Co je nejúčinějšího na vši a hnidy?

baradisk
8. pro 2010

ahoj,chci vas poprosit o radu,syn donesl ze školy vši ale už je asi musi mit dyl,protože už ma i vajička,mužete mi napsat co je na to nejlepši jak se jich zbavit???diky za rady

tanuki
8. pro 2010

My jsem zkoušli ty přírodní olejíčky, co je mají zadusit..ale definitivně nám problém vyřešila až chemie- Jacutin gel. Měli jsme ho na předpis s minimálním doplatkem, nevím, zda se prodává i volně. Má to být na hlavě 3dny, nechaly jsme to přes víkend.

editah222
8. pro 2010

U nás už několikrát donesla vši neteř 😠 Nejlíp zabral Paranit šampon, ale když byly vši ve škole v jednom roce! už po 5 tak došlo na preventivní ostřihání. To je zaručené, protože vši se drží jen na vlasech delších než 1cm 🙂
Ten paranit vátně pomáhá. No a pak taky vyprání všech lůžkovin, čepic, bund....

zuzik24
20. zář 2012

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na to, za jak dlouho se mohou objevit vši. S dcerkou jsme byly v úterý za kamarádkou a její dcerkou a dneska mi volala kamarádka, že dnes našla svojí dcerce vši (tři živé vši a pár hnid). Myslíte si, že je může naše dcerka chytit také? Děkuji za odpovědi 🙂

kammka
20. zář 2012

barva na vlasy

iskis
25. zář 2012

Já jsem malému myla vlasy šamponem na psa (když jsem na to přišla,tak jsem doma zrovna nic jiného neměla 🙂 ). Vši jsme vymyly a měl krásně lesklé vlásky 🙂

ludva
25. zář 2012

šampon Vši Ven :D

kitinka76
8. led 2013

@tanuki Omlouváme se, ale přípravek Jacutin gel již není momentálně skladem. Ze strany držitele registračního rozhodnutí došlo k ukončení výroby tohoto přípravku..... 😢 😢 😢 a já měla radost, že jsem našla něco, co bude zabírat ☹

midiana
26. srp 2013

Ahoj taky jsme se s tím setkali, nám to dcera donesla i za školy a chytla to i v autobuse na sedadle!!! Taky pozor na to kde a u koho spíte,drží se v povlečení,madracích atd.,...nám pomáhá nejlíp asi Paranit ale musí se to dělat co 3dny tak 4krát po sobě aby to zabralo na vylíhnuté,které se líhnou mezi3až 8 dnem...,je třeba zkontrolovat celou rodinu,nejlíp je kontrolovat dítěti hlavu tak co 2dny,líp se toho případně zbavíte,než nakladou další vajca! Je třeba vše co se nosí na vlasech (čepice,gumičky,atd.)vyprat pokud možno na co nejvyšší teplotu co jde,to samé povlečení,oblečení které dítě či další napadená osoba nosila,hřebeny namočím do sava s trochou šamponu proti vším nechám je tam celou dobu než se toho zbavíme jen vyměňuju tu vodu...je třeba i vysát vytřít podlahu,nejlíp savem,povlečení jsem prala taky dvakrát za týden...vši je třeba z vlasů každý den vyčesávat,my to dělali do vody a pak spláchli vařící vodou,musíte vybrat i všechny vajca,proto je lepší dítě kontrolovat tak co ty dva,tři dny že je lepší vytáhnout jednu dvě vši než pak tahat i vajca...veš je od malé hnědé po větší černou,při vyčesání lezou,vyčesávejte nad vanou kde je zlikvidujete horkou vodou,vajco je bílé mléčné..mezi nehty lupne,ruce pořádně umýt pak... měli jsme teď celý školní rok klid pomohlo nám stříkat preventivně Paranit 2až 3krát týdně ,pak k tomu tak 1krát týdně umýt hlavu šamponem v dlani velikosti lískového oříšku a přidat do něj pár kapek tee tree oilu,také preventivně 2krát týdně vtírat dítěti do vlasů ten tee trea oil nechat zaschnout,neoplachovat tak posílat děti do školy,školky nám tahle prevence funguje,jen se to fakt musí dělat hodně často,a to celý školní rok,ničemu to nevadí je to jen desinfekce vlastněje lepší se tomu vyhnout,jen mám strach vždy když jedu busem tak taky prentivně mám hlavu pokapkanou pár kapkami toho oleje,těm potvorám to nevoní... 🙂 a nechci nikoho urazit ale z dredu to prý nejde dostat takže když někoho takového někde vidím tak jdem radši dál...možná to někomu pomůže nějaká z těchto metod,dají se kombinovat buď ten paranit nebo tea tree,při napadení mýt co 3dny šamponem určeným proti vším a ne jak je psáno v letáku...,jsem ráda že už máme klid...

leenickaa
6. říj 2014

Za mě Liquido forte, hned účinkovalo a pak jsme vlásky jen vyčesávali a to je asi ta největší drbačka.

myskin
6. říj 2014

Tak vši si dcera přinesla hned na začátku září ze školy. Celá rodina použila přípracek Pedicul Hermal a pak mytí vlasů každý den šamponem Capissan forte. Taky jsem udělala zábal z majolky a vlasy obalila potravinářskou fólií a měla to na hlavě hodinu. A zabralo to. Samozřejmostí je vyprání povlečení, potaků, čepic, hřebenů,...Blbý je, že ne všichni rodiče to řeší, takže to může být nekonečný boj. Říkala jsem si, že si snad pořídím žehličku na vlasy a jednou týdně holce vlasy preventivně přežehlím. Jinak k té zmiňované MHD. Minulý týden jsem po letech jela MHD a ženská co seděla přede mnou měla vší plnou hlavu. Radši příště postojím 😖 .

mooniickaa
27. říj 2014

Za mě šampon Liquido Forte, s ním máme jen dobré zkušenosti, letos jsme měli vši dvakrát a vždycky zabral.

marketinkakopretinka
12. lis 2014

pokud chces něco přírodního a ne nic agresivniho, tak zkus tea tree sampon s manukou a rosalinou od Justu, je to i na zvířata a blechy apod. 🙂)) ale fakt to uzasne zabira

moucha
14. lis 2014

za mě jedině orthosan na psy, nechat 3 minuty a jste bez vší, hnídy vyčesat, nebo přejet žehličkou max 160C.

shirleynietzsche
30. led 2022

@moucha pardon ale musím sa vyjadriť i k staršej diskusii, lebo toto môže byť nebezpečné - veterinárne prípravky nepatria na detskú hlavu, riskujete alergickú reakciu! Na vši nepotrebujete žiadnu chémiu, žiadny konkrétny šampón, kľudne môže byť kondicionér alebo kokosový olej, ale čo je dôležité, je dobre vyčesať. Lebo tie šampóny nezlikvidujú hnidy. Viac info tu, je to veľký manuál na vši: https://www.vsivacik.sk/user/documents/upload/B...

shirleynietzsche
Autor odpověď smazal
Zobraz