Dlouhodobě užívaná antibiotika a vliv na zuby

ewuli
17. srp 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat maminek,které mají doma dítko na zajišťovací dávce atb,jaký vliv to má na jejich zoubky? Všude jsme četla, že se dělají hnědavé flíčky, kterým jsem se marně snažila předejít tím, že minimálně jí sladké, pije jen vodu a pravidelně čistíme. Malý má teprv 3 zuby a už nejsou moc pěkné ať dělám co dělám...

lienka55
17. srp 2009

ewuli moj maly vyrastal prvy rok svojho zivota na antibiotikach,tiez som sa velmi bala,/pretoze som citala vselico/, ake budu zubky.Tiez ich nema moc pekne,take akoby mal na nich taky povlak.Umyvame ich,ale uvidime co bude neskor.

berynka
17. srp 2009

Ewuli, naše malá taky měla zajišťovací léčbu ATB... takže několik měsíců. Zoubky jsme normálně čistily ráno a večer a zůstaly stejné. Je to asi prostě o kvalitě zubů 😒 . Některé děti třeba ani moc sladkostí nejedí a ty přední zoubky se jim hodně kazí.

radka.m.
17. srp 2009

tak má nejstarší dcera bere atb již několik roků vkuse a zuby má jako perličky,na to,že jí bude 16,tak má jenom 2kazy,myslím,že hodně dělá dědičnost,pokud teda není dítě zvyklé třeba na sladké

ewuli
autor
18. srp 2009

u nás to o dědičnosti asi není, já mám jen jeden vrtaný zub ,jinak vůbec nic a manžel má také zuby pěkné

iloha
18. srp 2009

dlouhodobě užívaná ATB mohou mít vliv na kvalitu zoubků, ale větší vliv má genetická výbava miminka.
Zkuste se poradit s pediatrem o podáváni zymaflouru - jsou to miniaturní tabletky pro miminka na "podporu zoubků"