Čípky na teplotu pro novorozence. Poraďte

denousek
18. led 2012

mám dotaz...nakupovala jsem v elektronické lékarně přees net nějaké věci pro miminko co budu potřebovat a hledala jsem čípky proti teplotě... ale..panadol čípky je až od 9 kg dítěte a nurofen baby čípky jsou od 3 MĚSÍCŮ----...JAKÉ JSOU TEDA PRO NOVOROZENE pri teplote?děkuji

ffiinnkkaa
18. led 2012

Panadol - půl čípku 🙂

lukza
18. led 2012

mě tenkrát doktorka řekla že paralen čípky jsou od 7kg pokud má miminko teplotu a je potřeba podat tak mu dát jen pulku a bude to jakoby od 3,5kg tak mě to bylo řečeno.

jop
18. led 2012

já jsem tohle řešila se sirupem proti teplotě a dr. mi doporučila dát prostě menší dávku, než je uvedno v návodu. Každopádně pokud by měl novorozenec teplotu, tak s ním upaluju k dr., kde dostanu radu i ohledně tohoto.

pelenka
18. led 2012

V šestinedělí jsme měli doma chřipku, tak nám bylo doporučeno mít tu radši připraven Panadol. A teď při prvním očkování - cca v 10 týdnech nám bylo řečeno, že při teplotě může vzhledem ke své váze cca 6,25 kg klidně 3,5 čípku za 24 hod.

berenika39
18. led 2012

Všechno je psané od tří měsíců, protože je fakt asi lepší do těch cca 12ti týdnů hned vyhledat lékaře. Jednak ti řekne, jestli je to jen virosa nebo jiný problém, a když už - poradí ti přesně dávkování léků. Ono i těch 9kg je někdy nedosažitelných 😉 , petrovi jsem půlila panadol čípky ještě po půl roce🙂.
Tak at to nepotřebujete 😉

hojda
18. led 2012

A co třeba homeopatika na teplotu?

sussanah
18. led 2012

jak se pise vyse, do 3m vzdy vyhledat lekare, zadne leky neordinovat sama (osobne bych se i u podavani homeopatik radeji poradila predem). Je dobre mit doma urcite panadol i nurofen, za zacatek cipky nejnizsi davky s tim, ze se podle vahy puli. Nurofen je vice protizanetlivy a je vhodnejsi po ockovani, panadol (leky s paracetamolem) se po ocku davat nesmi! Panadol je potom lepsi pri srazeni teploty (nebo alepson nam vice vyhovuji).
Cipky jsou vhodnejsi kvuli davkovani, u miminka si nemusis byt jista, kolik spolkne a kolik mu vytece bokem pusinkou. Nehlede na to, ze cipky se rychleji vstrebavaji a v pripade blinkani mas jistotu podani.

cernousci12
5. únor 2012

Dobry den mi mame 2,5 měsíce a paní doktorka nám doporučila čípky na horečku ale jen půlku ze to stačí a po očkování jsem to nepoužila ale až tet jak jsme nachlazeni ☹

llluckaaa
5. únor 2012

Já bych teď na internetu určitě žádné léky nekupovala. Neriskovala bych, že je přepravce nechá někde venku zmrznout, pak roztají a zkazí se. To bych měla dát malému miminku? 😖

kooblich
5. únor 2012

já sem dávala malému nurofen čípky a jen půku ,hned nám zabraly

kutcher
5. únor 2012

ahoj @denousek nám bylo řečeno že radši paracetamol - nejlépe paralen čípky, mají 100mg paracetamolu (panadol čípky mají 125mg) podélně rozpůlit a aplikovat - druhou půlku zabalit do fólie a do lednice

mrsblack
5. únor 2012

Používali jsme Paralen a Nurofen (při velké horečce na střídačku, protože mají jinou účinnou látku, tak se mohou po 3 hodinách, jinak se mohou samostatně až po 6), a vždycky půlku.

ladie
5. únor 2012

Máme doma paralen čípky i nurofen čípky (ty jsou dobré třeba při reakci na očkování).

mates22
5. únor 2012

Nám doktorka říkala v případě veliké horečky půlku panadolu čípku, rozhodně volat. Pořídila bych panadol nebo paralen čípky a při první kontrole miminka se zeptat, jak to bude u vás. A koupila bych spíš v kamenné lékárně, přes internet je to trochu risk.

ewulka88
28. lis 2014

Holky, máme 5 měsíců a asi 8 kg. Malý dostal celý cipek Panadol, nemůžu mu tím ublížit?