Co máte za léky v lékárničce? Pro prťata i sebe

petapete
3. črc 2011

Co máte za léky v lékárničce? Jak pro sebe, tak pro prťata (miminka, batolata, předškoláky...)? Mám na mysli "pohotovostní" zásobu, ne léky, který třeba berete/děti berou z důvodů alergií, nějakých chronických nemocí,...Prostě takový ty Paraleny, Nurofeny, desinfekci...?

simonceli
3. črc 2011

Ahoj, tak já mám doma nurofen sirup, panadol čípky, sinecod a stoptusin na kašel, kulíška, betadine (desinfekci), mundisal na zoubky a pak přírodní mastičky z justu jako je rozmarýnová mast na kašel, slézový krém na různé vyrážky (docela často je máme z přechlórované vody na bazéně), tea tree mast na opary (malá na ně trpí po mě), no a fenistil gel na šípance od hmyzu. Toť vše. 😉 Ale snažíme se používat kromě těch čistě přírodních vše úplně minimálně.

ladybugie
3. črc 2011

nurofen a paralen čípky, teploměr, desinfekci kysličník, septonex a betadine, mucosolvan sirup a stoptussin kapky na kašel pro malou, smectu na průjem, hylak na lepší zažívání, libenar a nasivin pro děti do nosu. fenistil kapky na rýmu a kašel, infadolan mastičku na různé odřeniny, pantenol mast a sprej na popáleniny. To vše pro dceru.
Pro dospělé je to ibalgin a ibuprofen, mucosolvan retard na kašel, dolgit a fastum gel na záda, cholagol a algifen na žlučník, rennie na pálení žáhy, živočišné uhlí a endiaron - kdyby něco 😉 vincentku do nosu, espumisan na prdíky 🙂 borovou vodu na výplach očí
Je toho dost, ale vzhledem k tomu, že bydlíme na vesnici, tak máme všechno radši po ruce. Nicméně to používáme jen v případě krajní nouze. Většinou volíme bylinkové čaje a až pak léky.

vojtisek2007
3. črc 2011

pro děti :
jitrocelový sirup (kašel), imunoglukan, sinupret (kašel),sanorin emulze (do nosu), panadol čípky, paralen čípky, brufen sirup,stérimar (do nosu), duphalac (usnadění kakání) fenistilové kapky, otobacid (do ucha), kynedril, spiropent (rozšiřování dýchacích cest při suchém kašli)

pro dospělý :
ibalgin, ibuprofen, paralen,valetol, acylpyrin, erdomed (kašel), codein, nasivin, opthalmo-septonex - kapky i mastička, celaskon, framykoinovou mastičku, endiaron (průjem), cholagol (žlučník), jox, emoxen gel (protizánětlivý,protibolesti), duofilm (bradavice), visin

ostatní:
náplast, poštářky, teploměr, bílá vazelnína, desifekce,

crca
3. črc 2011

Tak kromě těch fakt základních(teploměr,obvaz,náplast),máme na kašel-Jitrocelový a Tymiánový sirup,Hedelix kapky,Ditustat Stodette,na rýmu-Nasivin,Nasic(ale to stejně kupuju pak nové,protoče toho moc nezbývá 😅 ),na teplotu-Nurofen sirup,Paralenové čípky.Jinak vše kupuji,nebo pokud jdeme k dr.tak až pak dokupuji.Ale máme hlavně zásobu Rectodeltu,Prednisonu a Protazinu-trpíme na Laryngitídy ☹