Do kdy mám dávat dceři Vigantol?

aligator
2. kvě 2013

Dceři je jedenáct měsíců a došel nám Vigantol, kupovali byste další? Doktorka mi nastopro řekne, že jo, tak nejdřív zkoušim tady🙂 Díky!

monemi
2. kvě 2013

Ahoj, mne rekla do roku, takze v pul roce nam myslim dosla prvni a ted kapeme druhou lahvicku🙂 radej se zeptej🙂

ange_de_la_morte
2. kvě 2013

Ještě bych si pro jednu lahwičku došla, děti by měli Wigantol dostáwat do jedno až jedno a půl roku, někteří pediatří se kloní i k delšímu užíwání, hlawně w zimě ( omlouwám se za ,w,)

iluss
2. kvě 2013

Do jednoho roku věku 1 kapka denně, mezi prvním a druhým rokem dávat v zimním období.
Já bych pro jednu lahvičku skákla. Nemusíš pak dávat každý den, ale třeba jen občas, když si vzpomeneš. Dítku to neuškodí a spíš to dítku prospěje. Vitamín D je strašně důležitej!

eficenka
2. kvě 2013

většina české populace má sníženou hladinu vit. D, včetně dětí... nejlépe kapat 2 kapičky do roku, a do 2 let jednu kapku denně.
Teda pokud nemáte v jídelníčku alespoň 2 krát týdně rybu...

jetynka
2. kvě 2013

No zajímavé, já měla dětskou dr. a ta napsala mému dítěti narozené v lednu 1xdenně 2kapičky a to do 1,5let ☹ věku a příjde mi to divné a moc, mé ostatní děti měly jen 1 kapku denně a do 1roku.

maudn
2. kvě 2013

dle mé lékařky než sroste hlavička, my máme rok a stále budeme dávat, dáváme 2 kapky denně

nicedaisy
2. kvě 2013

Nám Dr. řekla 1 kapičku do roka. Tak bych na ten měsíc už nekupovala. Ale myslím si, že vitamín D jí vůbec neublíží. Takže jestli lahvičku koupíš, klidně bych jí dobrala 🙂 Nic se nestane

zvalentova
2. kvě 2013

mě MUDra řekla, že do roka stačí, ovšem ona doporučuje do 18 měs.

pejtho
2. kvě 2013

Přiznám se, že nám doktor ani nic neřekl. Napsal nám Vigantol, když se malá narodila a řekl, ať dáváme 1 kapičku denně. Když lahvička došla, nenapadlo mě kupovat další a doktor nám to ani neřekl ☹ Ale je pravda, že malá měla obden rybu, takže je naštěstí vše v pořádku.
U druhé holčičky už vím, takže i když nám doktor opět nic neřekl, tak kapu už druhou lahvičku. Opět 1 kapičku denně. Malé je půl roku a kapeme druhou lahvičku. Budu dávat tak do toho roka, uvidíme, jak to prostě vyjde, jestli ještě jednu koupím, tak dokapu.

mistrulka
2. kvě 2013

zrovna před týdnem mi došel tak jsem si ho zašla nechat napsat a říkali, že se to dává do 1,5 roku

mrsblack
2. kvě 2013

Nám doktorka řekla do 2 let, tak jsme dávali do dvou let 🙂 Myslím, že ublížit to nemůže.

veronikaka
2. kvě 2013

Určitě bych si pro něj došla. Teď jsem se dívala, že ten můj má trvanlivost do 12/2017 a v zimě ho stejně budeš potřebovat. Dle mé doktorky do 3 let věku dítěte dávat během zimy.

lucylama
2. kvě 2013

Ahoj.nám doktorka řekla,že do jednoho roku.🙂

handm
2. kvě 2013

Ahoj, moje dr doporučuje do doby, než zaroste fontanelka.. Tak to bylo u prvního dítěte a nevidím důvod, proč nedávat. Rybu denně nemáme. Navíc mi ho doporučila při růstových bolestech nohou u syna (2,5roku), že prostě někdy ten vit. D chybí a může to pomoct a je fkat, že od té doby mi v noci nepláče bolestí...Dceři dávám jednu kapku denně, synovi znovu taky.

gabin6
2. kvě 2013

Ahoj, dávala jsem dle naší doktorky do 3let věku dítěte a pak znovu jsme začali kvůli růstovým potížím (bolí ho nožky) a to jsme ho dávali do 3 a 1/2let. Neublíží.

olusenka
2. kvě 2013

Vigantol je pouze na předpis, pokud vím, takže záleží čistě jedině na pediatrovi. Takže si ho těžko jen tak sama koupíš. Dr. rozhoduje o dávkování a konci užívání. Mě se na každé návštěvě ptali, zda ho ještě mám. Většinou se bere do roka, ale dr. i zároveň kontroluje, jak je zarostlá fontanela na hlavě dítěte. Někdy se bere i déle, hlavně v zimních měsících.

zvargova
2. kvě 2013

máme dávat dvě kapičky denně do jednoho roku

glimmer
2. kvě 2013

my dáváme 2 kapky denně, zatím máme dávat do roka

nellygray
2. kvě 2013

Dávám dcerce, které jsou necelé 2 roky, i synovi tříleťákovi, oběma dvě kapky denně. Nic tím nezkazíš, je to prospěšné i pro dospělé. Loni jsem ho synovi v létě vysadila (že jako je dost sluníčka) a začal si stěžoval na růstové bolesti nožiček, tak jsme po poradě s dr. zase začali kapat. Rybu máme většinou jen jednou týdně a sluníčka není letos moc, takže v tom určitě budu pokračovat.

evaviki
2. kvě 2013

do roka, kdyz neni slunicko.. teraz uz je, nebo spis snad bude, takze by som to nehrotila.. Inak doporucuju pocas zimy porad, funguje to jak prevence..😀

pusolamy
2. kvě 2013

nam jsou dva a stale davame, dr.rikala ze by se mely vyuzivat myslim 4 lahvicky

milmic
2. kvě 2013

Dr. mi tehdá říkala, že do roka a půl, ale dávám stále, vitamin D určitě neublíží, spíš naopak prospěje. 😉

katyxq
7. kvě 2013

Kromě letních měsíců pořád, vitamín D beru i já a manžel.

radmilunka
23. únor 2016

Jak se píše v příbalovém letáku... "Není-li doporučeno jinak, podává se zdravým novorozencům a kojencům k prevenci křivice (rachitidy) 1 kapka denně od druhého týdne života. Ve zvláštních případech a dětem předčasně narozeným 2 kapky denně. Doporučená doba léčby je 1 rok. Ve druhém roce života je možné v podávání léku pokračovat zvláště v zimních měsících, kdy je nedostatečné biologicky aktivní sluneční záření. " viz. http://www.sukl.cz/modules/medication/detail.ph...

peetrunka
23. únor 2016

Klidně si skákni do lékarny pro lahvičku a můžete si v zimních měsících kapat celá rodina, vůbec není na škodu .o))

abdikate
16. dub 2016
Uživatel abdikate je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od abdikate.

A muze ho brat aj dospelej?

siiia
16. dub 2016

do 1 roku nám doktorka dávala recept na vigantol, pak už říkala, že nemusím dávat... začala jsem si ale kupovat sama kapky Jamieson Baby Vitamín D a beru je i s malou téměř denně, teď na jaře si ještě moc sluníčka neužije, takže nebudeme užívat asi jen přes léto a na podzim zase budeme brát...Vitamín D je potřeba, velké části populace chybí.... brát ho budeme klidně i 10 let 🙂 maminka má 52 a před měsícem dostala recept na Vigantol kvůli něčemu s kostma... tak teď kapeme celá rodina 🙂

hlavinka
16. dub 2016

Nam dr. rikala, ze se ma detem davat vitamin D kazdou zimu. Bud napise Vigantol nebo je i volne prodejny (cucaci tabletky Swiss Vitamin D3-Efekt 1000 I.U. tbl.90). Dceram je 5 a 7 let. A je fakt, ze taky rikala, ze i dospelaci by ho meli, protoze letni sluneni nestaci.

lajla
16. dub 2016

Má se dávat do roku, a pak sem tam přes zimu
Ale nedáváme

misulinka44
16. dub 2016

Dávám pravidelně a minimálně do dvou let dávat budu... Vit.D je velmi důležitý. Navíc v rodině máme výskyt RS,tak tím spíš budu dávat.