Dcera se potí po antibiotikách. Je to normální?

hanule05
28. dub 2009

ahoj, dnes jsem do diskuse psala ohledně zánětu spojivek. Večer jsem zaskočila za sousedkou dětskou doktorkou a ta zjistila, že Anička nemá jen zánět spojivek, má rýmu, zvýšenou horečku kolem 37,7 ale hlavně že má zahnisané mandle a zvětšené uzliny.

Tak jí napsala antibiotika - sirup Duracef, který se bere po dvanácti hodinách.

A jelikož my jsme ještě antibiotika neměli, tak začínám plašit. Dala jsem jí to v sedum a teď jsem zjistila, že je Anička zpocená, má mokrou hlavu, pyžámko ještě ne, ale asi to nebude dlouho trvat a taky bude mokrý. Ještě dodám, že není přikrytá peřinkou, jenom jsem na ni hodila lehoučkou dečku.

Tak se chci zeptat, je normální, když se takhle dítě zapotí po antibiotikách? Nebo to s antibiotikama nemá nic společnýho? Mám to nějak řešit - zavolat na pohotovost, nebo ne?

kijonkova.k
28. dub 2009

hanule,neplaš,je dobře,že se potí,pokud měla zvýšenou TT,tak je to normální.Když máš horečku,taky se chceš vypotit,ne? 😉

hanule05
autor
28. dub 2009

já jsem hroznej plašan. A ještě ke všemu se "bojím" doktorů, takže všechno co se točí kolem nemocích, to mě vážně ničí.

Tu zvýšenou teplotu má už od neděle a zatím se nepotila. Myslíš, že je to od antibiotik? Nebo je možný, že se jí to zhoršuje?

skurinka
28. dub 2009

hanule-v klidu.potrebuje to vypotit jestli spi klidne tak ue dobre .rano ji zmeris a bude to.neboj kazda z nas kdyz ma nemocne dite tak je trochu na nervy 🙂

radka.m.
28. dub 2009

hanule-klídek,od antibiotik se určitě nepotí,ale jak píše kijonkova,je to od teploty,je taky možné,že jí ted večer ještě teplota stoupne,tak toho se taky neboj,atb začnou zabírat nejdříve až za dva dny,potom se teprve začne její stav pomalu lepšit,hlavně,když jí stoupne teplota,tak jí dej něco na teplotu a jak píšeš,v žádným případě ji nepřikrývej,aby se jí nezačal přehřívat organismus.

skurinka
28. dub 2009

na prokryti staci tenka deka jak pises 🙂

hanule05
autor
28. dub 2009

děkuju za uklidnění, manžel je celý týden pracovně pryč a chybí mi jeho podpora.

Myslíte, že ji mám probudit na převlečení? Nebo ji jenom více přikrýt, aby jí nebyla zima a převlíct pokud se probudí sama?

hanule05
autor
28. dub 2009

děkuju všem - a už končím s těma hloupejma otázkama 😅

skurinka
28. dub 2009

pokud spi tak ji nech a kdyby se vzbudila a vadilo by ji to tak ji prevlec a prikryt to je jasny a v klidu.zitra napis jak to s malou pokracuje 🙂

lentilka11
28. dub 2009

hanule,

je to tzv. Herxheimerova reakce: Náhlé zhoršení příznaků po podání antibiotik, je způsobena rozpadem mrtvých bakteriálních buněk a uvolněním velkého množství bakteriálních endotoxinů do organismu

pak už by se to mělo zlepšovat, pokud ne, je potřeba vyhledat dr.