• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co proti horečce u 5 - 6letého dítěte?

7. července 2014 
Prosím o zkušenost, co proti horečce u 5 - 6 letého dítěte (cca 17 kg). V lékárně mi nic neporadili. Nurofen ani panadol už bohužel nezabírají, běžný paralen je prý až od 21 kg.
7. črc 2014 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 zkus klasický dětský paralen :slight_smile: ,já musím naší dávat už klasickej protože má 23kg a nen dětský už nezabírá
7. črc 2014 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lenkazdenek O tom mi v lékárně tvrdili, že neexistuje. Grrr. Jak může v Chytré lékárně pracovat nechytrá lékárnice :angry:
7. črc 2014 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co zábaly? Aspoň na kotníky, zápěstí - trochu studené vody s octem?
U nás to zabíralo...
7. črc 2014 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale existuje,jmenuje se paralen 125 -dávkování je 3x až 4x denně v odstupu 4-6 hodin od 17-20 kg může 2 tablety...někdy mi příjdou ty lékárníci spíš jako špatně informovaný prodavači
7. črc 2014 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@veruska007 Kupuji Nurofen active pro děti. Jsou to kousací/cucací tablety. On je sice psaný až od šesti let, ale není problém dát i tříletému dítěti. Ty sirupy jsou při vyšších váhách už k ničemu, protože se z toho množství dětem dělá akorát špatně. V jedné tabletě je 100mg iburofenu. Takhle těžké dítě může jednu tabletu, desetikilovému se dá dát půlka. Mně to poradila před časem kamarádka farmaceutka a od té doby sirupy nekupuji. Na střídání mám normálně Paralen 125, který je vhodný i pro děti. Pro 21kg dítě už tedy můžeš koupit paralen s vyšším obsahem paracetamolu (tady toho by měl dostávat dvě tablety, což už je nepříjemné). Bohužel je to klasická tableta, takže je to prostě hnusné a hořké. Pětiletý to normálně polkne a zapije, tříletá nechce. Ale vždycky to načasuji tak, abych mohla dávat v noci Nurofen právě proto, že je sladký a dětem chutná, takže když mají v noci teplotu, tak to prostě ochotně zbaští (nemusí se to ani zapíjet).
7. črc 2014 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky dávam paralen, mladší dětskej starší už půlku nomalniho, překvapuje mě informovanost lékarny, dětskej paralen funguje už pár let
7. črc 2014 v 15:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
U nas porad zabíra sirup panadol.Zabaly na čelo,ruce,omyvaní studenejší vodou (jakou snese) a octove zabaly..
7. črc 2014 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám doma oboje - paralen pro děti i ten Nurofen Active a ten teda vede, takže když náhodou musíme, tak v 90% volím nurofen, syna většinou trápí bolesti ucha nebo růstové. Ale paralen už taky slupnul.
7. črc 2014 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek