Co na komáří uštípnutí?

iris
28. kvě 2008

Ahojky, máme 6 měsíčního kloučka a patrně ho štípnul neřád komár, nevíte, zda se v tomto věku dá použít třeba Fenistil gel?Děkuju!!!!!

mimakro
28. kvě 2008

V príbalovom letáku sa píše, že bez lekárskeho odporúčania by sa nemal prípravok podávať deťom mladším ako 2 roky. Ale Hanka mala ako 11 mesačná kašeľ so zachrípnutím a lekárka jej predpísala fenistilové kvapky. Preto si nemyslím, že jedna "kvapka" gélu na štípanec môže nejako ublížiť.

mimakro
28. kvě 2008

Teraz mi napadlo, že firma Boiron vyrába masť Cicaderma, ktorá sa odporúča aj na štípance. Je to homeopatikum a určite je vhodná aj pre 6-mesačné dieťa

petule.h
28. kvě 2008

ahoj, fenistil gel jsem už dávala..ale existuje taky octanová mast(taky je na píchnutí vos...atd)...doporučuji už dávat na noc do zásuvky biolit proti komárům 🙂

martina46
28. kvě 2008

Strašne dobre pôsobí na štipance potrieť cibuľou, ale či je to vhodné pre dieťa? Snáď áno.

danulka2
28. kvě 2008

tiez si myslim, ze troska fenistil gelu neublizi. Nasmu drobcovi predpisal fenistil kvapky ked sme prisli z porodnice a mal vyrazky.

aponchie
28. kvě 2008

cibule 😉

miriamkac
28. kvě 2008

fenistil gel....ja som ho davala malej minuly rok na stipance a bolo to v pohode
A ked nie...tak akykolvek alkohol, alebo lekarsky lieh, a este tekuty puder sa da....je toho mnoho, aj ocot funguje, alebo biele vino....

iris
autor
30. kvě 2008

děkuji za raduy 😉 biolit do zásuvky dáváme, ale komár štípnul,když jsme byli venku, proklouzl, než se nasadila síťka 😠

gucz
30. kvě 2008

mne minulé leto pani doktorka povedala, že spreje proti hmyzu a biolit do zástrčky používať pri dieťatku do roka nemáme, lebo tie výpary potom dýcha a predsa sú to chemikálie.Ona však bola predčasniatko a na začiatku mala problémy s dýchaním. Do okien sme dali sieťky, aj na kočíku mala sieťku. ,aj tak ju však komáre poštípali, ale nedávala som jej na to nič, samé to prešlo a bola veľmi malá na to, aby sa škrabala.

janina77
30. kvě 2008

Mate niekto aj prakticku skusenost s homeopatickou mastou Cicaderma pri komaroch?

A co sa tyka tych zastrckovych veci, ja to tiez nepouzivam. Viem ze je to ucinne, ale dychat chcemikalie celu noc som odmietala este kym som nebola ani tehotna, a dietatu by som to tiez nedala ☹.

miriamkac
30. kvě 2008

janina77 ja som toho isteheo nazoru, ale minule leto sme to museli spravit, lebo mala bolo samy stipanec 😒

petule.h
30. kvě 2008

Já myslím, že když máš otevřená v noci okna, tak to zase tak nevadí ten biolit do zásuvky, můj syn má po mě alergii na štípnutí čehokoliv a když ho štípne komár, tak má pupence no hrůza, tak to by u nás bez toho nešlo.opravdu fernistil je nej a ta octanová taky není k zahození.jak začali létat, nosím gelíky stále v kabelce 🙂

janina77
30. kvě 2008

ak su tie reakcie na postipanie alergickeho charakteru, teda nejakej prehnanej reakcie, tak potom je to vlastne volba "mensieho zla", a vtedy ma asi zasuvkovac opodstatnenie 😉

scarletka
30. kvě 2008

ja mam doma take pero na ustipnutie, tusim znacka Chicco..

eho
31. kvě 2008

Doma se komárům ubráníme, máme sítě, ale jedeme na chatu a tam se jim tradičně vede. Malému ten štípanec taky pěkně napuchne takže máme výbavu: mast Kosmín po bodnutí hmyzem a homeopatika ledum palustre 9ch. Vyzkouším je na sobě, prý mají dva účinky - při delším užívání odpuzují hmyz a jinak tlumí reakci na poštípání. Dneska ještě chci koupit nějaký odpuzovací prostředek od Chicca, snad to někde seženu.

emjee
4. srp 2008

gilotek • 1d • Včera v 10:23
Prosím poraďte. Martínka v noci pokousali asi na 5 místech na hlavičce komáři. Čím mu to mám pomazat?

gabca1 • 1d • Včera v 10:40
Fenistil gel je od 6ti měsíců.

gilotek • 1d • Včera v 10:41
hm tak ten doma nemáme ☹ myslíš že bych mohla dát tea tree oil? není moc silný?

gabca1 • 1d • Včera ve 13:59
šla jsem tohle, takže asi naředit s olejem 😉 http://kosmetika.doktorka.cz/tea-tree-oil-lekar...

gabca1 • 1d • Včera ve 14:02
ty jo ten tea tree oil je skoro na všechno tak ten se vyplatí mít doma 🙂 Pořídím si ho.

sabayon • 1d • Včera v 17:28
Když není doma Fenistil, stačí i tekutý pudr...

binki • 1d • Dnes v 08:36
tea tree oil je silný, myslím, že se nevyplatí ho dát malému někam, kde si to může ručičkama natřít do oka, jsem pro ten Fenistil gel, ale jestli kupuješ pudr z lékárny, tak si dej pozor, ať jako já nekoupíš s mentolem, ještě existuje další přípravek, který se dá použít i později na neštovice, je to prý lepší než pudr...

aschin • 1d • Dnes v 08:37
uplne zazracne pusobi prirodni pripravek od Weledy Combudoron gel a mast.

bambusko
4. srp 2008

cajovnikovy olej sa predava aj riedeny v sklenenej tycinke s gulickou, myslim, ze je 10%, na ustipnutia uplne super

sonulik1
4. srp 2008

chicco predava taku specialnu tycinku na ustipnutia hmyzom, vek udavaju 0+

titkovamiriam
4. srp 2008

na stipanec je najlepsi ocot! 😀

snupik
5. srp 2008

levandulový olejíček🙂

sasenka
5. srp 2008

Fenistil

matar
5. srp 2008

ja mám tiež to pero po uštipnutí Chicco, ale na domčovi som ešte neskušala. ale ked uštipol komár dcérku, tak jej to pomohlo, vôbec sa už po pretretí neškrabcovala

roasha
6. srp 2008

fenistil gel,pokial je opuch-yellon gel/dobre je to prelepit,aby si to dietatko neskrabalo/ 😉
je dobre si poznacit v kalendari ustipnutie,lebo aj obycajny komar prenasa rozne svinstva,pokial neskor vyskoci nejaky problem/akykolvek/,je prve co sa vas dr.opyta,ci v posl.pol roku dieta nieco neustiplo. 😒 kto by si to vsetko pamatal? 😉

abetka
6. srp 2008

ja davam cicadermu alebo fenistil. A dnes asi strcim do zasuvky aj Raid. Deti su strasne postipane.

daluri
7. srp 2008

Ahoj holky, chci poprosit o radu, jestli některá neznáte babský recept co proti komárům. Nechci použít chemii, do zásuvky nebo ve spray..číhám na ně s plácačkou, ale jsou potvůrky zalezlé. Malá je strašně poštípaná na hlavičce.. jinde nemají šanci, protože ji na noc dávám tenký overálek s dlouhým rukávem i nohavicemi..raděj ať se trochu potí než ať je tak dorasována..
Mám pocit, že jsem kdysi četla namočený hřebíček daný na okně,ale nejsem si jista, zda to bylo proti komárům

manchiny
7. srp 2008

ahojte , tak ja som vyskušala proti štípancom Sudocrem, je to naozaj univerzálny prostriedok. Zalepila som malému miesto kde ho poštípal hmyz ešte kuskom leukoplastu aby si to neutrel a do rána to mal ovela lepšie. máme tiež sietky na okne aj balkone ale niekedy sa stane že preletí ten hnusný hmyz. predvčerom ho dokonca poštípala taká malá čierna muška a tie su ovela horšie ako komáre, aj to som mu natrela sudocremom a na druhý den tam už nič nemal.
a daluri, ja som ešte skušala ako odpudzovač komárov namočený kusok vaty vo vode a troche eukalyptového oleja ,vtedy sami zdalo že to zabralo, ale neviem to určite.dala som to malému k postielke.

kika13
23. srp 2008

prosim poradte 😅 , maly ma uz mesiac na cele stipanec, ale vobec neviem co ho ustiplo, myslela som ze komar, ale mohlo to byt aj nieco ine a vobec mu to nechce zmiznut ma to stale rovnake, potierali sme fenistilom, framikoinom, cicadermou. Nepoznate nejaky zazrak, ak nic nepomoze budem volat doktorke 😢

slunicko552
23. srp 2008

Ahoj já požívám TT olej jak psaly holky,chvilku počkám než zaschne a je to dobré.Nebo jen TT tinkturu,když je to na místě,kde by si to moh dát do pusinky.Nic jiného nevím ☹ l

emita
23. srp 2008

vraj na akékoľvek uštipnutie hmyzom aj napr. poprhlenie medúzou je najlepšia horúca voda. Niečo na tom bude, lebo malého včera večer uštipol komár a hneď nato sme sa šli kúpať a do rána tam skoro nič nemal. 😕 . vyskúšajte aspoň na sebe 😉

aponchie
23. srp 2008

cibuli pretrit..pokud je to rozskrabane dava se i fialka ,ale ne ta klasicka na pusinku na afty ,ale nejaka vylepsena(v lekarne doptat)btw co tak misto chemickych sajrajtu volit site do oken? 🙂