Co na suchý dráždivý kašel?

janeses
2. čer 2008

Ahoj holky, prosím poraďte co na suchý dráždivý kašel.....naše malá už týden kašle, přes den ani né, skoro vůbec, ale v noci jí to hodně dráždí, budí se a pláče. Teplotu nemá. U doktora jsme byli už 2x a na průduškách taky nic nemá...stoptussin tak nějak nezabírá, ...prosím poraďte nějaký lék, jak se suchého kašle zbavit....díky moc... 🙂

cori
5. led 2011

@hojda jj i med je dobrý, ale pro menší děti je lepší cukr bo med je alergen, tak pro jistotu. A je fakt, že se malé pak hezky spustila rýma, což je dobře aspoň to šlo ven 😉

hojda
5. led 2011

@cori no já už automaticky myslím na větší, co už med můžou🙂

lu777
6. led 2011

holky tak náš malej má kašel už asi 6 týdnů... dávala jsem Mucosolvan a Sinecod na noc, protože měl ten kašel nejdřív vlhkej... pak byl suchej ale záchvaty tak jsem dávala jen Sinecod ale nezlepšilo se to a přestalo to zabírat, tak jsme přešli na Robitussin junior... ten zabere ale neřeší asi tu příčinu, pořád se mu to vrací....
tak teď jsme byli u homeopatky a máme nějakou směs a taky Droseru 15 ch před spaním....
celou tu dobu je malej ze školky doma, protože na začátku měl i náběh na zánět stř. ucha... vypadá ok ale ten kašel tam je pořád a tak jako sípá... přitom jsme nebyli venku víc jak měsíc.... připadá mi takovej oslabenej a nevím proč... dávala jsem přitom Imunoglukan... tak teď jsme přešli na multivit. sirup...
no jako nevím co to s ním je, prostě se mi nezdá a nevím jak ho posílit už 😝 nerada bych aby ho poslali na alergologii nebo tak... radí mi zvlhčovat ale to nemůžu, protože to nám tu pak začla plíseň... doporučená vlhkost je 50 a my máme tak 60, tak by to mělo být ok..
možná to je jen od topení, začlo to jak se začlo víc topit 😝

lu777
6. led 2011

jinak něco do něj dostat je dílo, to ho držíme oba s mužem a násilím mu pár minut držím otevřenou pusu až musí polknout 😝
cibuli s medem jsem dělala a to mi přišlo že to trochu na začátku zabíralo ale pak už jsem to do něj nedostala...
homeopatika mu chutnaj jediný 😅

cori
6. led 2011

@lu777 právě ta cibule s medem či cukrem uvolnuje hleny, takže by se pak toho měli dřív zbavit - když se to odsmrká a odsaje - Odsáváte? Malá právě už rýmu ani neměla, ale po tomhle se jí hezky spustila (teda měla, že tu zadní, ale ta prostě nešla ven a musí)
Proč nechodíte ven? Má i horečky? Možná mu to i prospěje na chvilku se nechat profouknout větrem - se rozjede rýma 😉 A kašlete jen v noci či i přes den?

lu777
6. led 2011

@cori ale malej nemá rýmu... dokonce ho kontrolovali na ORL že tam nic nemá... jen jakoby divně chrčí nebo sípe a tak jednou za den nebo dva má obr záchvat kašle kdy se skoro poblinká...
takže je to takovej netypickej kašel... když jdeme ven tak je to spíš horší...
a když mu dám něco na odkašlávání (cibule s medem, Mucosolvan apod.), tak to podporuje kašel a má děsný záchvaty...
už mě i napadlo jestli nemá nějakou alergii nebo astma 😝
no pokud nezaberou homeo tak ho asi zkusím vzít k čínský doktorce protože už fakt nevím co...
dneska jsme byli na návštěvě, tak se divili že jak vypadá zdravě a cestou domů skoro hodinu tak kašlal že pak až brečel choudě...

cori
6. led 2011

@lu777 jůjda a vy jste přímo z Prahy? jestli třeba i to ovzduší tam 😨 hmm, uvidíte snad to nebude astma a nic podobného 😒 at je brzo líp 😉

ludva
6. led 2011

@lu777 Klidně bych na alergologii šla. Takhle dlouhodobý kašel neléčený může průdušku pěkně poškodit. Alergo bych se nebála a co takhle výtěry? Ty máte čisté? Může to být klidně i počasím, v Praze je opravdu hnusně. Náš malej má kašel už měsíc, hlavně v noci kolem druhé.... Zítra budeme mít výsledky výtěrů, pokud budou čisté, klušu na alergo.

lu777
7. led 2011

no na výtěrech právě nic nebylo...
na alergologii se mi nechce protože to co dávají na alergie jsou pěkný sajrajty... a jakmile tam jednou vlezeme tak abysme tam pak jezdili pořád.... takže zkouším to homeo zatím a uvidím... dávám to 3 dny a kašel mi připadá jinej ale kašle pořád.... no ještě vyčkám pár dní, kdyby to nepovolilo, tak asi půjdeme k tý čínský dr...
já chci vyřešit tu příčinu a ne potlačovat kašel, to je k ničemu...

jinak by to mohlo být i kvůli tomu že protekla střecha a pak tu byla plíseň ale ta už není a máme odvlhčovač který i nějak čistí ten vzduch... a malá je ok, tak se tomu divím...
ale je fakt, že on má každou zimu i suchou kůži, nebo jako sušší, takže je možný že to je prostě tou topnou sezonou, že ho to nějak dráždí... ale vlhkost tu máme tak 70 procent, takže sucho tu není a zvlhčovat ani nemůžu, naopak mám zapnutej teď odvlhčovač aby to bylo tak těch doporučených 50-55 nebo tak...
ale vliv na kašel nevidím žádnej.... no asi nejlepší k tý čínský dr, ta mě léčila z kdečeho a vždycky to pomohlo, jen se bojím, že to do něj nedostanu 😒

lusi80
7. led 2011

jj holky,hlavně hodně podkládat hlavu,a prej i polohovat,oni ty hleny stečou právě do krku,ale nedovedu si představit noc abych pořád lítala a polohovalo ho jinak,stejně se otočí jak chce 😀 a něco mokryho na radiátor,taky máme zrovna kašle,už ne dráždivej ale má plnej krk hlenů,tak prej Mucosolvan,ale drží nás to už týden,ten měl teda dráždivej,je to tím počasím no ☹ ☹

venuss
14. led 2011

ahoj holky,máme taky už asi měsíc tyhle problémy. dávala jsem sinecod a na noc fenistil,ale jakmile jsem to vysadila mel to zpatky...Chtela bych zkusit tu cibuli,jen bych se chtela zeptat,kolik dni ji mam davat? a ten jitrocelovy sirup na noc? dekuji Verča

cori
14. led 2011

@venuss ahoj, já koupila ten Jitrocelový sirup na noc v lékárně se zeptej jestli ho malý už může a jak dlouho, tam ti poradí
A ta cibule - já ji dávala tak 3 dny - řekla bych, že i docela rychle zabrala - nám se teda hlavně spustily hleny a tím pádem víc smrkala či jsme odsávali a pak už to tak nedráždilo kašel. Malý je ještě malý, tak bych tu cibuli nedávala dlouho, zkuste a uvite, kdyby měla být alergenem, tak se to projeví brzo...
Ať je brzo líp 😉 a zkuste i prokapávat nos, aj když nemá rýmu tak ty hleny tam jsou - jen nejdou ven, takže je zapotřebí dostat ven, aby nedráždily krk, snad ta cibule pomůže 😉

radka.m.
14. led 2011

ahoj,pokud máte suchý kašel,tak na ten je dobrý stoptusin 😉

venuss
14. led 2011

@cori děkuji za rady. Zkusim a kdyz nepomuze pres vikend cibule,tak zajdu v pondeli k doktorce.
@radka.m. stoptussin mám vyzkoušeny a moc nezabral.☹ to uz zabral vic sinecod,ale po vysazeni se to vratilo.

cori
14. led 2011

@venuss nám se to právě taky vracelo snad přes 3 měsíce 😒 a zabrala až ta cibule a jitrocelový sirup, ale pokud to nepřejde, raděj k dr. běžte, hlavně ať je brzo líp 😉

j.a.n.u.s.
9. únor 2011

Jeste se zeptam, co kdyz dite odmita treba tu lzicku kapek, nebo cibuloveho sirupu....mala uz odmita vsechno, je tak slaba z kasle, nasilim ji to tam cpat???
Jak "premlouvate" sve ratolesti???

Stoptusin nezabral....

@cori
@venuss
@lu777

kamilakop
9. únor 2011

My užíváme Mucosolvan, je sladkej a malá jej vypije bez problémů, říkáme mu s dcerkou "zázračná šťávička."

cori
9. únor 2011

@j.a.n.u.s. Já s tím u dcerky problémy neměla, malý trošku protestoval, ale nakonec to vzdal 😀 jak často máš dávat Stoptusin? Nám ze začátku taky vůbec nezabíral - měli jsme ho 3x denně pak sem ho vysadila začla dávat jen na noc (taky mi připadlo, že vůbec nezabírá) + cibulu přes den a zelpšilo se to.
Lžičkou asi nechce, a ty stříkačky co sou třeba i u toho Stoptusinu (jak má Panadol, Nurofen) tím by to snad mělo jít 😉

j.a.n.u.s.
9. únor 2011

@cori no, nakonec zabral ten Sinecod ....

ten stoptusin ji mudra nasadila uz po treti za jeden mesic!!!!!coz je maras! ted prodelala strevni chripku....a zas se ji kasel vratil, takze na to kaslu, nezabira to....
Ona uz je borocek tak oslabena z tech sracek, rozmrzela z vecneho kasle, ze nechce nic co vypada jako lek....kdyz me vidi se lzickou, uz se propina....to ma 4! Proste to odmita....ale jako bodejt, chutna to horce, nebo moc sladce....ja uz nevim, zkousela jsem ruzne figle....nic, nakonec pomohli Smoulove, jako ze tatka Smoula ten lek vymyslel pro SMouly co jsou nemocni.....(Smoulove ted u nas frci!), takze aspon tak na chvilku.....vecer mi spolkla ty kapky Sinecod, uvidim co rano....je poprve za 4 roky nemocna!!!! Takze v tom litam jako blazen, neznam zadne leciva, vypadam jak magor v te lekarne....

@kamilakop no, u nas taky kouzelny cajicek a stavicka.... 🙂

cudlik27
12. led 2012

Přeji pěkny den.rada bych se zeptala -hodne se tu píše o cibuli s medem doma ho dělavam a je to fakt dobry ale nevim od kolika měsícu to mohu podavat dětem.děkuji za odpovědi

cudlik27
12. led 2012

od kolika měsícu mohu dětem podavat cibuli s medem?dekuji

giselka
12. led 2012

@cudlik27 dětem by se med neměl dávat do ukončeného 1 roku 😉

matka69
29. únor 2012

já tedy musím napsat, že Prothazin je opravdu dobrý pomocník při nočním dušení kašlem. Syn dva dny nespat
a když jsem mu dala Prothazin, spal klidně celou noc až do 8hodin.

orionka00
8. črc 2012

Ahoj chtěla bych se zeptat co mam dělat když jsem chytla kašel a mam hleny,když polknu bolito a za tyden mam jet na tabor mohli by jste poradit skoušeli jsme Mucosolvan a nezabralo to tak kdyby jste vedeli prosim napište 🙂

marcelkamama
13. zář 2012

Nám moc pomáhá, když mažeme psí sádlo z bylinek na hrudník. Uvolňuje to usazené hleny a rychleji se s ním nemoc vyléčí.

alena2564
18. zář 2012

Taky používáme psí sádlo a je vážně báječné, ale musí to být to se psem na obalu z lékárny. Vyzkoušela jsme i několik jiných, trochu levnějších, ale žádné nemělo takový efekt, takže jsem nakonec vůbec neušetřila, takže už s tím neexperimentuji a využívám opravdu to, které mám ozkoušené.

xmalij
20. zář 2012

nevite nekdo prosim jak na rakytnikovy sirup? Nasla jsem recept, ale co me zarazilo, ze po rozmixovani a prosati tekutiny neni kysela, tak se mi nechce tak doslazovat. Vsude se pise, jak nesetrit cukrem, ze prebije tu silenou kyselost...ta nase chutna jak jablecny most!
Kdyz uz dosladim, tak hroznovym...ale ted jak uchovavat, mate nekdo zkusenost jak Vam vydrzi?

diky

magdicek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sandrus1989
2. led 2013

Ahojte prosim Vas,poradte mi mam 5.mesicniho kluka a ma suchej drazdyvej kasel a hrozne se dusi jenom v noci pres den ani tak nekasle.Myslite ze muzu mu davat stavu z cibuli nebo na noc med???

petkula
2. led 2013

@lu777 můžu se zeptat, co vám nakonec pomohlo? Staršího syna právě taky trápí snad už měsíc suchý kašel. Vyzkoušeli jsme už všechno možné (stoptussin, sinecod, mucosolvan...). Přes den je celkem dobrý ale večer a v noci je to hrůza, pořád se budí a nezabírají ani Fenistil kapky. Doktorka ho poslouchala a na průduškách snad nic nemá. Někdy mi to přijde, jestli to spíš není psychického původu, jestli ho něco netrápí.