Dítě na Digoxinu, jak to snáší?

pe3cka
21. srp 2012

Ahoj holky,chci se vás zeptat, máte některá děťátko na Dioxinu? jak to snáší?jak vaše děťátko prospívá?já mám pocit, že co jsme ho začali brát,malá mi nechce zvedat hlavičku a je taková víc unavenější, ani moc nepřibírá,přitom pije pořád stejně s velkým apetitem...moc díky

ustarana
24. srp 2012

Ahoj, moj syn bral digoxin od narodenia skoro až do jedného roku. Bol veselý, aktívny (chvíľkami až veľmi), priberal podľa tabuliek, jedol ako malé jasle a dokonca bol vývojovo o dva až tri mesiace napred. Akurát sa strašne potil. Musela som ho aj niekoľkokrát denne prezliekať. Keď som sa na to pýtala doktora, tak mi tvrdil, že to s tým nemá nič spoločné, ale čo sme to prestali brať, tak sa synovi to potenie podstatne zlepšilo.
Neviem, čo to teda máte, ale nemá ta únava a nepriberanie skor súvislosť s vadou na srdiečku? Nepýtala si sa na to kardiológa? Ten moj mi tvrdil, že tieto deti sú "lenivejšie" a majú problémy s priberaním, už v troch mesiacoch ma tlačil do toho, aby som do dieťaťa tlačila rýžove kaše a podobne. Skús zavolať na kardio, keď už pre nič iného, tak aspoň pre tvoj kľud na duši.

ustarana
24. srp 2012

@pe3cka skús sa na to spýtať v téme https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/deti-s-d...
Je tam fúra mamičiek s detičkami, čo majú choré srdiečko, tak ti určite napíšu, či s týmto liekom mali podobnú skúsenosť.

pe3cka
autor
27. srp 2012

@ustarana děkuji...

pe3cka
autor
27. srp 2012

@ustarana my máme 3mm dírku mezi komorami...právě se mi zdá,že od té doby,co ho začala brát je nějaká lenivější...za 14 dní jdeme na kontrolu,tak se zeptám...moc děkuji za tvoji odpověď...