Diazepan při křečích z teploty. Dcera z toho má děsy

lucijeja
21. říj 2007

Dobrý den všem, chtěla jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s křečma z teploty a Diazepanem? Já mám dvojčata a jedna už měla 3x křeč při teplotě a druhá jednou, na neurologii nám napsali pri teplote Diazepan,ale malé na nej nějak šíleně reagují. Vaneska má z toho noční děsy a dokáže i celou noc prokřičet tím způsobem že ji nikdo neutiší, chytá se za hlavu no proste strašné. Tak jsem se chtěla zeptat jestli tady není někdo s podobnýma zkušenostma? Nebo jestli není nějaký jiný lék proti křečím?

jankatr
21. říj 2007

lucijeja, tak s tímhle jsem se nesetkala - u nás to má účinky takové, že ho to nastartuje a řádí jak králíček duracelláček - to řádí myslím v dobrém slova smyslu, je jak utrženej ze řetězu. A to jak teď tak stejně tak když mu byl necelej rok - tenkrát se po tom diazepamu málem naučil i chodit. A sestřiny děti jsou na tom podobně.
Ale že by to dělalo tohle s tím jsem se ještě nesetkala. A je to určitě z toho diazepamu? Nemůže to být spíš od té horečky?

Jinak na tu horečku nám včera poradili, a hned jsme to museli i odzkoušet - sprchování - posadit dítě na ručník a napřed takovou vlažnou spíš teplejší vodou a postupně přidávat studenou - sprchovat celkově zhruba 5 min, na konec polít i hlavičku. Po půl hodině změřit a podle výsledku případně opakovat. Tím jak je to postupné je to podstatně snesitelnější než dělat mrňouskům zábal - na to já teda nemám sílu. My to včera museli zopakovat 2 x ale dostali jsme se z 40,1 na 38,8 a bylo dost poznat. I proto, že to dítě se tou sprchou osvěží, probere se a trošku si od té horkosti odpočine.

lucijeja
autor
21. říj 2007

Ahojky jankatr, určitě je to z toho Diazepanu. Nejprve jsme si taky mysleli že to má z antibiotik (dostala tehdy silné), ale když jsme ji dali ten Diazepan po druhé řádila celou noc tak že ji bylo slyšet až o dvě patra výše u sousedky. Od té doby jsem jí to nedala, nemám na to odvahu. No momentálně to zkoušíme s homeopatii a vypadá to že to celkem zabírá. Ale vždy když začnou mít teploty, a to my míváme teploty jen u prořezávání zoubků ale pořádné, tak už mám nervy.
Jo a díky to s tou sprchou určitě vyzkoušíme.

jankatr
21. říj 2007

Luci tak to vám budu držet pěstičky aby ste to v pohodě zvládali. A co na to doktor? Řekli vám čím to může být?

dashak
22. říj 2007

Ahojky, tak to se divím, že máte po diazepamu takové reakce 😕 Nám šíleně pomáhá a jednou jsem ho dala i na dovolené, to měla horečku od zubů, vzbudila se s šíleným hysterákem, spala v plážovém stanu a najednou začla šíleně ječet, z pusy ji tekla krev, protože se ji zrovna prořezala stolička... upalovala jsem s ní na pokoj, dala diazepam a pomalu mi vytuhla u mlíčka a spala 2 hodiny vkuse a odpočinula si.

kebulka
22. říj 2007

Ahoj,

to budou určitě křeče fibrilky. Vyskytují se u dětí cca do tří nebo čtyř let a pak vymizí. Prý je to z rychlého vzestupu teploty u dětí, které mají problém s termoregulací. Kamarádka má malou holčičku, která je má a při každé horečce musejí vyrazit do špitálu. Taky je hlídají na neurologii.
O diazepanu nevím. Poptám se jí.

johanda
22. říj 2007

Na febrilní křeče se předepisuje i Rectodelt, zabírá téměř okamžitě. Jinak posledně nám dr. řekl, že když mají křeče přijít, tak přijdou, i kdyby se teplota srážela už od 37,5. ☹
Na diazepam Kristýnka nereagovala vůbec, jako bych ho nedala.

lucijeja
autor
22. říj 2007

Dekuju moc holky, doktorce jsem nerikala že jim Diazepan nedávám. Přece svoje dite nebudu trápit jeste víc. Byli jsme na homeopatii a tam nám dal homeopatika, prý jim to mám dát při teplote nemely by dostat křeče. zatim jim to dávám vždy a bylo to v pohode, tak uvidíme. Už bych to nechtela zažít je to neco strašného.

jankatr
22. říj 2007

Rectodelt nám teď dala doktorka na pohotovosti - s tím že po něm už tu horečku mít nebude. Ještě jsme se ptali na to jak s tím sprchováním tak nám to vysvětlila a že prý po tom čípku už to nebude potřeba.
- přijeli jsme domů a do hodiny a půl měl zas 40,1 😒 takže na sprchování přece jen došlo - a narozdíl od čípku to zabralo. Po dvou sprchách měl 38,8 a bylo mu evidentně líp, za další hodinu už měl 38 a už se to jen zlepšovalo.

jankatr
22. říj 2007

dashak - to máš dobré že malá po diazepamu spí - Daníka to naopak nastartuje a pak je s ním vždycky děsná sranda a je schopnej řádit skoro do rána 😀 😀 😀

lienkal
22. říj 2007

Ahoj, tak mi máme z nemocnice takové doporučení:
Při rychlém vzestupu teploty nad 39st TT Stezsolid 5mg rectálně, dále pokračovat po 8 hod Diazepam 5mg tbl 1/2tbl po 8 hod až do poklesu teplot, teplotu srážet antipyretiky již při 38,0st bez odečtu. Při křečích Stesolid 5mg rectálně a kontrola ihned lékařem.
Stesolid už neprodávájí, tak jsme v lékárně dostali Diazepam Disitin, rectal tube

lucijeja
autor
23. říj 2007

Jankatr- tak vy jste skončili na pohotovosti? Tak to je mi líto,ale doufám že už je líp. No Nátálce konečně vylezl ten oční zub tak po týdeních teplotách už je klid. Doufám že to tak i vydrží.