Dithiaden na cestování, podávaly jste dítěti?

piskac
2. črc 2013

Ahojky, chtěla bych se zeptat, zda některá z vás nepodávala dítěti Dithiaden před cestováním, máme jet na dovolenou, cca 8 hod. v autě, nejsme zvyklý takhle dlouho cestovat, má se dítě uklidnit a být po léku spavé, prý nemá žádné vedlejší účinky, no samozř. bych bez lékařky nepodala, zajímá mě vaše zkušenost, děkuji.

blahova_andrea
2. črc 2013

já bych tedy léky rozhodně zbytečně takto nedávala. rozumnější je naplánovat větší část cesty na noc, kdy dítě přirozeně spí a když je vzhůru, tak dělat časté přestávky na protáhnutí a proběhnutí. samozřejmě se mu podle možností a věku věnovat i za jízdy nějakými písničkami, hrami, povídáním, ukazováním okolí apod.

lv
2. črc 2013

Vzala bych lék s sebou, ale preventivně bych ho nedala, možná nějaká homeopatika..Já vezla Kinedril, dcerce se udělalao trošku zle asi po 3h v autě, tak dostala 1/4 a už to bylo dobré.

berenika39
2. črc 2013

ahoj, nevím, jen sama za sebe - nevíš, co s dítětem takový lék může udělat a bezdůvodně mu to dát....nejedete na konec světa. my to vždycky řešili tak , že jsme vyjeli v noci nebo naopak odpoledne a velkou část cesty petr prospal. jezdíme od jeho osmi měsíců pořád, celou sezonu víkendy všude možně. večer jsem ho dala spát v osm do postele, ne v pyžamu, pak v noci natáhla teplákovku, dala do sedačky a deku a spal dál do rána a my už byli skoro na místě.
nebo jsme vyjížděli odpo - podle vzdálenosti - nejdřív jsme si hráli, pohádky, jídlo - pak usnul a dospal to do cíle.
Spíš je to na rodičích, aby dítě cestu nějak snášelo dobře, léky jsou na nemoce🙂

tulanek
2. črc 2013

Nemá vedlejší účinky????????To jste četla kde????
Mám dvojčátka,jedna holčička po Dithiadenu byla úplně mimo, blouznila,bušilo ji srdíčko jako o závod ,v noci se vzbudila,chodila po pokoji a narazila i do zdi...Prostě opravdu úplně mimo a nepřála bych nikomu ten strach co se s ní děje ,zažít...A druhá holčička,která je normálně hodně čilá,byla čilá jednou tolik,žádné zklidnění ani u jedné nenastalo,jen problémy!A podotýkám,že to měly na zklidnění v noci kvůli kašli...Když jsem to řekla druhý den doktorce, řekla mi ,že nejsme zdaleka první,že některé děti takhle reagují.Rozhodně bych takovýhle lék dítěti nepodala jen kvůli dovolené...Cpát do něho takový hnus...Dejte Kynedril,po tom je člověk ospalý a nebude mu špatně.Ale kvůli dovolené,aby jste byly v klidumu dát takový sajrajt,to bych teda opravdu nedělala!!!!

veruska007
2. črc 2013

@piskac Je to silny lek a jen tak bych ho nedala. Reakce na nej jsou individualni a muze vest i k porucham dychani. Ja treba davam klukum kvuli febrilnim krecim pri horecce diazepam, taky by mel zklidnovat, ale oni jsou po nem brutalne hyperaktivni.

jasekd
2. črc 2013

Ja davam Kinedryl, Dithiaden vyzkouseny nemam. Dostala ho dcera ve spitale, fungoval na ni dobre, ale to clovek nikdy dopredu nevi.
Jinak se musim trochu smat, asi sem napsaly jen holky, co jejich deti nemaji s cestovanim problemy. Mne obe deti zvraci, ano, i pres podani Kinedrylu, pres vynechani cehokoliv mlecneho nebo drazdiveho v den cesty. Najedi se jen lehce, dostanou 1/4 Kinedrylu a stejne jsou schopny se poblit. Oba zvraci klidne i na ceste dlouhe do 5 km, casove do 10 minut! To jim pravda Kinedryl nedam, nechci je zatezovat. Davam ho na cesty delsi jak pul hodiny. Kazda cesta byt jen do Prahy (od nas 100 km po dalnici) do nemocnice, kam proste musime, je utrpeni pro nas i deti.
Hrani, pohadky, zpivani? Nebo dokonce jidlo za jizdy? Haha. Zastavit, provetrat se, jiste, ale hned to zacne nanovo. Kluk uz si aspon drzi kyblicek a snazi se blinkat do nej. Ja stravim pul cesty otocena dozadu, priskrcena pasem, drzim je za rucicky, uklidnuju a ukecavam, a resim, aby aspon neohodili pul auta.
Ani po Kinedrylu mi neusnou 😝 Okoli nechape, kamoskam spi i 6tilete deti, jakmile do auta sednou, mne ne. Kdyz uz usnou, tak na chvili, do 30 minut jsou hore a zacina plac, pripadne vztekani, ze jim je zle.
@piskac pokud ti dite nezvraci, jela bych asi na noc, pokud lze, nebo aspon z casti v dobe jeho spani, prestavky atd. Pokud zvraci, Kinedryl, vynechat vsechno mlecne a cokoli tezkeho, ja treba dam pred cestou k snidani presnidavku, aby nejeli uplne nalacno, a kdyztak se ta presnidavka aspon dobre zvraci 😔 Kdyz byla dcera mensi, mala na Kinedryl, zkousela jsem homeo Cocculine, ale ze bych videla nejaky echt zlepseni, to ne.
My uz kvuli tomu skoro nikam nejezdime 😝 jenom kam musime. Ted se blizi dovolene, strasne bych uz chtela k mori, ale ta cesta, to si predstavit neumim.
Nekdo uz mi i radil, at trenujem 😅 ale ja nebudu jezdit autem jen proto, abych decka trenovala, my jezdili s rodici casto, minimalne kazdy vikend, a blila jsem ja i segra, a dlouho.
Tak stastnou cestu 😉

aanysek
2. črc 2013

Děvčata ja nevim ale my dostáváme jen na zklidnění kašle a to už musí být hodně dávyvej ale že by se užíval na cesty to opravdu nevim.ani v příbalovém letáku je napsaný že se uživá jen při kašli.A kinedril je teda lepší můžu říct i z vlastní zkušenosti. Ten můžu opravdu doporučit.

majkiki1
2. črc 2013

Dithiaden je hlavně lék na alergické reakce

andy80
2. črc 2013

Rozhodně ne, na cestování je KINEDRYL nic víc, nic míň.