Dcera silně kašle hlavně v noci, čím jí ulevit?

kedlubca
22. črc 2014

Ahoj holky,malá mi už druhý den kašle,hlavně ve spánku.pomalu se až dusí,poté zvrací ☹ čím ji ulevit než půjdem zítra k dr? dala jsem ji Stoptusin,Nurofen ale kašle.....otevřela jsem i okno,zvýšila ji spaní.teď se mi dvakrát pozvracela ☹ mám doma i čípky(nějaké kortikoidy) co měla , když měla zánět hlasivek.
poraďte prosím
děkuji 🙂

terezapetrova
22. črc 2014

@kedlubca my davame hedelix a nebo nadrobnou cibuli s medem a to co z toho stece po lzickach, nam to pomáhalo, at zvladnete noc moc preju asi jsem moc neporadila 😒

veru17
22. črc 2014

Ahoj, nam na noc doktorka poradila na noc Fenistil kapky,vetsina sirupu se na noc nedavaji, jeste ke kasli nuti, ten Fenystil opravdu zabira

gwennie
23. črc 2014

my dostali od dr. dithiaden, a byl dobrý, na noc pomáhal hodně

helcenka
23. črc 2014

@kedlubca - stoptusin ne ten tlumí, ale je zároveň i na odkašlávání, na noc je lepší Tussin - ten kašel tlumí. Ale doktorka už vám určitě něco napsala...

handm
23. črc 2014

Ahoj, já dávám přes den po vyspání Bronchipret nebo Hedelix, na noc/spaní pak Sinecod a Fenistil kapky. Prsa a záda namažu buď Psím sádlem anebo tymiánovou mastí od Justu. Do pokoje buď mokré pleny nebo prostě mísu s vodou, jinak čtyřleták už si drží při usnutí mokrý kapesník v ruce u pusy, aby měl vlhčí vzduch a nenutilo ho to tolik kašlat. Hodně pod hlavu a neležet na zádech. V horších případech ještě dělám zábaly na prsa

missveru
23. črc 2014

Jitrocelový sirup, teplé mléko s medem...

alisek
23. črc 2014

určitě mohu doporučit ten tussin i fenistil kapky, jinak skvělý je kodein 15/30, ten funguje na 100%, je na předpis ale zase tak malýmu dítěti to asi nedají

alisek
23. črc 2014
12martinka
23. črc 2014

Já synovi dávala vždy tussin,ten je výborný 🙂 A doktorka mi i řekla,že před spaním můžu dát 1/4 dithiadenu...

hojda
23. črc 2014

Tussin a zvlhčovat vzduch.

eeffka
23. črc 2014

@kedlubca stoptussin,a co sa tyka zvracania to nie je zle, aj ked to tak vyzera. Moja starsia mavala taketo zachvaty kasla, vyvracala sa ( teda hlieny) a spala, viem ze nechutne, ale my s muzom sme cakali az sa to stane, lebo sme vedeli ze zachvat tym padom skoncil

kedlubca
autor
23. črc 2014

@eeffka právě malá se dvakrát včera vyzvracela a byl klid.dala jsem ji mleko s medem a parada.dr nic nenapsala,ze ma mit dietu na to zvraceni,ale ma to jen z hlenu.na pruduskach nic nema,ale davam ten Stoptussin a zitra zajdu pro ty kapky Fenistil 😉 a nic vlhkeho do loznice nemuzu dat,mame tu vlhko az az,ba dokokonce furt likvidujem plisen :-/

avantgarda
14. zář 2014

Řeším teď podobný problém. Díky za rady a tipy. Stoptussin dáváme. Máme tu ještě Mucosolvan. Ale kašel je suchý a doktorka nám dříve radila Mucosolvan na vlhký kašel. Tak proto ten Stoptussin. Teplé mléko s medem bych taky mohla vyzkoušet.

zuzik24
14. zář 2014

Ahoj, my máme už starší dcerku a to mi v lékárně poradili Ditustat, dávám jí ho do pití, protože je hnusnej, ale zabírá. A na noc bych mléko s medem nedávala, zahleňuje to a pak to blinkají. Stoptussin ten se taky nedoporučuje, usnadňuje vykašlávání stejně jako Mucosolvan. Takhle mi to bylo řečeno lékárníkem, jinak vím, že kamarádce ještě doktorka předepsala Dithiaden.

marketinkakopretinka
12. lis 2014

jo, zvlhcovac s kvalitni aromaterapii, eucasol na vlhkou plinu přes postel nebo vystrikat mistnost.
Namazat tymiánem a ještě bych spise resila tannen sirup a k tomu vivi aloem pokud to ma dlouho , ale proboha proc kortikoidy malému diteti?