Co vše je nutné pořídít pro 1. měsíce života mimča?

pavlina05
14. led 2011

Ahojte!
Už je to nějaký pátek co jsem rodila a nějak jsem pozapoměla co vše je nutné pořídit na první měsíce života miminka.
Jako Bepnten,Sudocream,borová voda...
Paradíte? Máte někdo seznámek?
Díky moc 😉 🙂

dadous
14. led 2011

ještě líh na pupík

triowax
14. led 2011

Ahoj

měli jsme doma krem na zadeček, používala jsem weledu, lih na pupik, borovou vodu, opthalmoseptonex.

shaula
14. led 2011

Jediné, co budeš určitě potřebovat, je krém na zadeček - super je Bepanthen, nebo si kup v lékárně jejich míchaný, vyjde mnohem levněji - stál mě cca 30 Kč, na běžnou prevenci dostačující. Welleda je také dobrá.

Ostatní věci až dle potřeby - líh na pupík jsme vůbec nepotřebovali (navíc podle mě líh je zbytečně drastický, nestačil by Betadine?). Cokoliv do očiček je taky zbytečné, pokud budete mít nějaký problém, poradí ti v porodnici, ale většinou neptřebuješ vůbec nic.

No a potom podle toho, v čem budeš koupat - jestli čistou vodou, stačí toto. Případně tělové mléko, ale někdo nepoužívá ani to. Ono méně je někdy více 😉

el267
14. led 2011

místo líhu desinfekci ve spreji( byla mi doporučena v nemocnici a použiješ i později)
něco na zadeček
olejíček na tělo- je lepší jak těl. mlíko
Nosní kapky+ vat. tyčinky( já mám s mořskou solí, dá se použít i Vincentka, nebo Nasivin kapky)
Něco na prdíky, mast nebo olejíček( koupíš v lékárně nebo ve zdravé výživě)
Na koupání ze začátku pouze čistá voda, později něco koupíš

kjajule
14. led 2011

Líh na pupíček , ale já bych koupila spíš ten Betadine nebo Dettol 😉
Borová voda, ale myslím že stačí i obyč převařená voda na očička když je potřeba a nemáte žádný problém 😉
Na zadeček Bepanthen nebo namíchaná mast z lékárny jak píše shaula 😉
A já bych měla doma pro všechny případy čípky paralenové a panadolové a sirupy Panadol , Nurofen nebo nějaké jejich příbuzné 😉
Pak na nosánek Libenar, odsávačku (mě se osvědčila na vysavač )
Pupík, flatulin nebo podobné na bříško, a i polštářek s třešnovými pecičkami pomáhá 😉
Na mazání jsme měli obyč slunečnicový olej z lékánny a byl dobrej 😉
Na koupání nic obyč voda 🙂 Méně je více 😉

hansed
14. led 2011

Ahoj, tak určitě krém na zadeček (skvělý je Sudocream, nebo i Nivea na opruzeniny), používala jsem i olejíček na tělíčko, i když jsem koupala v čisté vodě 🙂 líh na pupík mi doporučili v porodnici, na první kontrole mi ale naše mudra řekla, že to není nutný.... do očiček až kdyby byl problém 😉 a to ti doporučí doktor... kdyby byl problém rýmou, tak nějaké kapičky (stačí i fyziologicý roztok Otrivin pro děti... a pak podle nutnosti a potřeby 🙂

skajana
14. led 2011

Myslím, že z toho co píšeš, už potřebuješ opravdu max tu mastičku na zadeček 🙂 jinak @shaula - líh není nijak extra drastický, hlavně oproti betadinu, který by se u dětí do 6. měsíců vůbec používat neměl...kromě toho by se měl i potom ředit, což ze zkušenosti co mám dělá málokdo 🙂

alcatko.j
14. led 2011

Ja si myslim, ze ze zacatku neni skoro nic potreba😅 ale pravda, je to uz nejaka doba, co jsme mela miminko😅
Vetsina miminek ma plet jako miminko😅 a neni treba na nej nic patlat, si myslim...az podle toho, zda by miminko melo nejake potize nebo tak a to myslim staci az dle potreby, do lekarny muzes skocit kdykoliv, nebo tatinek..

ten líh...

do koupele bud nic, staci omyvat vodou, nebo kdyz uz, tak treba jen emulzi LINOLU.

Pak asi neco na ten zadecek, treba bepanthen, tim potres popripade i bolave bradavky...

kanavit a vigantol ti predepise pediatr...

vsechny ostatni leky , masticky, kapky jsou podle me zbytecne, dopredu... vatove tycinky, odlicovaci tamponky, teplomer atd mas urcite doma..

Z drogerie pak treba vlhcene ubrousky(ale stejne je nejlepsi zinka a voda), odsavacku, teplomer, pleny😅 a vsechnyx ty kravovinky, no😅
ja vim, ze je prijemne a prakticke mi vse po ruce, ale ze zkusenosti vim, ze jsem ted hromadu veci vracela do lekarny nebo vyhazovala..

xkacatkox
14. led 2011

ahojky, já měla welledu na koupání, sudocreaum a welledu na zadek, optalmo-septonex, líh na pupek,libenar do nosu, paralen čípky, Sab-Simplex na prdíky, bepanthen na všechno, 😀 zbytek koupíš dle pokožky atak, taky bych se zajímala zda ty nebo manžel nejste atopici, a dle toho kosmetiku

sussanah
15. led 2011

mela jsem to podobne jako Kjajule, po mesici jsem dokoupila Babycalm (a stridala s sabsimplex) a jeste bych doporucila lekarskou vazelinu, je dobra pri zavadeni cipku a mereni teploty. Pozdeji podle problemu se muze poridit jeste rektalni rourka, u nas to byla velka pomoc. Obecne z kosmetiky jsme meli minimum, mazali jsme slunecnicovym a olivovym olejem, na koupani jsme davali taky jen trochu olejciku. Mydla typu sebamed jsme zacali pouzivat az tak kolem 5-6m.

romana29
15. led 2011

teploměr, teď v zimě bych asi koupila Libenar, kdybych čekala miminko a mělo ucpaný nosík a třeba kdo bydlí někde na vesnici nebo mimo dosah lékárny pak bude o víkendu zbytečně šílet + odsávačka hlenů.
V porodnici dostaneš ten papírový kufřík a tam jsou i vzorečky, stejně tak ze zdravotní pojišťovny.
Já teda dávala hned od narození do koupele pěnu pro miminka, aby mi hezky vonělo + mýdlo a tělové mlíčko - nemáme ale v rodině alergii ani nic podobného, takže jsem obavu neměla, kdybychom něco měli, tak nepoužívám.
No a hned od prvního týdne jsme měli na poličce Babycalm - do měsíce jsem se na něj jen zbožně dívala a modlila se, abych jí ho už mohla dát 😀

ivuska.h
15. led 2011

Libenar je zbytečné tahání peněz z rodičů. Stačí flaška Vincentky za pár korun a kapátko z lékárny.

petkula
15. led 2011

Digitální teploměr (nebo nějaký vhodný pro mimi), líh na pupík, odsávačka hlenů.
Jinak jsme si dlouho vystačili se vzorky z porodnice (byl tam i ten Libenar a spousta krémů na opruzeniny a další 😉

zdezli
15. led 2011

Tak ja porizovala pouze Bepanthen a Sab Simplex. Vitamin D nam dal nas pediatr uz v porodnici, na pupik mi dula donesla detsky pudr. Tim jsem ho zasypavala do te doby, nez upadla svorka. Az pote jsem poprve koupala. Jinak jsme zpocatku nic jineho nepotrebovali...

weri1
15. led 2011

Já měla na očička opthalmoseptonex, na pupík líh, do vody Hipp, zadeček nám jen vodou nešel smýt, rybí mast namichanoou v lékárně na zadeček, mast na tělíčko leniens taky z lékárny namíchané, vitamín K,D od pediatra,sab simplex
@romana29 já myslela, že ses spíš děsila toho abys nemusela babycalm dávat, tohle bylo teda moje zbožné přání aby prdíky neměl 😕