 2013 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to teď řeším taky.......První dva dny relativně OK, ale dnes....děs a hrůza. Malý má 5 let, strašně si stěžuje na svědění. Koupila jsem gel: Vira Soothe, prý spešl na neštovice a svědění - ale teda jako nevím :-/ Teda původně jsem chtěla tanno herbal lotio, ale neměli ho v konkrétní lékárně a jinde v tu dobu bylo zavřeno, šli jsme zrovna od doktorky a pak sem ho už nikde nechtěla tahat. Za prvé nevýhoda: gel - nevysušuje, to svědění není taky žádná výhra, a pak nejde vidět co již natřené bylo a co ne. Jediná "výhoda", že není bílý a není od něj nic. Na svědění kapky fenistil ( ty nám taky moc nezabírají ) a nebo dithiaden, ten jsem zatím nepodala, ale asi po něm šáhnu. Nicméně jsem chlapa poslala do lékárny buď pro betadine roztok - po něm to prý hezky zasychá, ale zase nezabrání svědění, což je u nás problém č. 1. Tak možná vybere ten tanno herbal lotio. Ten je snad i na svědění i zasychání. Malý má těch pupenců strašně moc.......snad jen 100 na hlavě ( včetně vlasů ) a to nemluvím o tělě.nohách..zadku.....no všude. A to máme ještě mladšího - 2 roky, tak to sem teda zvědavá :-/
26. čer 2013 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejvíc se nám i okolí osvědčila fialka a fenistil kapky
26. čer 2013 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tanno hermal lotio ... zrovna doktorka radila po telefonu nějaké mamince, pač ve školce vypukly neštovice a s tímto mám i já velmi dobré zkušenosti. Ondra je měl ve 2.5 letech a bylo to v pohodě, měl jich hodně na těle a jizvičky nemá.
26. čer 2013 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nám doktorka doporučila modrou vodičku - genciánku, že prý se po ní netvoří tak velké strupy, je to desinfikováno a přitom to může dýchat, aby se to mohlo samo hojit a zasychat...zatím má dcera pupínky malé, které hned jak vidím, natřu. Ale začínají nás svědět ty první (čtvrtý den po první)...tak jsem koupila ten gel Vira Soothe a také Tanno hermal Lotio a budu asi nějak střídat...na noc jsem přemluvila doktorku o napsání ditiadenu, protože fenistilové kapky nezabírají. Ale máme to dnes pátý den a stále se dělají nové pupínky, takže rozhodně nemůžeme mít 8den po všem, jak někteří píšou a to bez ohledu na to, čím mažu a jak...
20. čer 2014 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Imazol, je mi 26 je to již 5 den od prvního pupínku,začínají zasychat..mám ještě gel vira sothe přímo na neštovice a nic moc teda. Má být chladivý ale jen do doby než zaschne :rolling_eyes: chytla jsem je od dcerky, také jsem jí mazala imazolem a dávala kapičky na svědění, dcerka byla v pohodě, nemá ani jizvičku :slight_smile: jen se bojím že já tak dobře nedopadnu, mám jich snad tisíc..nikomu bych je v dospělosti nepřála :sunglasses:
7. srp 2014 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, blbý dotaz, je potřeba po nemoci neštovic prádlo, oblečení, hračky atd. ,nějak desinfikovat? Vím, že se to přenáší kapènkami a také tou vodičkou z pupínků, ale netuším, jak dlouho takový virus přežívá. Jde mi o to, že máme doma ještě jedince, kteří neštovice neměli. Díky :slight_smile:
11. říj 2016 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek