Co se vám osvědčilo nejvíce na prdíky?

wamp22
15. led 2013

Chci se zeptat, co se vám nejvíce osvědčilo na prdíky u miminek...jestly espumisan nebo infacol, co je podle vás lepší 🙂 malý nato teď hodně trpí ☹

andreaskod
15. led 2013

Mě se nejvíce osvědčil espumisan, vždy když má dcerka problémy, nakapu jí pár kapek na dudlík. Doporučila mi ho švagrová, která je dětská doktorka. 🙂 🙂

blahova_andrea
15. led 2013

mě prcek nechtěl tyhle věci polykat, tak jsem mu dělala fenyklový odvar

jantarka
15. led 2013

Náš malý jedině Baby Calm 🙂

slundo
15. led 2013

Probiotika Bio Gaia - drahá investice, ale měly dlouhodobý efekt. Jinak jsme používali Baby Calm ( zabral jak kdy ) a když bylo opravdu nejhůř, tak rourku. Jinak takové ty běžné věci- cvičení s nožičkama, nahřívání bříška, fenykl, chování a taky se nám osvědčil dětský uvolňující olej Saloos. Nejúčinnější rada je -obrnit se trpělivostí a počkat až to přejde.

wamp22
autor
15. led 2013

Holky a ty probiotický kapky jsou od ukončeného 1.měsíce a my máme jen pár dní přesněji teda týden, takže to dávat nemůžu, že?...

dana3262
15. led 2013

@wamp22 nam tyhle veci nepomahaly. BioGaia jsou dobra vec, tim nic nezkazis, ale ty ostatni bych nedavala. Kolikrat se ani neda poznat proc mimino place. Hned si kazdej mysli, ze jsou to "prdiky" ale to nemusi byt pravda. Ja bych tim mimino necpala a uz vubec ne dlouhodobe (coz se vlastne naopak doporucuje). Na fenykl taky pozor, ve vetsim mnozstvi (to je individualni, takze to taky nejde moc odhadnout) muze pusobit opacne. Spis s nim pocvic, teply na brisko a casem zkuste ty biogaia. Znas polohu na tygrika? Na ruce? To je taky dobry, ale nejvic pomaha chovat chovat chovat..to se osvedcilo nam.

monad
16. led 2013

nám esspumisan v kombinaci s rourkou tu několikrát denně

langovad
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kamimik
20. led 2013

U nás taky vyhrál Baby calm...a když už nezabralo nic, tak zabrala vždycky rektální rourka 😉

karbi
13. bře 2013

Nám hodně pomohl Espumisan. Stačilo 5 kapiček před každým kojením a byl klid 🙂I naše pediatrička ho hodně doporučuje.

vendullka
13. bře 2013

Za nás baby calm, osvědčil se skvěle u obou dětí

zuzanaa2
16. bře 2013

Holky, já se právě vrátila z porodnice a už tam sestřičky dávaly dětem Espumisan a maminky si ho moc chválily.

lamarika
16. bře 2013

Infacol, vyzkoušela jsem kde co, ale tohle opravdu zabralo. Navíc nám ho doporučili (a i nabalili) na jipce v Brně kde ho dostávají předčastňáčci 😉

karbi
18. bře 2013

Já o espumisanu věděla taky už z porodnice. Talé ho tam při potížích dávali. Pak mi ho doporučila i pediatrička. Prý je k dětským bříškům šetrný a působí pouze tam, kde má 🙂

lucyvivien
18. bře 2013

krém Pupík 🙂

zuzanaa2
23. bře 2013

Holky hlavně je super, že existuje něco co pomůže miminkům a můžou to hned, jelikož můj malý má bolesti bříška asi od 4.,5. dne. Například probiotika může mimi až od 1. měsíce. Takže buďme rádi za espumisan.

sonia79
23. bře 2013

SabSimplex. V době největší krize jsem na radu Dr. v nemocnici dávala klidně před každým kojením .. plus Lactobacilus, takový ty tobolky co se dají rozloupnout, na lžičku trochu MM a do toho rozmíchat a do prcka nějak nacpat - byla to sranda, malá mi do toho vždycky foukla takže jsme měly obě bacílky všude 🙂

barcule24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzanaa2
1. dub 2013

u nas si espumisan dava uz i manzel a pochvaluje si 🙂

sirina2
10. dub 2013

Mně se hodně osvědčily masáže bříška a pokládání na něj. Před
každým kojením dávám espumisan. Zabral dobře!

majda31
22. dub 2013

nám taky zabírá espumisan..zkoušela jsem i sab simplex, ale přišlo mi, že má kratší účinek, s ostatními přípravky zkušenost nemám. taky mi hodně pomohlo masírování bříška speciálním uvolňujícím olejíčkem..mají myslím v Dmku. ale tak možná masáže obecně...tenhle mi přišel fajn a hlavně voněl..myslím po fenyklu - takže taková venkovní náhražka fenyklového čaje..na čajíčky se chystám optat doktorky, zda už bych taky mohla dávat mimču a nejen sobě 🙂

pipipuncocha1
30. led 2014

za mě určitě espumisan. infacol má sice lepší dávkování, ale nezabíral tolik, taky byl dražší a tak dlouho nevydržel.

lucienn5
30. led 2016

Ono je to vlastně tak nějak jedno jestli espumisan nebo infacol. Oba totiž mají látku simethicon, který odvádí prdíky z těla, což je jejich hlavní funkcí. Pak ale můžeš můžeš mít i koliku kvůli intoleranci laktózy a na to jsou pak speciální kapky coliprev. To byl náš případ a jsem za ten coliprev fakt vděčná, protože jsme do té doby vyzkoušeli dost kapiček a až tyhle pomohly ...