Co proti horečce u 5 - 6letého dítěte?

veruska007
7. črc 2014

Prosím o zkušenost, co proti horečce u 5 - 6 letého dítěte (cca 17 kg). V lékárně mi nic neporadili. Nurofen ani panadol už bohužel nezabírají, běžný paralen je prý až od 21 kg.

lenkazdenek
7. črc 2014

@veruska007 zkus klasický dětský paralen 🙂 ,já musím naší dávat už klasickej protože má 23kg a nen dětský už nezabírá

veruska007
autor
7. črc 2014

@lenkazdenek O tom mi v lékárně tvrdili, že neexistuje. Grrr. Jak může v Chytré lékárně pracovat nechytrá lékárnice 😠

elvira
7. črc 2014

A co zábaly? Aspoň na kotníky, zápěstí - trochu studené vody s octem?
U nás to zabíralo...

lenkazdenek
7. črc 2014

Ale existuje,jmenuje se paralen 125 -dávkování je 3x až 4x denně v odstupu 4-6 hodin od 17-20 kg může 2 tablety...někdy mi příjdou ty lékárníci spíš jako špatně informovaný prodavači

amabilis
7. črc 2014

@veruska007 Kupuji Nurofen active pro děti. Jsou to kousací/cucací tablety. On je sice psaný až od šesti let, ale není problém dát i tříletému dítěti. Ty sirupy jsou při vyšších váhách už k ničemu, protože se z toho množství dětem dělá akorát špatně. V jedné tabletě je 100mg iburofenu. Takhle těžké dítě může jednu tabletu, desetikilovému se dá dát půlka. Mně to poradila před časem kamarádka farmaceutka a od té doby sirupy nekupuji. Na střídání mám normálně Paralen 125, který je vhodný i pro děti. Pro 21kg dítě už tedy můžeš koupit paralen s vyšším obsahem paracetamolu (tady toho by měl dostávat dvě tablety, což už je nepříjemné). Bohužel je to klasická tableta, takže je to prostě hnusné a hořké. Pětiletý to normálně polkne a zapije, tříletá nechce. Ale vždycky to načasuji tak, abych mohla dávat v noci Nurofen právě proto, že je sladký a dětem chutná, takže když mají v noci teplotu, tak to prostě ochotně zbaští (nemusí se to ani zapíjet).

denyzuza06
7. črc 2014

taky dávam paralen, mladší dětskej starší už půlku nomalniho, překvapuje mě informovanost lékarny, dětskej paralen funguje už pár let

missymici
7. črc 2014

U nas porad zabíra sirup panadol.Zabaly na čelo,ruce,omyvaní studenejší vodou (jakou snese) a octove zabaly..

jmisa
7. črc 2014

Mám doma oboje - paralen pro děti i ten Nurofen Active a ten teda vede, takže když náhodou musíme, tak v 90% volím nurofen, syna většinou trápí bolesti ucha nebo růstové. Ale paralen už taky slupnul.