Čím mazat neštovice?

iluss
14. led 2013

Obě moje děti dostaly neštovice. Prosím poraďte, čím to mazat, co je podle vás nejlepší? Slyšela jsem spoustu věcí - tekutý pudr, genciánka, tea tree olej, imazol ..... Co se vám osvědčilo? Tekutý pudr prý zanechává stroupky a jizvičky, genciánku mi dcerka odmítá, když jí řeknu, že jí to namažu fialovou vodičkou, tak chytá hysteráky a brání se. Někomu tea tree olej vyhovuje, někoho zas dráždí. Tak teď fakt babo raď!
Předem děkuji za odpovědi.

pettulka
14. led 2013

Tekutým pudrem 🙂

lucinka_jirackova
14. led 2013

tekutý pudr nebo imazol 🙂

hojda
14. led 2013

Zdravím pupínky! Prý nějaký speciální pudr, malá lahvička a docela drahý, třeba bude někdo vědět, jak se jmenuje. Někdo říká nemazat, ale můžu říct, že když jsem je měla před 2 roky, tak mi to osobně pocitově trošku pomáhalo, nesmíš se drbat, tak aspoň ten pudr to chvilku chladí. Já dávala ale ten obyč. a jizvičky mám já i malý jen na těch rozškrabaných. Jinak nejhorší byla druhá noc u mě i u malého, který to pak chytnul ode mě. Dr. mi poradila dávat fenystil kapky na to svědění. Genciálka mi teď naposledy v lékarně říkala, že prý je snad rakovinotvorná 😕 😕 😕 tak nevím.... Tak přeju,a by to rychle přešlo.

editah222
14. led 2013

Nejlíp ničím 🙂 Aspon u nás se to ukázalo jako nejlepší, líp a rychleji se to hojilo. A dávála jsem jim Fenistil kapky proti svědění.

norma
14. led 2013

klasický obyčejný tekutý pudr

ined77
14. led 2013

Já mazala děti Tanno- hermal lotion. Klasický pudr se drobil a tímhle se mazalo dobře, rychle to zasychalo na tělíčku a pupínky také dobře vysychaly 😉 .
Na noc Fenistil kapky nebo Dithiaden, myslím že 1/4 jsem dávala 😉 .
Koupat až tak 4-5 den a do vody přidat na špičku nože špetičku Hypermanganu, krásně to ztiší svědění, vysuší pupínky a zanechá stroupeček.
Ať je to brzy za vámi! 😉

janula319
14. led 2013

mazali jsme Tanno hermal lotio, dávali Fenistil kapky a homeopatika na rychlejší výsev a zhojení, u malé kupodivu lepší průběh než u staršího, ať to máte brzo v pohodě za sebou! 🙂

lenka5731
14. led 2013

Není třeba mazat ničím, když budeš dávat Fenistil kapky proti svědění. Ověřeno před dvěma měsíci na dvou dětech.

jajina.c
14. led 2013

Já mazala tekutým pudrem a dávala fenistil kapky na svědění, malému se ty tečky líbily a já věděla, kolik přibylo nových.... Koupali jsme po 6 dnech. 9. den jsme byli na chvilku venku ( přesně na štědrý den ), pak jsme chodili na procházky a do kolektivu po 3 týdnech 🙂 .

aja123
14. led 2013

Betadine 😉

ludva
14. led 2013

Ilonko, už je to pár let, možná, už moje teorie není opět IN 🙂
Pudr bych nedávala, ucpává pupínky a ty se hůř hojí.... Nám pomohla genciána, jestli jí malá nesnese, tak bych zkusila i Betadine, tee tree, prostě desinfekce. Já děti lehce a rychle osprchovala a jen ťupáním osušky (nejlepší je ta bílá tetra) osušila. Samozřejmě pak osušku vyvařit. Určitě zkus Fenistil nebo Zyrtec, ať se jí uleví. Rychlou, ale opravdu rychlou koupel v hypermargánu nebo v sodě. Krásně se tím pupínky vysuší 🙂 Snižovat teplotu, jestli je. A hlavně, žádné návštěvy. Děti jsou hodně oslabené a lehce něco chytí!!

antarres
14. led 2013

Tanno hermal lotio

coxa
14. led 2013

ahoj, taky je právě máme a druhé čekáme příští týden. 🙂 Jedna doktorka říkala nemazat, druhá doporučila Imazol. Mažeme Imazolem, myslím, že se hojí hezky a rychle, na noc Fenistil kapky nebo Dithiaden. Mazání se mi osvědčilo i v noci, když se syn mele, tak ukáže kterou namazat a pak hned usne a při dalším probuzení ukazuje jiné místo, proto si já osobně myslím, že to smysl má, že mu to pomáhá minimálně proti tomu svědění.

mirun
15. led 2013

Ahoj. Děti je měli loni, mazali jsme Imazolem. doporučila nám ho doktorka a i lékárnice říkala, že je na to nejlepší. pupínky se rychle vysušily a vylouply. syn měl neštovice ošklivé, měl veliké nalité puchýře úplně všude, i v puse, několik dní teploty. Imazol vysoušel dobře.

betty2
15. led 2013

Ahoj, moje zkušenosti před pár týdny 🙂 starší syn 3,5 roku mazala jsem novinkou gel Care ViraSoothe, je přímo na neštovice (průhledný gel, stál asi cca 120 Kč doporučili ho v lékárně) a fenistil kapky -naprosto v pohodě, krásně se zahojil, žádná jizvička skoro se nedrbal. Mladší syn 4 měsíce : Imazol (ten gel je až od 6 měsíců) a fenistil kapky, taky se zahojil stroupky se ale vytvořily daleko později. Starší syn neměl 8 den skoro vše zhojeno a odloupáno, u mladšího se hojí ještě teď poslední stroupky cca 3 týdny.

paolin
15. led 2013

klasický pudr, fenistil a genciánka. oba se hezky zahojili a jizvičky nejsou 🙂

honzulka
17. čer 2013

jdu obnovit tuto otázku a chtěla bych se zeptat,zda jste mazali něčím ty zaschlé stroupky..malá má takový skoro kráter v loketní jamce a často pláče,že jí to bolí.. ☹ dávám jí obklad z řepíku,jinak nevím co bych mohla dát.. ☹ napadla mě ještě Calcium panth. 😕

123annynka
17. čer 2013

V lékárně nám doporučili Sudocrem a dětský lékař Betadine.

mataharyy
17. čer 2013

Mazalo se tekutým pudrem (za nás), ale teď už se prý doporučuje nemazat ničím... 😉

pajaaaa
26. čer 2013

Tak to teď řeším taky.......První dva dny relativně OK, ale dnes....děs a hrůza. Malý má 5 let, strašně si stěžuje na svědění. Koupila jsem gel: Vira Soothe, prý spešl na neštovice a svědění - ale teda jako nevím :-/ Teda původně jsem chtěla tanno herbal lotio, ale neměli ho v konkrétní lékárně a jinde v tu dobu bylo zavřeno, šli jsme zrovna od doktorky a pak sem ho už nikde nechtěla tahat. Za prvé nevýhoda: gel - nevysušuje, to svědění není taky žádná výhra, a pak nejde vidět co již natřené bylo a co ne. Jediná "výhoda", že není bílý a není od něj nic. Na svědění kapky fenistil ( ty nám taky moc nezabírají ) a nebo dithiaden, ten jsem zatím nepodala, ale asi po něm šáhnu. Nicméně jsem chlapa poslala do lékárny buď pro betadine roztok - po něm to prý hezky zasychá, ale zase nezabrání svědění, což je u nás problém č. 1. Tak možná vybere ten tanno herbal lotio. Ten je snad i na svědění i zasychání. Malý má těch pupenců strašně moc.......snad jen 100 na hlavě ( včetně vlasů ) a to nemluvím o tělě.nohách..zadku.....no všude. A to máme ještě mladšího - 2 roky, tak to sem teda zvědavá :-/

vendullka
26. čer 2013

Nejvíc se nám i okolí osvědčila fialka a fenistil kapky

pajdula
26. čer 2013

Tanno hermal lotio ... zrovna doktorka radila po telefonu nějaké mamince, pač ve školce vypukly neštovice a s tímto mám i já velmi dobré zkušenosti. Ondra je měl ve 2.5 letech a bylo to v pohodě, měl jich hodně na těle a jizvičky nemá.

kocour1
20. čer 2014

Nám doktorka doporučila modrou vodičku - genciánku, že prý se po ní netvoří tak velké strupy, je to desinfikováno a přitom to může dýchat, aby se to mohlo samo hojit a zasychat...zatím má dcera pupínky malé, které hned jak vidím, natřu. Ale začínají nás svědět ty první (čtvrtý den po první)...tak jsem koupila ten gel Vira Soothe a také Tanno hermal Lotio a budu asi nějak střídat...na noc jsem přemluvila doktorku o napsání ditiadenu, protože fenistilové kapky nezabírají. Ale máme to dnes pátý den a stále se dělají nové pupínky, takže rozhodně nemůžeme mít 8den po všem, jak někteří píšou a to bez ohledu na to, čím mažu a jak...

kaczka1
7. srp 2014

Imazol, je mi 26 je to již 5 den od prvního pupínku,začínají zasychat..mám ještě gel vira sothe přímo na neštovice a nic moc teda. Má být chladivý ale jen do doby než zaschne 🙄 chytla jsem je od dcerky, také jsem jí mazala imazolem a dávala kapičky na svědění, dcerka byla v pohodě, nemá ani jizvičku 🙂 jen se bojím že já tak dobře nedopadnu, mám jich snad tisíc..nikomu bych je v dospělosti nepřála 😎

marcy82
11. říj 2016

Ahoj holky, blbý dotaz, je potřeba po nemoci neštovic prádlo, oblečení, hračky atd. ,nějak desinfikovat? Vím, že se to přenáší kapènkami a také tou vodičkou z pupínků, ale netuším, jak dlouho takový virus přežívá. Jde mi o to, že máme doma ještě jedince, kteří neštovice neměli. Díky 🙂

pokahonttass
27. kvě 2019

Ahoj, dávám gel Vira Soothe a musím říct, že to je jen chladivý gel, ale naprosto nic nezrychlí, nevysuší, po 6 dnech se to stále nalévá a puchýře se zvětšují. Vyhodila jsem za to 200Kč a lituji. Dcera se neškrábe, protože dáváme homeopatika Rhus tox. CH5 a chladivý gel mi je k ničemu, vadí ji to když ji to ťupkám na puchýře. V lékárně mi zapomněli říct že to jen chladí, místo toho mi opakovali že to je speciálně vytvořené pro plané neštovice, kdyby měl člověk čas si to přečíst tak nekupuji.