Co jiného proti blinkání místo Nutritonu?

gabrianka
4. srp 2009

ahoj.prosim vas o radu ci typy jak to resite anebo jestli vite i jine moznosti..mam kamaradku ktere se v kvetnu narodila dcera ale ta ma reflux a po kazdem ale vzdy po kazdem piti mlicka se ji poblinka a to dost nekdy i tak ze vse co vypila zvrati ven.kdyz ji koupila nutriton na zahusteni mala neblinkala a bylo to ok.ale bohuzel neni v takove financni situaci aby si co4dny mohla kupovat novy nutriton ktery stoji kolem200.vzdyt mesicne by to vyslo az na patnact set...jen toto.nemate nejake navrhy ci zkusenost,rady cim by ji to kamaradka mohla zahustit jakym zpusobem kdyz si nutriton pokazde nemuze dovolit?me konkretne napadlo treba udelat krupici pres flasku z mlecka hipp(dava ho) nebo tak samo z mleka hipp pudink pres flasku?nebo proste neco...vim ze to je dost na tloustku ted ve trech mesicich ale kdyz jsou takove problemy......prozatim...dekuji

ronie
5. srp 2009

jojo o něm sem četla, to může být opradu dobré, nám celkem pomohl AR, tak sem to potom už neřešila 😉

berenika39
5. srp 2009

smardik, a nechceš ten novalac zkusit? mají 1 i 2, ted už určo nepijete tolik mlíčka....petas měl reflux se vším všudy a přestal blindit teprve v 10 měsíci, čaj z něj lítá ještě dneska. FAkt si myslím že cena Novalacu a Nutroše+Nutritonu vychází líp, a mě to zachránilo před chocholouškem. na pétu nefungovalo nic 😝 😝 😝

berenika39
5. srp 2009

http://www.samoleceni.cz/pdk/3831061001074/nova...

už mají i velké balení, a to vychází dobře....

gabrianka
autor
5. srp 2009

berenika zase je neco blbost co jsem napsala ze?ty jsi uz vylozene zaujata vzpamatuj se!kdyz rikam ze ji vydrzel nutriton jen 4dny tak to taky tak je a delala to podle navodu '(taky jsem ji rikala at ho tam zkusi dat mene a uvidi).je pravda ze novalac jeste nezkusila..on je jako taky\ sam o sobe nejak husty?jo jeudi a ten hipp je husty ale zaroven se opravdu po nem dobre mimcu kaka protoze obsahuje prave ty probiotika dobre na traveni a zazivani...

smardik
5. srp 2009

mi malý bebu nechtěl, nechutnala mu a nutrilon ho nezasytil takže pro nás bylo zahuštovadlo jediná možnost

smardik
5. srp 2009

berenika uvidím, fakt je že budem muset přejít na jíné mlíčko, asi před 14 dny jsem to zkoušela bez nutritonu a šlo to ven hned takže ne a naše mlíčko končí. Zkoušeli jsme nutriton - nezasytil ho, bebu mi nechtěl, sunar bolesti bříška a nakonec jsme skončilo na hero baby lactum + nutriton a dobrý al to mlíko končí tak musíme něco jiného dávat a ještě nevím co, ničemu se nebráním. ale malému vadí jen mlíko, čaj, kaše v pohodě

jeudi
5. srp 2009

berenika ja nevim jak se davkuje ten AR ale co jsem prvnimu musela davat nutrilon omneo(dnes uz comfort) tak mi vydrzel tak malo,protoze napr.na 120ml davas 4 odmerky

berenika39
5. srp 2009

smardik, pokud se chystáš mu mlíčko změnit, tak to zkus, v tomhle věku už není změna žádný problém, a uvidíš, jestli se to zlepší. je samozřejmý, že blinděj jenom čaj, vodu, mlíko, je to mechanická záležitost, tekuté se má kudy vracet, husté věci vydrží....přeju, at vás to přejde co nejdřív... 😉 😉
jinak dávala jsem mlíko hlavně před spaním, aby ted později, když lezl a chodil, nemělo tolik šancí se vrátit... 😉 😉

specialně pro gabrianku:

na otázku : on je jako taky\ sam o sobe nejak husty? odpovídám stejně jako ve 14.24:
ale novalac AR je na jiný bázi, je na poheld normální a houstne až kyselém prostředí žaludku, po požití.

navíc jsem dala odkaz na NOvalac, kde je kompletní příbalový leták. když něco nevím, čtu.

gabrianka
autor
5. srp 2009

berenika- kdyz neco nevim,ctu....promin ja jsem zapomela ze jsem debil 😝 na tvuj odkaz jsem se promin vykaslala-napravim to 🙄

smardik
5. srp 2009

berenika bohužel mlíčko měnit musíme

berenika39
5. srp 2009

proč? jestli nechceš, tak nepiš sem, IP

gabrianka
autor
5. srp 2009

mam album 🙂

jeudi
5. srp 2009

gabri hezky..na tej fotce v pasu vypadas uplne jinak slusi vam to 😉

gabrianka
autor
5. srp 2009

jo diky divala jsem se i na tebe..pekny chlapecek 🙂

zilkojc
5. srp 2009

Ahoj holky, tak si tu čtu vaše zkušenosti s mlíčkama a blinkáním. Já jsem s malou na tom tak, že od porodu nemám mléko, takže mi v porodnici dali BEBU a protože malá blinkala a blinkala, měli jsme BEBU AR, ale měla po ní strašnou zácpu. Pak jsme zkusili další mlíčka a nic nezabírá. Zkusili jsme i vločky, ale nic. Byla jsem dlouho na Hami + Hami Extra, ale žádný zázrak, ale šlo to. Pak mi ségra doporučila Hipp Plus, že je zahuštěný. První dva dny super = 2 bryndáky za celý den. Ale pak se to vrátilo do strarých kolejí. Ještě zkusím ten Hipp Bio a jinak už vážně nevím.

jeudi
5. srp 2009

diky 🙂

berenika koukala jsem na ten novalac ,maji ho i od narozeni??mas s nim zkusenost?ja to vidim prvne tohle mlicko.a jak se to davkuje to normalne delam mleko jen z toho nebo to pridavam do UM?

zilkojc
5. srp 2009

Jo, ještě čekám jak bude malá snášet tuhou stravu. Páč už budu moct začít s příkrmem od ukončeného 4. měsíce, což bude příští týden.

gabrianka
autor
5. srp 2009

zilkojc prosim te pokud jsi s hippem nevyhrala tak to bio bude taky zbytecne kupovat protoze to je to same...mas to proste jen bio tot vse ze zmen.je to stejne huste...jo a s tema prikrmama si ja osobne myslim ze to bude lepsi a divim se na to jaky mas problem ze si s prikrmama nezacala uz driv..zkus kasicku(pr.sunarka)pres lzicku a uvidis ze to bude fajn ono toitz ty prikrmy uz je normalni jidlo a ne tekutina jako mlicko 🙂 jeudi novalac je mleko jako treba ten tvuj nutrilon.ja ho nikdy nemela ani neznam v okoli nikoho kdo by ho vyzkousel tak nevim...

berenika39
5. srp 2009

jasně jeudi, mají jedničku a dvojku, jednička je od narození. je to běžné mléko, není husté, když ho namícháš, dávkuje se stejně jako jiná UM, cca 1 odměrka na 30ml, ono to zhoustne až potom, když to má mimčo v břříšku.
Je tady na trhu krátce, jen asi rok a něco, běžně ho nemají všude, kupovala jsemho v lékárně a to na objednání, ale dealeři ho dodají do druhého dne, takže se mi nestalo, že by nebylo. poradila mi to mudra jako novinku a péta to pil od doby, kdy jsem přestala kojit, od konce 4.měíce, do 10.měsíce. To už samozřejmě současně s příkrmy.
A v té době neměli velké balení,takže to bylo docela drahý, dva měsíce jsme kupovali jen tohle mlíčko, mazec. Ted to velké balení je super. POkud máte reflux, určitě to zkus, já jsem zaznamenala zlepšení blindění tak o 50%.

zilkojc
5. srp 2009

gabri.. už jsem měla tendence to zkusit dřív, ale pozítří jdeme na kontrolu tak uvi co mi dr řekne. Už mám doma vzorek od Nutrilonu moje první kaše - tak na ní koukám a už už se chystám, až ji zkusím 😉 Když začnu s příkrmama o týden dřív než se doporučuje, tak se snad nic nestane, ne? Já se vždycky spíš bála, abych malou nějak nezabetonovala. Stačilo mi ze začátku, jak trpěla a ve 2 týdnu mi kakala malé králičí bobky až za pomocí trubičky. Hrůůůza.

jeudi
5. srp 2009

diky moc za info protoze uz me nebavi porad prevlikat jak sebe tak prcka..jen mam strach jestli tady bude k sehnani,ty si preci jen z velkeho mesta ja zase z maleho a kdybych zacla davat tohle mliko tak az mi bude dochazet aby bylo k sehnani..no zkusim se zeptat v lekarne a kdyby ho u nas meli tak ho zkusim..a kolik stoji to velke baleni?koukala jsem to male nak 220kc ne?tak to je tak stejne drahe jako nutrilon ne?

jeudi
5. srp 2009

dobrou noc holky 😀

berenika39
5. srp 2009

zikojc, aniž bych ti chtěla nějak přidělávat mraky, s příkrmy se to sice malinko zlepší, ale rozhodně ne tak, že by stálo za to s tím nějak spěchat. btw, prát mrkev ze všeho je horší než prát mlíčko. změna je markantnější až když se prcek rozleze, sedí,stojí. jinak peta ppřestal blindit ted v 11.měsících. jistě že to může být i dřív, ale nemyslím si, že by spěch s příkrmy nějak významně pomohl......

gabrianka
autor
5. srp 2009

zilkojc jako uprimne...ja male dnes dala kasicku poprve pres lzicku a pekne se mi vykakala(mam od hippu probiotickou) vubec bych se toho nebala to je v klidu nebo muzes zkusit dat hustejsi pres flasku

zilkojc
5. srp 2009

bernika - je fakt, že malej od ségry, přestal blinkat až v 8 měsících a mrkev z koberce dolů asi nepůjde, že? 😉 Po tom Hippu to vypadalo tak nadějně, že jsem už myslela, že super. Ale je to snad ještě horší než to bylo a to nemluvím o tom, jak strašně teď poslední dovou malá slintá a má furt prsty v pusince. Cpe si je tam i když tam má dudlík. Už jsem kontrolovala i zuby, ale nic 🙂 naštěstí.

gabrianka
autor
5. srp 2009

zilkojc tohle mi taky dela mala.furt si zere ruku a pak ji natahuje 😀 mame skoro stejne stare deticky-o dva tydny je tve starsi to je zajimave ze mate jeste problemy se stolici..vetsinou se to kolem tretiho az ctvrteho mesice upravuje-...

ronie
5. srp 2009

berenika dávám ti za pravdu-prát mrkev z těch kdysy krásných oblečků... 😝 hlavně jak se dítko začne přetáčet na bříško, tak je jedno jesi příkrmy trochu pomohou, na břiše po jídle to jde prostě ven chtě nechtě, ale u nás jen málo naštěstí 🙂

zilkojc
5. srp 2009

gabri.. napadlo mě tu kašičku už dát. Možná zítra už nevydržím a zkusím to 😉 Je ta od Hippu dobrá?

berenika39
5. srp 2009

jeudi, jsem z brandýsa nad labem, normálně jsem si tak dva dny předem telefonem objednala a mlíčko blo vždycyky. jinak ho běžně nemají., protože se moc neprodává, mamči ho neznají.

gabri, tohle je přesně to,proč pořád prudím. nepopichuj nikoho, aby dal příkrmy dřív, tvoje blbost, že to děláš, ale ostatní mají doufám víc rozumu. konec čtvrtého měsíce je ok, ale ty jsi fakt expert....na všechno, i na tuberkulozu....

zilkojc
5. srp 2009

berenika ... koukám že co na srdci to na jazyku, že? 🙂 Mám týden do ukončení 4 měsíce a sama pediatrička mi už někdy před 2 měsíci říkala, že budu už takhle brzy přikrmovat (normal od ukončeného 6m). Myslím, že tou kašičkou nic nezkazím. S tou zeleninou nechci spěchat.