Co vám nejlépe zabralo na rýmu a kašel u dětí?

ikaterina
13. zář 2013

Dcera (2 a půl roku) má už týden v kuse rýmu a kašel (rýma spíš tekutá a kašel ne suchý a nekašle v jednom kuse, spíš nárazově takový chrlák) a nemůžu ji toho zbavit. Používám na kašel Mucosolvan a na rýmu Nasivin, ale vůbec to nepomáhá ☹ Co zabralo vám u vašich dětiček? Předem díky za tipy 😉

mamkamarketa
13. zář 2013

Na kasel bud drosetux (homeo) anebo pak robitussin

gilotek
13. zář 2013

Ambrosan, Stodal, Nasivin, Olynth od 2 let.................. a trpělivost 😔 U nás jsou běžně kašle i 3 týdny 🤐

kettm
13. zář 2013

Nemůžu si pomoct ,ale nám asi nejvíc pomáhá cibule s cukrem.-) A to jsme těch drahých sirupů už vyzkoušeli, na noc na zklidnění dávám Sinecod sirup.

pavca87
13. zář 2013

Tak nam na rymu hodne pomohl Quixx nosni sprej

antarres
13. zář 2013

Na rýmu máme antb. kapky do nosu Pamycon, pak sirup Areius (na předpis), Olynth, Otrivin, Nasivin, Sinupret do pití, pak odsávačka do nosu, ale že by nám to vyloženě pomohlo a urychlilo rýmu, tak to ne... Ještě dávám koncem srpna denně kolostrum dokud nedoberou děti 2 lahvičky, řekla bych, že teď máme rýmu s mírnějším průběhem a loni jsme marodily taky jen jednou na podzim a pak už vůbec až do konce března. Tak nevím no... A ještě jsme tedy jezdili každý víkend na hory a pak jsme tam byli 2x týden, to nám taky asi pomáhá no... Já jsem se toho s malinkou (tenkrát jí ani nebyl rok) nebohla zbavit, pořád jí stékal hlen do krku, odjeli jsme na hory a tam se toho zbavila, od tý doby dobrý...

veronikaka
13. zář 2013

Do nosu Nasivin (ale s mírou), na suchý kašel Sinecod (přes noc malá začne vždy odkašlávat) a pak když jí kašel přejde na "odkašlávací", tak přecházíme na Ambrobene. Přiznám se, že bylinkový sirupy na nás vůbec nepůsobí a kašel se táhne strašně dlouho. Ta cibule s cukrem je prý taky dobrá .... a přírodní (nikdy jsem ji nezkoušela).

kopretina82
13. zář 2013

Za nás taky cibule s cukrem (abych přerazila tu pachuť, přidávám lžičku medu) a do nosu quixx 😉 😉

iluss
13. zář 2013

na kašel stoptussin a na rýmu mořskou vodu

honzulka
13. zář 2013

U nás na suchý kašel a na noc jedině Sinecod kapičky a přes den spíše tu cibuli a teď vše řeším přes homeopata...Na rýmu u nás jedině Quix a když je nehůř,tak Nasivin na noc...Pozor na ten Pamykon,je návykový a nesmí se dávat častěji než po půl roce.. ☹ Možná zkusit doktorku,aby to nebyla alergie.. 😠 Kašel se léčí opravdu i několik týdnů..zkusila bych klidně ti cibuli s tím cukrem,tím určitě nic nezkazíš a je to přírodní.. 😉

vlckulka
13. zář 2013

při rýmě ihned nasazuji Sinupret a do nosu stříkám Stérimar CU přes den a na noc dávám Nasivin, na suchý kašel Sinecod a jak se změní na vlhký, tak Mucosolvan

lucieandrlova
13. zář 2013

Nám pomáhá sirup Nasivin sinus. Je sice od 3 let, ale pediatrička řekla, že to nevadí. Dávám trochu menší dávku. A přidávám probiotika Biopron na posílení organismu...

markkketa
13. zář 2013

na rýmu jen zvlhčujeme mořskou vodou nebo máme od Weledy kapičky s rozprašovačem Rhinodoron- ale u nás jsem je nesehnala, mám je z Německa a na kašel nám zabral tymiánový sirup- domácí výroba. Přijde mi, že je potřeba ten kašel stejně přečkat a ty přípravky jsou jen pro usnadnění kašlání, tak na co cpát dítěti farmaka s vedlejšími účinky, alkoholem atd.

bledulka
13. zář 2013

jakmile začne nachlazení, tak zvyšujeme dávku imonoglukanu + dávám preventan

na rýmu na začátku dávám nasivin (hlavně na noc,aby sliznice oplaskla)
na kašel -na tlumení přes noc dávám sinecod (případně stoptusin,ale sinecod mám radši,tak kupuju ted ten)
pokud mají spastický kašel, tak spiropent sirup (na recept) případně na noc zyrtec

super zkušenosti na kašel máme s erdomedem, takže taky používáme (je na recept,pjištovna na něj přispívá jen na urč. diagnozy, takže si ho platíme celý)

no a k tomu dávám inalovat vincentku, na noc výš pod hlavou

kammka
13. zář 2013

trpělivost...a odsávačka na vysavač.. 😉

dagina
14. zář 2013

inhalace vincentky dle potřeby, třeba 6x denně. Když má dcera náznak rýmy, inhalujeme, další den je fit.

anitta
14. zář 2013

Vincentka do nosu, sterimar do nosu, caj s medem a citronem spousta pvoce a zeleniny a vypit hrnek vincentky . Za tri dny byl uplne ok. Na suchy drazdivy kasel Sinecod a jak jde do vlhka prejit na Mucosolvan sirup junior.

skvrne2
14. zář 2013

Já jsem teď malýmu pořídila na kašel sirup z nabídky http://www.akcniletaky.com/letak-drmax-lekarna-... Ambrobene a musím jen chválit, zabral mu celkem rychle :o))

vrtelka
14. zář 2013

Může cibuli z cukrem i půlroční kojenec nebo z medem .Furt jsme nemocni ,už jsme měli troje antibiotika a jednou jsme to zvládli bez nich,ale v nemocnici krmení sondou no nosu a ted ho ten kašel chytil z novu a chi předejít tomu,aby zas zkončil v nemocnici nebo na antibiotikách i inhalujem a máme takovy hnusny chrchlavy kašel .

mircaaa
10. pro 2013

STOPKAŠEL pro děti od 1 roku. Je to čistě bylinný sirup, navíc obsahuje beta-glukany, což navíc podporuje jejich imunitu. Výhoda je, že je na suchý, vlhký kašel, uvolňuje hleníky, takže bereme klidně i při rýmě. Díky bylinkám můžeme brát jak dlouho chceme, takže většinou dobereme. V ledničce vydrží otevřený ideálně 3 měsíce a chuťově je sladký, takže se nebát, že ho děti nebudou chtít🙂

veronikadomanska
29. pro 2013

Na rýmu doporučuji Nasic pro děti - nos uvolní a vůbec neštípe, nepálí (což občas u jiných kapek bývá problém). Má hojivé složení, takže by měl dutiny regenerovat. Každopádně účinkuje parádně 😉

pampalin
30. pro 2013

Tak my při rýmě vystříkáváme nosík hodně často 'Vincentkou a na noc dávám Nasivin kapky. Při kašli Sinecode sir. na suchý, kdyýž se změní na vlhký, tak Mucosolvan. Taky dost často dělám cibuli s cukrem nebo medem anebo domácí tymián. sirup.
Jinak se i já přifařím s otázkou - je pravda, že Stodal působí jak na suchý, tak i na vlhký kašel?
Jdu juknout i na ten Stopkašel, to vůbec neznám.

kasa
30. pro 2013

Na kašel který trval zhruba měsíc a nezabíralo už opravdu nic od stoptusinu,mucosolvanu,sinupretu,stodalu.....prostě z lékárny jsme vyzkoušeli vše ,malému zabral Taneen z justu,je vhodný i pro astmatiky ,alergiky sice stojí 660kč ,ale když si spočítám kolik jsm nechali v lékárně peněz a kolik to stálo nervů,tak toto zabralo do 4 dnů byl klid.A u kamarádky malý asi bude astmatik,a byl zahleněný úplně fest asi půl roku v kuse ,tak u toho to mělo až takovou reakci ,že po 5 dnech braní se to vše uvolnilo a začal ty hleny až zvracet ale fakt se konečně mu ulevilo,protože ten bobek trpěl hodně.

kachidlo
30. pro 2013

U nás zabralo až když jsme malého naučili pořádně smrkat. Do nosu si začal stříkat Vincentku ve spreji pro děti. Na kašel u nás Mucosolvan, na noc zapnutý zvlhčovač, rozstříknout Respiran. Když už se trápil moc dlouho a byl unavený z kašle.Na spaní jsme dali Fenistil.

lucka662006
30. pro 2013

Ahoj, na kašel Stoptusin (jen na noc), na rýmu občas odsát, ale trvalo to vždy cca 9 dnů, také už jsem se pokaždé divila, jak dlouho to trvá, ale doktor mi sám řekl, že to bude trvat déle, ať nečekám, že to bude za 3 dny pryč... Také jsem dávala dětský čaj proti nachlazení.

mmaarrkkeett
30. pro 2013

ja dceri davam Sinupret-leci kasel i rymu naraz,zkratka horni cesty dychaci...ucinkuje perfektne,davkovani je 3x denne 15 kapek...je prirodni...

lu777
30. pro 2013

na rýmu omezit mléko a cukr, do nosu stříkat mořskou vodu (i preventivně) a naučit pořádně smrkat, pokud neumí tak odsávat klidně i většímu dítěti (lepší než zánět dutin nebo ucha, obojí děti měly)..
na kašel čaj na odkašlávání (průduškový), zvlhčovat vzduch, jitrocelový sirup nebo tymiánový (dá se udělat doma) nebo nakrájet cibuli, zalít medem, nechat pustit šťávu, v lednici vydrží týden dva klidně (do krabičky, jinak voní celá lednice 😉 )....
na kašel v noci Sinecod a zvlhčovat, dát pod hlavu polštář

jinak na podporu jsem dávala např. Grepofit... na bolest v krku nejlepší co jsem našla Grepofit spray, jediný co nám zabírá 🙂

kajiinka
24. říj 2014

Nám pomáhá bylinný sirup, Stopkašel pro děti, je u nás hodně oblíbený, nejen kvůli svému učinku, ale hlavně kvůli chuti, je sladký úplně. A jeho hlavní výhodou je, že je dobrý jak na suchý, tak vlhký kašel, máme odzkoušeno na obou a funguje.

martinides
17. kvě 2018

ted se na trh opět vrátil sirup Nasivin, je pro děti od tří let a maminky si ho hodně chválí. Dá se koupit v každé lékarně.