Dcera je nachlazená. Co jí mám dát za léky?

prde_lina
24. lis 2010

Naše malá je od včerejška nastydlá, klasika rýma, kašel a pravděpodobně ji škrábe v krku, protože tak divně chrchlá a polyká, zkrátka něco jako dělám já, když si snažím ulevit od té bolesti... Teplotu má 37,6, výš jí zatím nestoupla, ráno ji dokonce neměla vůbec. Co jí mám dávat za léky? Zatím dostala jen kapky na kašel, na rýmu nic nevedem, musím do lékárny a na škrábání v krku asi nic není...

Měla bych jít k dr.? Nebo počkat, jestli se to zhorší? Je tam dnes jen do dvanácti, takže pokud jí začnou teploty, musela bych tam až zítra... Ale tak nějak si říkám, že když nemá horečku nad 38, je to asi zbytečné ne? Ještě by tam chytla něco horšího.. S čím chodíte k doktorům vy?

k.ate
24. lis 2010

Já se vždycky koukám do takovýho sešitku, co jsme dostali v porodnici a ten mi pomáhá se rozhodnout 🙂 A taky dávám na svůj vnitřní pocit a zatím to vychází. Každopádně když má malá teplotu + to všechno ostatní, asi bych už k doktorce šla...

breberka
24. lis 2010

@prde_lina kolik je holčičce?

prde_lina
autor
24. lis 2010

Malé je rok.. Teplotu má, ale jen zvýšenou, tak právě proto váhám.. Zase v čekárně u dr. můžou být víc nemocné děti a zhorší se to.. Navíc venku mrholí se sněhem, takže to jí taky moc nepřidá to počasí

breberka
24. lis 2010

@prde_lina já na uvolnění a bolest dávám Nurofen pro děti v sirupu a vždy to zabralo, pak kapky do nosu Nasivin a na kašel Robitusin, k dr. jsem šla jen když se nám teplota nedařila 2 dny srazit a nebo když kašlal a já se bála, aby to neměl na průduškách
zkus dr. jí zavolat, co ona ti poradí

prde_lina
autor
24. lis 2010

Tak jsem jí teda zavolala a prý pokud se nějak vyloženě nedáví, tak chodit nemám, pouze pokud se to zhorší, stoupne teplota, tak přijít třeba zítra.. Jinak mi doporučila přes den Hedelix (ten musím koupit odpo v lékárně), na noc Tussin (ten už jsem jí dala) a nějaké kapičky do nosu, Breberko ten Nasivin je dobrý?

lucie777
24. lis 2010

Já dávám Panadol, na kašel, pokud už není zahleněná a neodkašlává, ale spíš je ten kašel suchej, tak je dobrej Stoptusin sirup a do nosu stříkáme mořskou vodu a odsáváme..

crca
24. lis 2010

Teď jsem tohle řešila a řeším taky 😅 Oba mají rýmu,ale takovou tu fuj hustou 😖 ,tak kapu taky Nasivin a na ně teda nedám dopustit-odsávám a jde to krásně ven 😉 S kašlem to není tak zlé,ale dávám Hedelix tak 2xdenně a teplotu naštěstí nemají,jen mě kluk trochu troubí-no,vypadalo to,že mu to přejde na laryngitidu,ale podchytli jsme to včas a snad je to dobré.Zrovna včera jsem si ale říkala,že asi s holkou zajedu kvůli té rýmě,je to už týden a tak aby nám buď radši udělala stěry,nebo dala jiné kapičky do nosu.Nasivin jsou dobré,ale můžou se používat jen týden.....,ale tím že nemaj teploty tak to zase až tak neřeším-dneska už je na tom líp,takže nikam nejedu 😅

meleri
24. lis 2010

mě by spíš zajímalo, když máte nemocné děti s rýmou jsou unavené ale nemají teplotu, chodíte přecejen ven? teda určitě ne na půl dne že, ale ta hodinka myslíte že je ok?

berenika39
24. lis 2010

petr taky 😝 😝 😝 . od září si to přehazujeme doma ve čtyřech lidech jak horký brambor.
Nejdřív rýma tekutá, pak hustá, dva dny teplota, někdy víc, někdy míň a tím to hasne. Nemívá kašel. K lékaři nechodíme, šla bych, pokud by se mi zdálo, že nemůže polykat nebo měl vysoké horečky, nešly by srazit, kdybych si myslela, že to může být na antibiotika. U mudry je to v tomhle období asi jako všude - nátřesk, čeká se hodinu a víc, plná čekárna jiných nemocí, takže když to jde, kurýrujeme se doma.
Nasivin super, na teplotu petrovi víc zabírá nurofen. Odsávám,odsávám odsávám, to strašně pomáhá.

@meleri když to má bez teploty, jen nudli, tak po spaní odpo většinou něco krátkého vymyslíme, pěšky pro pečivo, nebo krátká procházka. většinou když je takhle nastydlý, tak je úplně ok, narozdíl ode mně si nedělá hlavu a blbne jako o život. celý, den doma bývá poměrně zajímavý 😝 .

breberka
24. lis 2010

@prde_lina nám pomáhá a ještě to kombinuje se sprejem od Nivei s mořskou solí, abych malému stále nekapala kapky

meleri
24. lis 2010

@berenika39 právě že když ho držím doma tak je sice v teple, to je pravda ale strašně se nudí a je kolikrát i neštastný...dík za radu, dneska navíc svítí slunce tak na tu hoďku...víc ne...

breberka
24. lis 2010

@meleri nám vždycky doktorka říkala, že pokud máme jen rýmu a trochu kašel, tak ven můžeme třeba na 30 minut nebo hodinku,ale jen když neni nad 0 protože to bacily lítaji. Když je pod 0, tak se tak nešíří a i se líp dýchá

zlobilek
24. lis 2010

taky u nás rýma - nasivin a kašel - stodal, čaj pri nachlazení s medem, hodně větrám, nepřekuruju, zvlhčuji vzduch a ven tak na půl hodku, ale do kočáru - klukovi 2r. 4měs.- protože pěšky lítá a pak se znovu dusí kašlem. teplotu asi nemá, on nerad měří. já mám rýmu taky a nejraděj bych to zalomila do postele a on energie na rozdávání. taky k doktorce, jen když je hůř, nebo se po pár dnech nelepší. s teplotou i když jen mírně zvýšenou se von nemá jet. bez teploty jo, podle počasí.

shaula
24. lis 2010

@berenika39 Jako bys psala o našich 😀

@prde_lina Taky chodím i s mírně nastydlými ven (většinou tak na hoďku, max. dvě, podle počasí), kluci moc nemocní nebývají, max. nějaký ten kašel a trošku rýma, bez teplot, takže k doktorce s tímto nechodím. Šla bych, pokud by nemohli polykat, pokud bych měla pocit, že jim kašel sedá na průdušky, nebo kdyby měli opravdu ošklivý kašel týden a déle, horečky déle než tři dny apod...
Ale našim je už více, tvoje malá je menší, úplně tě chápu, že jsi z toho trošku nesvá a chceš se poradit. 🙂 Já ze začátku lítala k doktorce s každým prdem 😀

andyalukasek2008
25. lis 2010

@prde_lina K doktorce bych zatím nešla, souhlasím se shaulou a dělám to také tak. Nejprve "vykoupím lékárnu" a snažím se bojovat doma sama, dle mne v čekárně pochytají prcci co ještě nemají. Pokud se nejedná o horečky více dnů, opravdu šílené záchvaty kašle a rýma, na kterou nepomůžu volně prodejné věci.
Nám říkala paní doktorka, že ven v tomto počasí právě že ano, v tomto období (to bylo před 2 lety, když byl Luky bobís a byl poprvé nastydlý), že prý ve vlhkém a chladnějším počasí ty sliznice pěkně oplasknou a lépe se prckům dýchá. Přiměřeně obléci. Doma zvlhčovat vzduch také pomáhá.
Držím palečky, ať se z toho brzy dostanete, teď je všude bacilů ☹....

kristiluky
25. lis 2010

Nám doktorka práve radila chodit pri rýme čim viac von, aby sa mu lepšie dýchalo, že podla seba vieme že ked máme ucpaný nos najlepšie je nám vonku a to mal malý ani nie 2 mesiace ked bol prvýkrát nachcípaný a naozaj vonku vždy krásne dýchal a ako sme prišli domov tak stále posmrkával. Dávali sme len Libenar a odsávali, na kašel Tussin a bol ok. Na teploty pod 38 sme nič nedávali akurát sme doma stále vetrali a slabšie ho obliekali a tiež ustúpili. Niekedy je možno menej viac, ale tvoja je už staršia tak máš určite viac možností aj čo sa liekov týka.

iv123
21. únor 2012

Ahoj, malá má rýmu, pořád odsávám. Má 8 měsíců. Šli byste s ní k doktorce?

brusinka.pusinka
21. únor 2012

@iv123 ahojky pokud má rýmu hustou hlenovou a zelenou určitě . jinak je dobré zvlhčovat nosík třeba vincentkou a kapičky se nám osvědčili Nasivin 😀

kamilka007
23. únor 2012

My měly rýmu nedávno, i s teplotkou 38C, tak jsem hned 1. den mudr volala, co máme všechno dělat a pořídit a vysloveně se mě ptala na barvu hlenu. My měly průsvitný, takže jsem malé jen prolívalala nosík Libenarem a jinýma kapkama z mořské vody (může se jich neomezeně), večer před spaním jsem odsála a kápla Nasivin pro děti, aby sliznice splaskla (tyhle kapky se ale můžou jen myslím 5 dní v kuse), na noc jsem pouštěla zvlhčovač vzduchu a postýlku na straně hlavy nadzvedla, aby se jí líp dýchalo. No trvalo to skoro 14 dní, než jsme se toho (obě) zbavily. 😒