Co na suchý dráždivý kašel?

janeses
2. čer 2008

Ahoj holky, prosím poraďte co na suchý dráždivý kašel.....naše malá už týden kašle, přes den ani né, skoro vůbec, ale v noci jí to hodně dráždí, budí se a pláče. Teplotu nemá. U doktora jsme byli už 2x a na průduškách taky nic nemá...stoptussin tak nějak nezabírá, ...prosím poraďte nějaký lék, jak se suchého kašle zbavit....díky moc... 🙂

katerinanov
2. led 2013

@petkula Nám hezky zabírá drosetux, je to homeopatický sirup.

lu777
3. led 2013

@petkula nakonec pomohlo homeopatikum Drosera 30ch.... dávala jsem do pití přes den a pak ještě do pusy na noc.... úplně to nevyléčilo ale tak o 1/2 zmírnilo... a zbytek asi doléčil hlavně klid doma, hodně pít, zvlhčovat.... taky probiotika jsou dobrá.... a to delší dobu
psychické to taky může být.... cokoli od žárlivosti na sourozence až po něco co může trápit Tebe...

ellii
28. led 2013

Ahojky, já med nesnáším ani v čaji, neteprve holý 🙂 Zvykla jsem si cumplat pastilky HerbalMed, které mě nezklamaly a zatím mě pomohly, takže si je kupuji pravidelně.

kolhermanecka
2. únor 2013

5 dní ve 40tkách,všechny tři jsme lehly a já myslela,že už máme vyhráno,zvládly jsme to bez pomocí léků,naštěstí:o))jsem ráda,ale přepadl nás šílený dráždivý kašel..zkusím tedy cibuli..díky za tip..:o)))

annieella
5. únor 2013

@kolhermanecka na šílený dráždivý kašel je dobrá Drosera 15CH nebo 30CH.aby zabrala na 100pro mela by se podavat v rytmu kasle.

annieella
5. únor 2013

@petkula na suchy drazdivy kasel trvajici jiz mesic by byla dobra Drosera 30CH rozpustena ve vode a podavana v rytmu kasle

kolhermanecka
5. únor 2013

děkuji za info,dráždivý kašel přešel ve vlhký odkašlávající,postupně se mírnící,cibule tedy vážně zabrala:o))))a ta Drosera 30CH je tedy co?Děvčátka jsou na Jonášově metodě...

slunicko26
5. únor 2013

nám jedině zabral sinecod kapičky po všech sirupech opravdu nej

lena27
5. únor 2013

nám pomahá ACC sirup. poradili nám ho na ušním, když byl stále zahleněný a do 4 dnů byl zdravý.

koteslavek
3. kvě 2013

Dobrý den maminky, po přečtení všech rad jsem se rozhodla že také napíšu komentář, náš Kájik má kašel už víc jak 2 měsíce, nejprve měl jen rýmu pak se přidal kašel. Rýmu jsme přeléčily atb kapkama a na kašel jitrocelový sirup od Mullera,zlepšilo se to asi tak na týden s tím, že stále smrkal. Pak se přidala i horečka,takže klasika Nurofen,stále sirup,kapky do nosu,ale nic tak po týdnu znova k dr, dostali jsme další sirupy a kapky, fenistil,stoptusin,mucosolvat atd,atd a nic nezabralo.teď má kašel tkaovej že se dusí a nemůže popadnout dech, nezabírá nic... jsem z toho už bezradná, tak vyzkouším tu cibuly a pak dám vědět jak to dopadlo.

prezdivkos
3. kvě 2013

@koteslavek Já za sebe velmi doporučuji tymiánový sirup doma dělaný - svařit vodu s cukrem (hrnek vody a hrnek cukru), až se cukr rozpustí nasypat pytlíček tymiánu a nechat do vychladnutí vylouhovat, potom předsedit a podávat každé dvě hodiny jednu až dvě lžičky. Na kašel trpíme od nástupu do školky a tohle nám fakt pomáhá. Brzké uzdravení.

jetynka
3. kvě 2013

@koteslavek není astmatik???co na to říká doktorka???neposlala ho třeba na plicní nebo na alergologii???

dokodag
7. říj 2013

@prezdivkos souhlasím,také nám pomáhá sirup udělaný z tymiánu

alice80
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pavlina12345
6. pro 2013

Kamarádka mi doporučila mi doporučila STOPKAŠEL pro děti od 1 roku. Malý má 1,5 roku a sirup zabírá. Je čistě z bylin a obsahuje navíc beta-glukany, tak vždy dobereme celý (taková prevence). Není drahý, chuťově je slaďoučký🙂

vyekocsi
10. čer 2014

Honda napsala byste jak se vyrábí ta cibule s tím medem jaký je asi poměr díky

slunicqqo
10. črc 2014

já cibuli s medem dávám, nakrájím jednu velkou cibuli , zaliju to medem tak od oka, aby ta cibule se s medem mohla promíchat a nechám to přes noc, pak ráno scedím tu štávu a dávám děckám třeba 5x denně lžičku, také je dobré mazat psí sádlo, pokud ani toto nezabírá , jsou dobré fenistil kapky pro menší nebo dithiaden pro větší , dávám ale až když kašlou hodně a nic přírodního nezabírá, sinecod sirup je také dobrý. Co se týká drosery ,jak tu někdo psal ta je dobrá taky , ale jen pokud dítě začne kašlat třeba kolem půlnoci, pokud jde spat v 8 a kašle už třeba půl hodiny po usnutí , tak na to nám drosera nikdy nezabrala i dr mi to potvrdila že je kolem půlnoci

zuuzannka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kajiinka
15. říj 2014

Stopkašel pro děti můžu taky doporučit, je slaďoučký, malému chutná a hlavně zabírá !!!

kajiinka
4. lis 2014

Nám se osvědčl bylinkový sirup Stopkašel pro děti, nevím kolik je malé ale může se užívat už od 1 roku, je jak na suchý, tak na vlhký kašel a vždycky nám pomohl, dětem strašně chutná, takže s užíváním nemáme vůbec žádný problém, zkus a uvidíš, snad to bude brzo ok.

kajiinka
4. lis 2014

Jéé pardon, já si nevšimla, že už jsem ti jednou psala 🙂...tak to ignorujte 😀

uvaludmila
13. pro 2014

@kejka Med je dobrý při vykašlávání, při vlhkém kašli, při suchém, dráždivém nedoporučuji... Suchý kašel se má tlumit, ale při použití medu nutí dítě ke kašlání, a tím ho namáhá

jindradraha
26. říj 2015

Nám pomáhá STOPKAŠEL pro děti. Jednak jim pomáhá vykašlávat a taky klidněji spí oba, nebudí se navzájem tím, že by kašlali a STOPKAŠEL je nechá vyspat, to se mi moc líbí a hřeje mě to na srdci, rpptže jsem hned méně stresovaná.

darinkascholasterova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
apple11
1. pro 2015

My děláme domácí sirup z divizny a je to na kašel to nejlepší! 🙂 Ale prodává se i v lékárně! 🙂

chelexi
30. lis 2016

Doporuceni na stekavy kasel 10m dítěte?

barushet
5. pro 2017

Odkdy se může dát ten sirup z cibule a cukru? Malá má skoro 9 měs., ale cibuli ještě zavedenou nemáme.