Co jiného proti blinkání místo Nutritonu?

gabrianka
4. srp 2009

ahoj.prosim vas o radu ci typy jak to resite anebo jestli vite i jine moznosti..mam kamaradku ktere se v kvetnu narodila dcera ale ta ma reflux a po kazdem ale vzdy po kazdem piti mlicka se ji poblinka a to dost nekdy i tak ze vse co vypila zvrati ven.kdyz ji koupila nutriton na zahusteni mala neblinkala a bylo to ok.ale bohuzel neni v takove financni situaci aby si co4dny mohla kupovat novy nutriton ktery stoji kolem200.vzdyt mesicne by to vyslo az na patnact set...jen toto.nemate nejake navrhy ci zkusenost,rady cim by ji to kamaradka mohla zahustit jakym zpusobem kdyz si nutriton pokazde nemuze dovolit?me konkretne napadlo treba udelat krupici pres flasku z mlecka hipp(dava ho) nebo tak samo z mleka hipp pudink pres flasku?nebo proste neco...vim ze to je dost na tloustku ted ve trech mesicich ale kdyz jsou takove problemy......prozatim...dekuji

gabrianka
autor
5. srp 2009

zilkojc neboj se toho berenika je ta spravna mamca na jednicku co dodrzuje presne vse na den co se tyce zavedeni prikrmu a tak...ja to male dala a chutnala ji.ta od hippu je dobra ale sunarka mi chutna vic. 🙂 pokud mas problemy dej tu kasicku mala ma prece jen uz 3mesice a 3tydny tak ze to uspisis o tyden tim vubec nic nepokazis prave naopak mozna ze uz nebude mit mimi takove problemy... 🙂

ygreen
5. srp 2009

pokud má dízě problémy s průjmy, nebo zvrací, lze mlíčkozahustit trochou nemléčné rýžové kaše od uk. 4. měsíce. Dáala jsem již od ukončeného 3. měsíce kvůli průjmům. Ale jen málo. Ona totiž každá kaše je zátěž na ledviny u miminek pod 4 měsíce.

zilkojc
5. srp 2009

gabrianka... když vemu to, že už od malikata dostávala kvůli kakání ten vývar z ovesných vloček 😉 a krásně po nich kakala a nikdy jí nic neudělaly... Zkusím kašičku a uvidím. Mám v záloze i dudlík na kaše, kdyby lžička ještě neprošla 🙂

berenika39
5. srp 2009

zikojc, jasně to nebylo na tebe, vidím věk miminka, rozumím ti.jen možná opačně, nejdřív zeleninu, v poledne, kaše není třeba, jinak si zvykne na sladké a zeleninu pak nebude chtít. ale je to na tobě, píšu jen co jsem vyčetla a svoje zkušenosti.
kaše je poslední příkrm, který se zavádí, zelenina, ovoce, kaše kolem sedmého, osmého měsíce....je sladká, nic prckovi nedá, jen prázdné kalorie....

holky, pomoooooooooocccc

gabrianka
autor
5. srp 2009

lze to ruznymi zpusoby to je fakt ale nevim mozna to zas vyblije..dceri me kamaradky(3mesice)nepomohl ani odvar z vlocek a to dost husty,....zas takova zatez to neni od toho tretiho a u zilkojc skoro ctvrteho mesice..kasicka je prizpusobena miminku to neni jogurt 🙂jako pise se tam od4 ale popravde znam malo maminek ktere to dodrzuji presne na den...jen snad tu na internetu 😖ale tak radsi pozdeji nez drive rozhodne delate dobre

ygreen
5. srp 2009

mmch - to je debata jako v tématu pribiňák - když budete dítě futrovat pribiňákama od půl roku, tak bude prospívat a žádný problém nebude, protože to že mu ničíte ledviny nevidíte, ani teď ani za čas, ale jednou by problém být mohl 🤐

nemluvím ale o tom, že příkrm dáte o týden dřív, ale měsíc už je hodně u takhle malého tvorečka.

gabrianka
autor
5. srp 2009

kasi si nejlepe zvykne na lzicku pokud nebude chtit jist ze zacatku ze lzicky...protoze je mlecna a pripomina mleko...ale samozrejme muzes zacit zeleninkou 🙂 bereniko pomuzu ti ale kam mam skocit?? 😀

zilkojc
5. srp 2009

berenika - jsou ale i kaše bez příchutě, ty jsou taky sladké? No vidíš, já bych řekla, že nejdřív kaše, že je nejvíc podobná mléku. Holt, se člověk musí stále učit. Nechci ji zatím právě učit na ty kašičky s příchutí.
S čím pomoooocc?

Ty jo, já už asi půjdu spát, páč ta moje potvůrka se vzbudí tak cca ve 3hod. a je pak vzhůru od 6hod a usne zase až v 8h je na hoďku.

berenika39
5. srp 2009

jistě, i kaše bez příchutě jsou sladké.....zelenina se dává tak, že pokud by jí mrně nechtělo, přidáš do ní trochu mlíčka. potřebovala jsem podporu od ostatních maminek, protože gabri tu káže neskutečný ptákoviny a pokud y to někdo bral vážně, zbytečně si s tím přidělá starosti.nic víc, nic míň

gabri, ty se skoč zeptat, proč očkovali tvoje mimčo proti tbc ve třech měsících....

gabrianka
autor
5. srp 2009

zilkojc tohle spani znam 😀 ta od hippu prave co mam ted poprve ja je bez prichute je pouze mlecnoobilna ale ja tam male davam na spicku lzicky cukru protoze ji to tak vic jede...predtim ji to moc nechutnalo.a od sunarky je taky nejaka ta obilna nebo neco takoveho ale v tech kasich s prichutema nemas nejake extra cukry-je to pro mimi neboj 🙂

zilkojc
5. srp 2009

tak to vypadá, že přikrmování miminka bude maturita 😅 Chjo, proč nemůžu mít mlíko a neřešila bych jaké mlíčko koupit a co příkrmy... 🙂

gabrianka
autor
5. srp 2009

berenika sorry tetanovka to byla 😀 a nerypej furt 🤐 zadne ptakoviny nepisu delala jsem to tak u prvni dcery i ted a obe byly nadmiru spokojene

berenika39
5. srp 2009

zikojc, zkus si přelouskat diskuse, První příkrmy nebo Odmítání příkrmů. Dost si mamči stěžujou, že kaše spaní nevyřešila. Jinak všechny kaše jsou doslazené a to, že se bílý rafinovaný cukr nemá dávat do roka, ví každý kromě gabrianky.Nedoslazuj.není třeba.

zilkojc
5. srp 2009

no nic děcka, já se s váma pro dnešek loučím. Už tu u toho zívám a závidím malé ten její spánek. Kruci, proč nechodím s ní spát už v těch 20-21hod.? 😀

gabrianka
autor
5. srp 2009

berenika a ona mi umre kdyz ji dam trosinku cukru do kasicky kdyz ji to tak vic chutna?vim ze se nema doslazovat ale neridim se tim prosta vec...v tomhle treba doktory neposloucham 😝

gabrianka
autor
5. srp 2009

berenika ale ji nejde o spanek ale o to zvraceni

berenika39
5. srp 2009

pak ale nechod kníkat, že ti nechce zeleninu....to očkování co? tubera není?

gabrianka
autor
5. srp 2009

prosim te nebud fanatik v tom materstvi nebo se muze stat ze se z toho jednou zblaznis...nic ve zlem...ty jsi fakt jedna z tech blaznivych mamin co by se baly dat mimcu v pulroce snad i jablicko...

berenika39
5. srp 2009

na zvracení nejsou kaše ale mlíčka s formulí AR. a rozhodně jsem nechala očkovat proti tbc už v porodce...moje prtě je dorej jedlík, pořád, nemám žádný starosti ohledně jídla.....

berenika39
5. srp 2009

a jinak - jestli se zblázním, tak z tebe 😀 😀 😀 😀 😀

ygreen
5. srp 2009

ber: 😀 😉

gabrianka
autor
5. srp 2009

ja vim ze tbc se ockuje uz v porodnici tak splest se muzu ne?byla to tetanovka.ty mleka AR ne vzdy pomohou od techto zvracejicich problemu...te moji kamaradce napriklad nepomohla.to mas tak samo jako s vice syticimi mlicky...taky ne kazde miminko opravdu vice zasyti...

gabrianka
autor
5. srp 2009

berenika takze dobrovolne ctes me prispevky a resis to a chces se zblaznit...to bych nedelala...co pak ten pipisek maly bez tebe? 🙂

berenika39
5. srp 2009

ty si děláš prdel?očkovali tovje dítě proti tetanu? ale už .....

ygreen
5. srp 2009

tetanus je v hexavakcíně a očkuje se od 13. týdne věku po zahojení vpichu po očkování proti TBC

gabrianka
autor
5. srp 2009

berenika nechapu te ted...napisu proti cemu vsemu dnes byla ockovana:zaskrt,tetanus,prenosna detska obrna,virova hepatitida B...cemu nerozumis nebo se divis tomu tetanusu?jsou ji 3 mesice

berenika39
5. srp 2009

joooooo, jasně, tetanus je v hexe...konečně slavím úspěch .....gabri se podívala někam,proti čemu se očkuje ve třech měsících, že to není tbc....o to mi tu šlo....bingo....

gabrianka
autor
5. srp 2009

vzdyt uz jsem psala ze s tou tbc jsem se spletla tak ctes to nebo jsi mimon?

berenika39
5. srp 2009

nespletla.nevěděla jsi, co to je za očkování.

gabrianka
autor
5. srp 2009

tbc je tubera a tetanus je tetanus neboli tetanovka..nevim co na tom nevis 😀 my jsme jak kobylky na ty dve diskuze 😀