• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Do kdy mám dávat dceři Vigantol?

14. června 2016 
Dceři je jedenáct měsíců a došel nám Vigantol, kupovali byste další? Doktorka mi nastopro řekne, že jo, tak nejdřív zkoušim tady:slight_smile: Díky!
2. kvě 2013 v 09:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, mne rekla do roku, takze v pul roce nam myslim dosla prvni a ted kapeme druhou lahvicku:slight_smile: radej se zeptej:slight_smile:
2. kvě 2013 v 09:59  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ještě bych si pro jednu lahwičku došla, děti by měli Wigantol dostáwat do jedno až jedno a půl roku, někteří pediatří se kloní i k delšímu užíwání, hlawně w zimě ( omlouwám se za ,w,)
2. kvě 2013 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Do jednoho roku věku 1 kapka denně, mezi prvním a druhým rokem dávat v zimním období.
Já bych pro jednu lahvičku skákla. Nemusíš pak dávat každý den, ale třeba jen občas, když si vzpomeneš. Dítku to neuškodí a spíš to dítku prospěje. Vitamín D je strašně důležitej!
2. kvě 2013 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí (5)
většina české populace má sníženou hladinu vit. D, včetně dětí... nejlépe kapat 2 kapičky do roku, a do 2 let jednu kapku denně.
Teda pokud nemáte v jídelníčku alespoň 2 krát týdně rybu...
2. kvě 2013 v 10:58  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
No zajímavé, já měla dětskou dr. a ta napsala mému dítěti narozené v lednu 1xdenně 2kapičky a to do 1,5let :frowning2: věku a příjde mi to divné a moc, mé ostatní děti měly jen 1 kapku denně a do 1roku.
2. kvě 2013 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
dle mé lékařky než sroste hlavička, my máme rok a stále budeme dávat, dáváme 2 kapky denně
2. kvě 2013 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Nám Dr. řekla 1 kapičku do roka. Tak bych na ten měsíc už nekupovala. Ale myslím si, že vitamín D jí vůbec neublíží. Takže jestli lahvičku koupíš, klidně bych jí dobrala :slight_smile: Nic se nestane
2. kvě 2013 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí
mě MUDra řekla, že do roka stačí, ovšem ona doporučuje do 18 měs.
2. kvě 2013 v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Přiznám se, že nám doktor ani nic neřekl. Napsal nám Vigantol, když se malá narodila a řekl, ať dáváme 1 kapičku denně. Když lahvička došla, nenapadlo mě kupovat další a doktor nám to ani neřekl :frowning2: Ale je pravda, že malá měla obden rybu, takže je naštěstí vše v pořádku.
U druhé holčičky už vím, takže i když nám doktor opět nic neřekl, tak kapu už druhou lahvičku. Opět 1 kapičku denně. Malé je půl roku a kapeme druhou lahvičku. Budu dávat tak do toho roka, uvidíme, jak to prostě vyjde, jestli ještě jednu koupím, tak dokapu.
2. kvě 2013 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
zrovna před týdnem mi došel tak jsem si ho zašla nechat napsat a říkali, že se to dává do 1,5 roku
2. kvě 2013 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Nám doktorka řekla do 2 let, tak jsme dávali do dvou let :slight_smile: Myslím, že ublížit to nemůže.
2. kvě 2013 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Určitě bych si pro něj došla. Teď jsem se dívala, že ten můj má trvanlivost do 12/2017 a v zimě ho stejně budeš potřebovat. Dle mé doktorky do 3 let věku dítěte dávat během zimy.
2. kvě 2013 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj.nám doktorka řekla,že do jednoho roku.:slight_smile:
2. kvě 2013 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Ahoj, moje dr doporučuje do doby, než zaroste fontanelka.. Tak to bylo u prvního dítěte a nevidím důvod, proč nedávat. Rybu denně nemáme. Navíc mi ho doporučila při růstových bolestech nohou u syna (2,5roku), že prostě někdy ten vit. D chybí a může to pomoct a je fkat, že od té doby mi v noci nepláče bolestí...Dceři dávám jednu kapku denně, synovi znovu taky.
2. kvě 2013 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, dávala jsem dle naší doktorky do 3let věku dítěte a pak znovu jsme začali kvůli růstovým potížím (bolí ho nožky) a to jsme ho dávali do 3 a 1/2let. Neublíží.
2. kvě 2013 ve 13:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Vigantol je pouze na předpis, pokud vím, takže záleží čistě jedině na pediatrovi. Takže si ho těžko jen tak sama koupíš. Dr. rozhoduje o dávkování a konci užívání. Mě se na každé návštěvě ptali, zda ho ještě mám. Většinou se bere do roka, ale dr. i zároveň kontroluje, jak je zarostlá fontanela na hlavě dítěte. Někdy se bere i déle, hlavně v zimních měsících.
2. kvě 2013 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
máme dávat dvě kapičky denně do jednoho roku
2. kvě 2013 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
my dáváme 2 kapky denně, zatím máme dávat do roka
2. kvě 2013 ve 14:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Dávám dcerce, které jsou necelé 2 roky, i synovi tříleťákovi, oběma dvě kapky denně. Nic tím nezkazíš, je to prospěšné i pro dospělé. Loni jsem ho synovi v létě vysadila (že jako je dost sluníčka) a začal si stěžoval na růstové bolesti nožiček, tak jsme po poradě s dr. zase začali kapat. Rybu máme většinou jen jednou týdně a sluníčka není letos moc, takže v tom určitě budu pokračovat.
2. kvě 2013 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
do roka, kdyz neni slunicko.. teraz uz je, nebo spis snad bude, takze by som to nehrotila.. Inak doporucuju pocas zimy porad, funguje to jak prevence..:grinning:
2. kvě 2013 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
nam jsou dva a stale davame, dr.rikala ze by se mely vyuzivat myslim 4 lahvicky
2. kvě 2013 ve 14:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Dr. mi tehdá říkala, že do roka a půl, ale dávám stále, vitamin D určitě neublíží, spíš naopak prospěje. :wink:
2. kvě 2013 v 15:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Kromě letních měsíců pořád, vitamín D beru i já a manžel.
7. kvě 2013 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Jak se píše v příbalovém letáku... "Není-li doporučeno jinak, podává se zdravým novorozencům a kojencům k prevenci křivice (rachitidy) 1 kapka denně od druhého týdne života. Ve zvláštních případech a dětem předčasně narozeným 2 kapky denně. Doporučená doba léčby je 1 rok. Ve druhém roce života je možné v podávání léku pokračovat zvláště v zimních měsících, kdy je nedostatečné biologicky aktivní sluneční záření. " viz. http://www.sukl.cz/modules/medication/detail.php?code=0012023&tab=texts
23. únor ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Klidně si skákni do lékarny pro lahvičku a můžete si v zimních měsících kapat celá rodina, vůbec není na škodu .o))
23. únor ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
A muze ho brat aj dospelej?
16. dub ve 12:16  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
do 1 roku nám doktorka dávala recept na vigantol, pak už říkala, že nemusím dávat... začala jsem si ale kupovat sama kapky Jamieson Baby Vitamín D a beru je i s malou téměř denně, teď na jaře si ještě moc sluníčka neužije, takže nebudeme užívat asi jen přes léto a na podzim zase budeme brát...Vitamín D je potřeba, velké části populace chybí.... brát ho budeme klidně i 10 let :slight_smile: maminka má 52 a před měsícem dostala recept na Vigantol kvůli něčemu s kostma... tak teď kapeme celá rodina :slight_smile:
16. dub ve 12:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Nam dr. rikala, ze se ma detem davat vitamin D kazdou zimu. Bud napise Vigantol nebo je i volne prodejny (cucaci tabletky Swiss Vitamin D3-Efekt 1000 I.U. tbl.90). Dceram je 5 a 7 let. A je fakt, ze taky rikala, ze i dospelaci by ho meli, protoze letni sluneni nestaci.
16. dub ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Má se dávat do roku, a pak sem tam přes zimu
Ale nedáváme
16. dub ve 13:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Dávám pravidelně a minimálně do dvou let dávat budu... Vit.D je velmi důležitý. Navíc v rodině máme výskyt RS,tak tím spíš budu dávat.
16. dub ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek