Co jiného proti blinkání místo Nutritonu?

gabrianka
4. srp 2009

ahoj.prosim vas o radu ci typy jak to resite anebo jestli vite i jine moznosti..mam kamaradku ktere se v kvetnu narodila dcera ale ta ma reflux a po kazdem ale vzdy po kazdem piti mlicka se ji poblinka a to dost nekdy i tak ze vse co vypila zvrati ven.kdyz ji koupila nutriton na zahusteni mala neblinkala a bylo to ok.ale bohuzel neni v takove financni situaci aby si co4dny mohla kupovat novy nutriton ktery stoji kolem200.vzdyt mesicne by to vyslo az na patnact set...jen toto.nemate nejake navrhy ci zkusenost,rady cim by ji to kamaradka mohla zahustit jakym zpusobem kdyz si nutriton pokazde nemuze dovolit?me konkretne napadlo treba udelat krupici pres flasku z mlecka hipp(dava ho) nebo tak samo z mleka hipp pudink pres flasku?nebo proste neco...vim ze to je dost na tloustku ted ve trech mesicich ale kdyz jsou takove problemy......prozatim...dekuji

berenika39
5. srp 2009

aspon je sranda....protože kdyby sis myslela opravdu, že jdete na tbc, nečekala bys teplotu

ygreen
5. srp 2009

bože splete se každej. Jdetě spát 😉

gabrianka
autor
5. srp 2009

tbc se picha do raminka..ach jo ty s tim nadelas ty chytlavko mame jit spat 😀 😀 😀 napsala ygreen

berenika39
5. srp 2009

jdu, bo by mě ranila mrtvice.....

gabrianka
autor
5. srp 2009

a to se nesmi stat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jsi jeste mlada 😀

berenika39
5. srp 2009

jo, to jsem, a hlavně nemám žádný starosti, protože co nevím, si přečtu, děti jsou zdravý a peněz máme víc, než potřebujem....u mě dobrý......

gabrianka
autor
5. srp 2009

tak to bud rada to ja treba nemam tolik co bych potrebovala ale tak...praha je praha

berenika39
5. srp 2009

nejsem z prahy, bydlím na vesnici o 230 obyvatelích a pas jsem si založila před delší dobou

smardik
6. srp 2009

gabrianka malý má 9měsíců a něco a neví co to cukr je, kaše mívá, jednu mi nechtěl tak jsme zkusili jinou značku a ta mu jede 🙂 ale nemá je každý den, souhlasím s tím že jsou to prázdné kalorie a nic mu to nedá ale zas mu chutná tak proč bych je někdy nedala ale ne pravidelně. ale řešit to cukrem nevím no

gabrianka
autor
6. srp 2009

smardik urcite vim ze tim cukrem ji neprivolam zadne alergie ani problemy se zdravim 🙄

berenika39
6. srp 2009

smardik, IP 😉 😉

gabrianka
autor
6. srp 2009

bereniko no tak schvalne..napis mi jak bych ji mohla cukrem uskodit...co ji ceka za trapeni a problemy se zdravim...proc se tak strasne nema podavat?

cupi
6. srp 2009

Zikojic, mrkni na diskusi Začínáme s příkrmy, většina otázek o zavádění příkrmů je tam už zodpovězená, takže stačí číst a vše se dozvíš. 😉 Taky jsme měli "dovoleno" začít s příkrmama od ukončeného 4. měsíce, protože malý hodně blinkal a trpěl na prdíky a zácpu. Začali jsme, když mu byly 4m a 2 týdny brokolicí k obídku a je pravda, že se blindění hodně zlepšilo. Kaši jsem začala dávat až po 7. měsíci, myslím, že problém s blinkáním kaše neřeší. Zkus ten Novalac, jak psala Berenika. Taky jsme ho měli, v lékárně ti ho objednají do druhého dne. 😉 I kdybys začala tou kaší, jak ti tady radila Gabrianka, tak to problém s blinkáním přeci nevyřeší - nepoblindí se ti po kaši, ale pak po každé mléčné dávce může.... ☹ To raději vyzkoušej další AR mlíčko, které je přeci speciálně proti blinkání. 😉
Moc ti držím pěsti, aby se to rychle zlepšilo. 🙂 Vím, jaké to je, pořád převlékat a hlídat, aby si neublinkl ve spánku a nevdechl to..... pokaždé, když malý v noci zakašle, tak vylítnu z postele, už je to trochu schíza. ☹

Gabrianko, to, že dáváš tříměsíčnímu miminku kaši (a ještě ji osladíš!!!) je sice straaaašná blbost, ale je to tvoje věc. U tak malého miminka je každý týden rozhodující a pokud nemá problémy s přibíráním, tak fakt není kam spěchat. Nenaváděj tady, prosím, maminky, aby začínaly s příkrmama kaší (což se všeobecně vůůůůůbec nedoporučuje). Někdo třeba nemá ještě načerpané informace, jak s příkrmama začínat, nebo nemá čas si to všechno přečíst, a mohl by tvou radu brát vážně....

cupi
6. srp 2009

Jejda, zilkojc, promiň za zkomolení nicku. Střídavě píšu a hrajeme s prckem na honěnou. 😀 😀
Ještě jednou sorry. 😉

gabrianka
autor
6. srp 2009

ne ma dcera nema problemy s pribiranim...nechapu jak to tu vsechny s prominutim zerete.nejdriv zeleninka pak ovoce atd...boze ani kdyz dam diteti jako prvni lzicku kasi tak se mu nic nestane!zerete to vsechno daleko vic nez doktori...ja si pojedu podle svych not(tak jako u prvni dcery) a vse bude ok.moje mala byla od14dne na UM narozdil od jinych deti ktere byly kojene treba do pul roku tak to se nedivim ze to tak prozivate ale je znamo a to by mohla vedet i chytra berenika ze deti na UM mohou vse driv nez v pul roce a jestli zacnu kasi nebo zeleninou je uplne jedno..mimochodem mrkev s bramborem(od hami)uz take mela ale nejelo ji to takze jsem v podstate prvni lzicku zeleniny dala 😝

smardik
6. srp 2009

gabrianka dej ji třeba dneska hamburger a párek v rohlíku když myslíš 🙂, já raději budu dávat jídla pomalu a co je vhodné jeho věku a ne mu ubližovat, matka má své dítě chránit a ne jim ubližovat a ničit zažívání. rozuměla by sis s moji kamarádkou, ta dává od 5měsíců jogurt - bílý ale ten nejlevnější, pribináčka, jahody, rajskou, od 8měsíců ji normální jídla co oni včetně soli a koření, už měla i vepřo,knedlo, zelo a prý ji to strašně chutnalo

gabrianka
autor
6. srp 2009

smardik no a co?je to jeji vec a rozhodne mam radsi tyhle lidi nez prepeclivele blazny..s prominutim...davej jen mleko do roka tim urcite neublizis 😀

smardik
6. srp 2009

gabi vidíš já zas budu svého syna raději chránit a jen mlíko opravdu nemá, to mu nestačí 🙂, mívá polívky, ovoce, zeleninku, masíčko, čočku - ta mu jede hodně 🙂. at si dává co chce souhlasím, mě jen jen líto vašich dětí a nechápu jak matka může svým dětem které chtěla dobrovolně ubližovat ale vaše věc. jedna holka na chatu dávala už 2měsíční rajskou s knedlíkem do flašky at ji malá spí, klidně mě je to jedno jen fakt lituju děti

cupi
6. srp 2009

Tříměsíční mimi a mrkev s bramborem??? 😲
Garbianka, to, že děti na UM mohou dostat příkrmy dříve než děti na MM, všichni víme. Ale ne před ukončeným 4. měsícem! Nechápu, proč myslíš, že matky kojených dětí to prožívají více než nekojených??? 😖 Můj malý nebyl kojený ani měsíc. ☹ A se zaváděním příkrmů postupuju pomalu.
S tím cukrem už ti to tu berenika psala, může ti pak odmítat zeleninu (vše, co nebude sladké). Jinak já se moc o dopady přidávání cukru nezajímám - nepřislazuji a dávám jen kaše, kde není přidaná sacharoza. Děti si ještě za život cukru a prázdných kalorií užijí dost. 😉
Smardik, já padnu, co dělá tvoje kamarádka, je fakt síla...

gabrianka
autor
6. srp 2009

smardik jenze ja do extremu nezachazim davam to co tak malemu diteti davat mam akorat ze ji to davam proste o tri tydny driv nez by mela ale to uz je detail to jako fakt jo.myslis si ze by tu nejaka mamca neco takoveho napsala?ne protoze byste ji vyskrabaly(obrazne receno)oci a nemysli si ze takove maminy chteji svemu detatku ublizit akorat proste nejdou az tak s dnesni dobou zmodernizovanou a vsude se radsi vse prehani to ti rekne i kazdy doktor radsi (i na jogurtu otevrenem ti napisou spotrebujte hned a pritom vydrzi i tri ctyri dny otevreny..jako je to kazdeho vec jak si to udela ale tankovat do me jen proto ze o tri tydny driv davam to co mam to je trochu trapne nemyslis?ruku na srdce-je to fakt ubohe 😕

cupi
6. srp 2009

Gabrianka, cituji tě: "akorat ze ji to davam proste o tri tydny driv nez by mela ale to uz je detail"
To není detail, to je ten problém. 😉

berenika39
6. srp 2009

no tak já nevím, mám nebo nemám psát, proč může cukr navíc škodit?
mám nebo nemám psát jak dneska už je zase jiné doporučení WHO o tom, že děti kojené i nekojené mohou být na mléčné stravě do ukončeného 6.měsíce, pokud jim to vyhovuje, že je to pro ně šetrné?
mám psát, že hodně čtu, hodně vím, ale sama taky mám svůj rozum a petr se stravuje sice zdravě, ale ne dogmaticky podle všech doporučení? že jsem dávala příkrmy po pátém měsíci, že dneska v roce jí s námi....že měl včera nanuka Míšu?

ale co, gabri stejně nečte, jen mele a mele, tak na to peču....

smardik
6. srp 2009

gabri končím s tebou diskusi 🙂 🙂, dělej si jak chceš a já si taky budu dělat jak chci

cupi a dvouměsíční už mělo i rajskou s knedlíkem a masem pomixované at dlouho spí a to podle mého malá spala hezky. No ta kamarádka nesouhlasím s ní celkem ve výchově, moc se neshodnem ale to je jedno. Ptala jsem se proč ji to dává a prý ji to chutná a že ji je líto ji dávat ty dětské blafy

cupi
6. srp 2009

Smardik, to je fakt smutný. ☹ Je mi těch prcků líto.

smardik
6. srp 2009

cupi mě je jich taky líto ale jsou to jejich matky a neuděláš nic, můžem to ovlivnit jen u svých dětí

jeudi
6. srp 2009

gabri to snad nemyslis vazne ze ty kase jeste prislazujes vid??vzdyt ji zadelavas na tloustku..co blaznis vzpamatuj se nikdo do tebe tady nechce rejpat ani te prudit jen se ti snazime poradit 😢

dvojka
6. srp 2009

ono z ní za chvíli vyleze,že už dělá totiž i krupičku s polotučnýho mlíka.
Já teda nevim,ale přijde mi,že gabrianka trpí schízou(nic ve zlém)ale na jedné diskuzi se snažíš aby tvoje jméno nebylo očerněno tak,že neděláš až zas tak nic špatnýho a pak zase napíšeš,že dáváš 3 měsíčnímu dítěti kaši a slazenou a že o nic nejde,že začínáš o 3 týdny dřív,ale ono jde o hodně.Hlava mi to nebere.

jeudi
6. srp 2009

gabri mi to fakt nemyslime spatne a nikdo te nechce urazet ted zcela uprimne,pokud ti zalezi na tvych detech zkus se alespon trosku ridit tim co se ted pise v knizkach a co radi odbornici a ne tim ze tenkrat to neublizilo tak to neublizi ani ted..mozna ze rikas ze deti jsou ted spokojene ale az budou velke a budou mit problemy a ty jim reknes zes jim v jednom mesici davala jogurt a ve trech mesicich zacla prikrmovat a jeste k tomu doslazovala kase tak ti nafackujou..kdyz uz chces doslazovat tak aspon nepouzivej klasicky krystal.cukr ale kup si ovocny cukr nebo naky ve zdravy vyzive

jeudi
6. srp 2009

gabri a vis kolik nezkusenych maminek to bude svadet k tomu aby zacli driv s prikrmama?kdyz tady pises ze to neublizilo?reknou si ta maminka tam psala ,ze jeji deti jsou v poradku ,tak to taky zkusim..tak opatrne s tim co pises.

crca
6. srp 2009

Gabri,nevím jestli už to někdo napsal,nečetla jsem to celé,ale my používáme" Bebu proti ublinkávání".